Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ај ако може дјманга,иван1реал и бобиче да одат да СЕРАТ на темата ФанКлуб:Реал Задрид за К*Р9
Форумов е отворен за дискусија, и правиме реален муабет. Ако сте толку само за вашиот тим, и го гледате само него што го спомнувате Реал? Глупо е да се каже дека победата не била заслужена, туку дека сме ја добиле со судии. Според вас не смее да се даде црвен или да се досуди пенал? Ако ја гледал утакмицата, ќе кажеше реално...или пак уште подобро немаше да искоментира ништо.
Останете со здравје, ако секој пост од фан на друг клуб го сфаќате како провокација, ваш проблем...
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Форумов е отворен за дискусија, и правиме реален муабет. Ако сте толку само за вашиот тим, и го гледате само него што го спомнувате Реал? Глупо е да се каже дека победата не била заслужена, туку дека сме ја добиле со судии. Според вас не смее да се даде црвен или да се досуди пенал? Ако ја гледал утакмицата, ќе кажеше реално...или пак уште подобро немаше да искоментира ништо.
Останете со здравје, ако секој пост од фан на друг клуб го сфаќате како провокација, ваш проблем...
Па ти не мора да реагираш одма коа некој на темава ке го спомне името Реал М(З)адрид!

п.с
недај боже
http://www.sportal.com.mk/?ItemID=95FC9D99145CD14C89A70B4AEBA3D26C
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па ти не мора да реагираш одма коа некој на темава ке го спомне името Реал М(З)адрид!

п.с
неај боже
http://www.sportal.com.mk/?ItemID=95FC9D99145CD14C89A70B4AEBA3D26C
Братче, очигледно не ме сфаќаш. Не реагирав затоа што беше Реал спомнат, колку сакате спомињајте го мене не ми смета. Случајно влегов на фан клубов и видов, реагирав зошто беше толку нереален постот, и мало дете ќе се насмееше. Ама ај нема врска, продолжете со дискусијата.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.228
Па ти не мора да реагираш одма коа некој на темава ке го спомне името Реал М(З)адрид!

п.с
недај боже
http://www.sportal.com.mk/?ItemID=95FC9D99145CD14C89A70B4AEBA3D26C
Друже кој реагира бе ? Еве не не сметај како фанови на Реал, сметај не како обични љубители на фудбалот. Секој таков љубител би знаел дека тоа беше чист пенал, и чист црвен картон. Никој, ама баш никој не прокоментира дека ситуациите со црвениот картон и пеналот беа спорни, само некој си фанови на Барса го окарактеризираа како такво.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дај бе стварно не ја тупете за Реал сега.
Цела утакмица не ја гледав ама пеналот го видов и неможам да речам дека не беше тоа пенал. Чиста игра со рака беше.
Инаку Суарез не ни треба имаме младинска школа ние која и тоа како може да напредне ако и се даде само малку повеќе шанса.
Во врска со разменава, можда е Робињо предавник, или оваков или онаков, ама како шо му тргнало на Анри годинава, изгледа дека ќе треба да се бара замена за него. Ланската сезона ја изигра фантастично, ама годинава ја почна трагично така да ако не му тргне дефинитивно ќе мора нешто да се мењава тука.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Дај бе стварно не ја тупете за Реал сега.
Цела утакмица не ја гледав ама пеналот го видов и неможам да речам дека не беше тоа пенал. Чиста игра со рака беше.
Инаку Суарез не ни треба имаме младинска школа ние која и тоа како може да напредне ако и се даде само малку повеќе шанса.
Во врска со разменава, можда е Робињо предавник, или оваков или онаков, ама како шо му тргнало на Анри годинава, изгледа дека ќе треба да се бара замена за него. Ланската сезона ја изигра фантастично, ама годинава ја почна трагично така да ако не му тргне дефинитивно ќе мора нешто да се мењава тука.
Младинската школа на Барселона е напредната многу и е на повисоко ниво од онаа на останатите клубови во елитата... така стојат работите. И тоа како добиваат шанса играчите од младинскиот тим во првиот состав. Чави, Иниеста, Меси, Педро, Џефрен, Пике, Валдес....:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
pep e resen i anri da go prodava najverojatno vo januar,ako ne vo januar sigurno leta narednata godina. neznam so mu stana na anri ama epten loso ja pocna ovaa godina,epten e baven i site topki mu gi zimaat
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Младинската школа на Барселона е напредната многу и е на повисоко ниво од онаа на останатите клубови во елитата... така стојат работите. И тоа како добиваат шанса играчите од младинскиот тим во првиот состав. Чави, Иниеста, Меси, Педро, Џефрен, Пике, Валдес....:smir:
Ок и јас погрешно се изразив. Мислев да кажам дека може уште повеќе да напредне, заљтоа што секогаш има место за поголем напредок од претходниот, а за тоа дека е понапредна од другите школи тоа е факт. Играчи како Чави, Иниеста, Меси, Валдес и овие новиве што доаѓаат како Џефрен, Педро и сите останати тешко можат да се најдат у една школа израснати.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Полека полека Пеп ке почне да бара замена за Анри можеби ке влезе во форма ама го гледав со интер многу топки изгуби и со Santander многу бавно реагираше,само што тешко е да се најде добар партнер на Меси од лева страна,иначе сигурно ке добиете некоја принова на таа позиција,али и со Анри пак сте бољи од Реал ...позз :smir:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
pep e resen i anri da go prodava najverojatno vo januar,ako ne vo januar sigurno leta narednata godina. neznam so mu stana na anri ama epten loso ja pocna ovaa godina,epten e baven i site topki mu gi zimaat
Brat seriozen klub ne prodava igraci vo januari uste pomalku igraci od prva postava. Vo slucaj takvo nesto da se sluci, sto nema sansi, ke treba da se kupi nov igrac koj ne bi mozel da igra vo liga na sampioni. Henry i lanskata sezona ne ja pocna najdobro no toj e igrac za golemi natprevari i veruvaj mi koga ke bide potrebno toj ke si dojde na svoeto. Ke kazam pak Barca nema sansi da prodade igrac vo januari neznam i dali se slucilo toa nekogas. Mislam deka bi mozele da kupat igrac od sredniot red iako Laporta veli deka toa nema da se sluci.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom