Духови, сеништа (сенки)...

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Абе, не е фотошоп, али си е нормална баба позади детето фатена во кадар, па сега татково си зима публицитет и посети на блогот..
Ама бабата умрела во 1990 год....
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Ама бабата умрела во 1990 год....
Кој потврдил дека е таа баба?...
Незнам, наречете ме најголемиот скептик, ама не верувам дека ова е вистина :) башка, како тоа апаратите ги “фаќаат“ духовите? смотано...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Кој потврдил дека е таа баба?...
Незнам, наречете ме најголемиот скептик, ама не верувам дека ова е вистина :) башка, како тоа апаратите ги “фаќаат“ духовите? смотано...
Е ајде де :) Ете, и се поклопувал и фустанот демек. Знам дека не се за верување работиве, ама се случуваат, барем на интернет. Исто, ако ти текнува за сликата во еден замок во Шкотска, можеш да видиш, имаше линк во темава мислам, каде се појавува стара баба во црно.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Духови!

Епа ми се случила една необјаснива работа што морам и духовите да ги замешам. На факс. сум у Бт. и у куќата кај што седам затворив сите врати све фино лепо и легнав да спијам и сабајлето кога станав вратата од кујната што води кон ходникот беше отворена (а се беше заклучено, затворено, проверено).

Инаку за оваа случка пишав на темата „Дали ви се случиле чудни работи“ или така некако беше.
aaaa jezivo...iako mi se imaat slucuvano vakvi stvari i veruvam vo ovie cuda:) pozz do tebe
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Абе ајде да речеш полароидни фотографии, фотографии што се сликаа во негатив па се правеа позитивни, али дигитални фотографии? Исто е тоа ко со око да глеаш...Тотално невистинито...Као што рекоа да си крене публицитет на блогот. Бабата можда умрела коа таткото од девојчево рекол дека е дух (се навредила) :)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
вака ја познаам чоек шо ко помал си играл со ouiji board и вика дека повикал дух т.е. демон (ко шо вика он) ја не гарантирам дека воа е 100% сигурно ама и не веруам дека ме лажел нема причина
а освен тоа како може толку многу луѓе да кажуваат од свое искуство.....нема смисла сите да лажат
иначе мене ми се нема случено и не ни сакам.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Вака сеа немам потреба да лажам па кој сака нека верува кој сака нека не верува.Ваш избор.
Си легнувам навечер за да спијам а брат ми беше легнат пред мене ама не беше заспан.И се превртувам во креветот дур да заспијам и туку наеднаш се укочив и како да почна нешто да ме турка надолу и не можев да се мрднам, ни раце ни нозе не можев да помрднам, и испаничив и пробав да викам по брат ми ама не можев да зборувам,2-3 пати пробав и само некои крици испуштав и тогаш брат ми ми се раздери абе ти дан си ненормален ја овде не можам да заспијам а ти ми акаш, ај престани утре сум нашкола сабајле и само што отвори уста тој одма се ослободив и можев и да зборувам и му викам абе ми залетна нешто уживај.И целиот исплашен око не склопив цела вечер.Другиот ден нашкола им кажував на другариве и рекоа дека сенка ме имала фатено и дека и на некој друг така му се имало десено.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Не верувам во духови....не мислам дека постојат...како шо има кажано ацид тоа е кога спиеме мозокот не е способен да размислува и мислеме дека тоа се некои чудни појави...
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
10
Вака сеа немам потреба да лажам па кој сака нека верува кој сака нека не верува.Ваш избор.
Си легнувам навечер за да спијам а брат ми беше легнат пред мене ама не беше заспан.И се превртувам во креветот дур да заспијам и туку наеднаш се укочив и како да почна нешто да ме турка надолу и не можев да се мрднам, ни раце ни нозе не можев да помрднам, и испаничив и пробав да викам по брат ми ама не можев да зборувам,2-3 пати пробав и само некои крици испуштав и тогаш брат ми ми се раздери абе ти дан си ненормален ја овде не можам да заспијам а ти ми акаш, ај престани утре сум нашкола сабајле и само што отвори уста тој одма се ослободив и можев и да зборувам и му викам абе ми залетна нешто уживај.И целиот исплашен око не склопив цела вечер.Другиот ден нашкола им кажував на другариве и рекоа дека сенка ме имала фатено и дека и на некој друг така му се имало десено.
mene mi se sluci slicno si legnav zaspav po nekoe vreme se razbudiv i osetiv mekoj kako me gali(3-4 pati) za nogata i se ukociv nz so mi se slucuva se preplasiv odma stanav i do den denes nz sto mi se desi
 
E

emission

Гостин
Вака сеа немам потреба да лажам па кој сака нека верува кој сака нека не верува.Ваш избор.
Си легнувам навечер за да спијам а брат ми беше легнат пред мене ама не беше заспан.И се превртувам во креветот дур да заспијам и туку наеднаш се укочив и како да почна нешто да ме турка надолу и не можев да се мрднам, ни раце ни нозе не можев да помрднам, и испаничив и пробав да викам по брат ми ама не можев да зборувам,2-3 пати пробав и само некои крици испуштав и тогаш брат ми ми се раздери абе ти дан си ненормален ја овде не можам да заспијам а ти ми акаш, ај престани утре сум нашкола сабајле и само што отвори уста тој одма се ослободив и можев и да зборувам и му викам абе ми залетна нешто уживај.И целиот исплашен око не склопив цела вечер.Другиот ден нашкола им кажував на другариве и рекоа дека сенка ме имала фатено и дека и на некој друг така му се имало десено.

Тоа нели е ноќна мора? Инаку страшно непријатна работа меѓу јаве и сон а немоќен да се рабудиш целосно ниту да пуштиш глас. И мене ми се има случено двапати :)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Не е ноќна мора бидејќи не бев заспан јас па да сонувам
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Јас не верувам во духови и такви работи, но никој, па ни јас немам храброст да влезам во една да речеме проколната куќа. Видов назад во коментарите едно бате кажуваше за куќа која била во Прилеп и пред да се изгради куќата имало црква. Тоа е вистина. Јас сум од Прилеп, а таа куќа е баш од спротива на нашата зграда. Вистина е дека нешто не е вред со куќата затоа што газдата веќе 17 години не може да ја догради. Секогаш таванот од вториот спрат паѓа..... ние како деца го прашувавме дали навистина има духови, а тој се смееш и викаше дека нема и дека ќе проверел една вечер што се случува внатре. Наредниот ден не сакаше да ни кажи како поминал и куќата веќе ни ја гради ни ја продава.... а за звуци, сенки ова она досега не сум видел да идат од таа куќа....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
погледнети ги сите делови, ќе го постирам само првиот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom