Духови, сеништа (сенки)...

Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Veruvam deka postojat duhovi i mnogu me interesira ovaa tema i slicni na nea imam gledano najcesto na discavery channel za niv imam citano knigi.Do sega nemam videno duh vo zivo i sakam taka da ostane i vo idnina :)
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
о боже :zid: кој е овој муабет, абре какви црни духови...
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Мислам дека постојат духови,и имам страв од тие работи.Мене лично не ми се случило нишо чудно,ама имам слушано многу приказни.
Во секој случај мислам дека постојат духови или слични работи....
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.715
Поени од реакции
11.144
Еј врска си неам од вакви ствари освен од документарци и клипчиња на ју тјуб, ама пак не ми фаќаат око нешто...:) башка што не верувам тоа е посебен муабет
А па коа ќе слушнам муабет : онаму има искачаат навечер после 11ипол, па баба ми видела коа била млада или не знам што леле ми иде зорт :pos:
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Баш пред некое време сестра ми ми има кажувано за нејзина другарка што повикувала духови..(како не):

Една вечер она си седела и и било досадно и решила да повикува духови. Ја повикала баба и која била мртва, а она не и била на гробот од дамна. Имало чаша на масата и лист со азбуката. Чашата почнала да се мрда врз листот покажувајки и ги буквите. И така си праеле муабет зошто не го посетила гробот од дамна.
Јас се згазив од смеење до кај може да се забега... :lud:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.715
Поени од реакции
11.144
Баш пред некое време сестра ми ми има кажувано за нејзина другарка што повикувала духови..(како не):

Една вечер она си седела и и било досадно и решила да повикува духови. Ја повикала баба и која била мртва, а она не и била на гробот од дамна. Имало чаша на масата и лист со азбуката. Чашата почнала да се мрда врз листот покажувајки и ги буквите. И така си праеле муабет зошто не го посетила гробот од дамна.
Јас се згазив од смеење до кај може да се забега... :lud:
Е ова е муабетот :tv: :pos2: ако де нека трипаат малце :)
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
нз дали верувам...
али како и да е.. сакам да ме нападне ДУХ... Ммммммммм
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Sigurno go gledala stom e opsednata so duhovi. Epa jas ke vi kazam nekolku iskustva so duhovi. Dedo mi kako mlad bil ovcar(na 12-13 godini). Arno ama ovcite gi pasele navecer (po polnok). Edna vecer nekade kaj 3-4 saat nautro on se vraka od pasenje. I na edno 50 metra pred nego gleda odzachar oblecen vo beli alista so crni tocki po oblekata. Dedo mi trgnal so stapot da go tepa odzacharot. Arno ama vo toj moment dedo mi se zdrvil na mesto i odzacarot dosol do nego i mu rekol da ne seta tolku kasno. Posle edno 30-40 godini na tatko mi mu doaga na son deka ako vidi nekogas nekoe sustestvo(duh, seniste) da se zakrsti i deka toa ke iscezne. I taka slednata vecer tatko mi se vraka od izleguvanje(togas bil 20 godini) i pred nego go gleda istoto "cudo" kako toa sto go videl dedo mi. Se zakrstil i toa "cudoto" go snemalo. Ima i edna druga prica deka nekoj turcin kaj nekoja cesma ostavil kup so zlato. Arno ama nikoj ne go izvadil zlatoto i posle nekoe vreme zlatoto se pretvorilo vo cuma(vo ovaa prikazna jas ne veruvam). I sekoja vecer posle polnok seta od desnata strana na seloto. Onoj sto ke ja vidi se poremetuva psihicki. Ako e nekoja bremena zena togas se poremetuva plodot vo nea a taa ostanuva zdrava.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.654
Поени од реакции
11.314
Јас не верувам во духови (не сум толку глуп)
Инаку имам еден другар, тој верува и се инате дека духови постојат..
Цццц
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Холивудските ѕвезди многу често купуваат куќи за себе , во кои се верува дека постојат(престојуваат)духови.
пр.пејачот Рики Мартин за 6,5 млн долари си купил куќа во Мајами Бич, за која претходните сопственици тврделе дека има дух на некоја мистична дама која погинала на сипствената свадба.Потоа,Николас Кејџ за 3,5 млн долари купил куќа во која мачеле и убивале луѓе.Местните жители тврдат дека слушаат врисоци (крици)од умрените.Во 19 век таму живеела познатата садистка и убиец Madame Lalaurie која со св.сопруг држеле неколку робови врз кои се изживувале.
Истото го сторила и Кејт Винслет, па и Никита Михалков,кој ја купил куќата на познатиот научник Павлов во чешкиот град Карлови Вари и за која се верува дека во неа се наоѓа духот на неговото куче кое ноќе се движи низ ходниците,лае и го уништува паркетот.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Ne im veruvajte na poznatite we. Se toa e laga samo sakaat da go svrtat vnimanieto na javnosta kon niv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom