Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
Одлична игра во првото полувреме, убави акции при головите и секако второто полувреме како и во најголемиот дел од ланската сезона се игра без некоја посебна жар и напрегање.

Меси е во одлична форма уште на стартот, Чави и Туре исто така, единствено Анри не е во форма, Иниеста треба полека да се враќа.

Одбраната на моменти делува малце нестабилно и прима евтини голови, но и тоа ќе се среди.
Keita mislis:)

mene mi lici kao repriza na lanskata sezona,mislam ete natprevarot so A.Madrid taka 5-6 komada,slicni golovi davase Alves lani.Sepak milo mi e sto go imaat toj pobednicki duh od lani
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
Не биди смешен...
Знаев дека некоја хиена демне во заседа :) Го гледав натпреварот, не ме прави луд на здрав разум. Видов пенал, видов смешен црвен за Виљареал во 30та минута. Тоа што за тебе е оправдано за мене не е. Теорија на релативност.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Знаев дека некоја хиена демне во заседа :) Го гледав натпреварот, не ме прави луд на здрав разум. Видов пенал, видов смешен црвен за Виљареал во 30та минута. Тоа што за тебе е оправдано за мене не е. Теорија на релативност.
Натпреварот Челзи Барса ти е оправдан ? Не ме смеј...
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
Натпреварот Челзи Барса ти е оправдан ? Не ме смеј...
Па да. Барса играше фудбал, овие играа анти-фудбал. Фудбалот победи. Знам дека следниот пост ќе ти биде во стил "ама судијата ама ама" еве да не се мачиш ќе ти одговорам уште од сега. Црвен за Абидал? - не ме смеј. Нема пенал за Анри на Камп Ноу? - не ме смеј. Нема црвен за Балак на било кој од двата натпревари? - не ме смеј. Челзи реално заслужи еден пенал, раката на Пике. Се друго беше тренинг за фрлање на глава во базен од Дрогба. Интересно е како сите повредени од порази против Барса или пак само љубоморни навивачи се навраќаат на овој натпревар, кој само покажа колку сме моќни. И за крај, навивач на Мадрид да зборува за судии? Немој не ме радуј!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Очигледно нешто те грепка доле, па мораш да ги излечиш фрустрациите негде. Неам намера, многу е смешно да збориш дека вчера победил со судија Реал. Но, очекувам такви работи од исфрустрирани навивачи.
Слично на Лапорта, после освоена тројна круна пак се замараше со тоа што прави Реал.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Дај бе не ја трупете со Реал, нека победил како сака ќе им дојде редот на нив не се сеќирајте :).
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Знаев дека некоја хиена демне во заседа :) Го гледав натпреварот, не ме прави луд на здрав разум. Видов пенал, видов смешен црвен за Виљареал во 30та минута. Тоа што за тебе е оправдано за мене не е. Теорија на релативност.
Пак ќе ти кажем, не биди смешен. Со секој пост се повеќе се затрупуваш.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.229
Очигледно дека играчот што го направи фаулот за втор жолт картон вчера требаше да му удри мајгери на Роналдо, и играчот што го направи пеналот требаше да застане на гол линијата, и да ја фати топката намерно со рака, и да спречи гол. Само така за вас би имало заслужен црвен, и заслужен пенал.

Немојте бе луѓе. Имало многу случаеви кога тренерите излегувале со ставови дека биле оштетени од судијата, зошто тренерот на Виљареал не го изјави тоа ? Затоа што и пеналот и црвениот беа заслужени. Само вие фановите на Барселона се најдовте стручњаци да кажувате дека пеналот и црвениот картон на Реал биле незаслужени.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
dobar igrac e suares
mislam deka pep go bara za zamena na anri oti eve vike 4 kolo + i eden natprevar vo LS igrase i nekako ne e toj lanskiot anri
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Леле уште плачат за натпреварот Челзи - Барса. Греота :nesvest:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Нема потреба да се спомнува К.Роналдо во овој фан клуб, фан клуб кој што е фудбалски ориентиран а не некој театар за глума во секоја смисла на зборот и не бар додека дечкото не направи паралела од тоа што е холивудска глума а што е фудбал, а до тогаш нема место за таквите во овој фан клуб.:helou:

Него викендов играме со Малга на гости, Ибра нема да игра а претпоставувам дека и Меси ќе одмори малце, сепак во вторник ни следува утакмица во ЛШ со Динамо. Значи ќе бидеме ослабнати во напаѓачката линија, позициите би требало да ги заземат Педро и Џефрен а ништо чудно да играме и со Иниеста во нападот а во средината од нападот како најистурен да биде Анри.:toe:

П.С Меси има одиграно вкупно 187 минути во Ла лига односно постигнува гол на секој 37 минути :vozbud:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ај ако може дјманга,иван1реал и бобиче да одат да СЕРАТ на темата ФанКлуб:Реал Задрид за К*Р9
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom