Геј парада во Скопје?

Статус
Затворена за нови мислења.

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Смееш да се бакнуваш во јавност без предрасуди?
Никој не ти збори кога се држиш за рака со љубената/иот ?

Епа зашто ќе парадираш?

АААААААА затоа они парадираат зашто неможат да се држат за рачиња со љубениот.
А вака кога ќе парадираат фатени за рачиња никој нема да збори а?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
АААААААА затоа они парадираат зашто неможат да се држат за рачиња со љубениот.
А вака кога ќе парадираат фатени за рачиња никој нема да збори а?

А што да прават ???
Да се затвораат и да им биде забранет излез од местото на живеење ?
Што е следно , да ги бичуваме или да ги убиваме на раѓање ако им се крене на бебињата на докторот ?
 
V

[vladimir]

Гостин
А што да прават ???
Да се затвораат и да им биде забранет излез од местото на живеење ?
Што е следно , да ги бичуваме или да ги убиваме на раѓање ако им се крене на бебињата на докторот ?

Па што сакаат нека прават, ама немора да парадираат држејки се за рака и бацувајќи се по улици.:tapp:
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
А што да прават ???
Да се затвораат и да им биде забранет излез од местото на живеење ?
Што е следно , да ги бичуваме или да ги убиваме на раѓање ако им се крене на бебињата на докторот ?
Не бе не сме се разбрале, нека си живеат они само не ми е јасно што сакаат со парадата, што ќе постигнат со тоа.

А ако им е срам да се бацуваат или да се држат за раце на јавно место тогаш нивни проблем.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Of bre vo vakvo li opstestvoto tie resile da paradiraat?? So sila si go baraat. Neka odat u Amsterdam, u Amerika, ne ovde. Posle paradata cel zivot ke im bide upropasten, lugeto tuka mnogu raboti ne prifakaat (sto poddrzuvam) i ima so prst da gi pokazuvaat cel zivot
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не бе не сме се разбрале, нека си живеат они само не ми е јасно што сакаат со парадата, што ќе постигнат со тоа.

А ако им е срам да се бацуваат или да се држат за раце на јавно место тогаш нивни проблем.
Па сакаат да покажат дека и они можат да се соберат , дека и они се голем број и сакаат да можат слободно на јавно место да си искажуваат љубов (не Секс да не се рабереме погрешно) без да бидат посочувани со прст. Сепак ништо нема да постигнат во вакво општество али ајде.. Нека си парадираат ако им е мерак.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Па сакаат да покажат дека и они можат да се соберат , дека и они се голем број и сакаат да можат слободно на јавно место да си искажуваат љубов (не Секс да не се рабереме погрешно) без да бидат посочувани со прст.
Како ќе го постигнат тоа кажи ми...

 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Treba da se razbie... sto e toa be ?

Aj ve molam... ako nekoj saka da ima homoseksualna vrska neka ja ima nadvor od ocite na javnosta...a ne vakvi gluposti...pa ne e ova be Grcija nitu Amerika...

Ke paradiraat oni ... ooo ... ne znam sto da kazam...bolest li e ili bolest ...
Значи викаш да не искачаат на улица така ?
Им забрануваш основно човечко право ... Браво ... А Redneck_Rebel , не мора да се такви , тоа се веќе лудаци .. Инаку хомосексуалци се и нормални луѓе , можеби комшијата кој го гледаш секој ден е хомосексуалец , можеби полицаецот кој те застанал е хомосексуалец, па пак нема да го приметиш.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
А Redneck_Rebel , не мора да се такви , тоа се веќе лудаци .. Инаку хомосексуалци се и нормални луѓе , можеби комшијата кој го гледаш секој ден е хомосексуалец , можеби полицаецот кој те застанал е хомосексуалец, па пак нема да го приметиш.
Да хомосексуалци се нормални луѓе, а тие што искачаат на парада се лудаци настрани исфрустрирани. :toe:
Затоа доста беше бранење. Така и ќе почне. Првата година ќе биде мирно шетање со музика, и за неколку години ќе доаѓаат педери психопати од околните земји на журка на плоштад.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да хомосексуалци се нормални луѓе, а тие што искачаат на парада се лудаци настрани исфрустрирани. :toe:
Затоа доста беше бранење. Така и ќе почне. Првата година ќе биде мирно шетање со музика, и за неколку години ќе доаѓаат педери психопати од околните земји на журка на плоштад.
Па нека доаѓаат де:)
Ако сакаат и на 8 март нека доаѓаат :)
Само треба да се забранат секакви глупирања како тие на сликата , несмее да има такви голотии !
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Па нека доаѓаат де:)
Ако сакаат и на 8 март нека доаѓаат :)
Само треба да се забранат секакви глупирања како тие на сликата , несмее да има такви голотии !
Ти ќе ги тепаш ако се глупираат или "нацистите" со кои се расправаше за кур ќеиф :)

Само фаци што се прават либерални и широкогради се глупираа до бесвест, а не дадоа хомосексуалец да се изјасни.
ЕДИТ:
Јас сум против : сметам дека нема потреба од егзибиција.
Јас сум бисексуалка, ама дефинитивно против геј паради, општо во светот, не само во Мкд.
Ќе се обидам да не постирам повеќе на темава. Со браначиве потешко се разбирам одколку со споменатите на темава.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ти ќе ги тепаш ако се глупираат или "нацистите" со кои се расправаше за кур ќеиф :)

Само фаци што се прават либерални и широкогради се глупираа до бесвест, а не дадоа хомосексуалец да се изјасни.
ЕДИТ:


Ќе се обидам да не постирам повеќе на темава. Со браначиве потешко се разбирам одколку со споменатите на темава.
Нема да ги тепам , само треба да се забрани голотии . И доколку не го почитуваат тоа не сум јас надлежен орган , за тоа има надлежни органи кој што ќе дојдат и ќе ја средат ситуацијата .
 
V

[vladimir]

Гостин
Нема да ги тепам , само треба да се забрани голотии . И доколку не го почитуваат тоа не сум јас надлежен орган , за тоа има надлежни органи кој што ќе дојдат и ќе ја средат ситуацијата .
Само едно треба да се забрани ГЕЈ ПАРАДА.
Негледам некоја добра причина и некакви бенефиции од тоа, па зошто да ми парадираат?
Затоа што сакаат да им влегува во физиолоски гладано, излезната единица?Затоа се посебни?

ГЕЈ, не благодарам!!!!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
[vladimir];1836852 напиша:
Само едно треба да се забрани ГЕЈ ПАРАДА.
Негледам некоја добра причина и некакви бенефиции од тоа, па зошто да ми парадираат?
Затоа што сакаат да им влегува во физиолоски гладано, излезната единица?Затоа се посебни?

ГЕЈ, не благодарам!!!!
Прво одговори ми дали затоа се различни па потоа ќе ти одговорам дали заради тоа се посебни.
 
V

[vladimir]

Гостин
Прво одговори ми дали затоа се различни па потоа ќе ти одговорам дали заради тоа се посебни.
Да, се различни и за мене тоа е настрано.
Јас, како и многумина сум против геј парада во скопје, значи не наоѓам причина зошто да парадираат.
Ок е, нека се движат по геј клубови или незнам каде, ама немора да го прават тоа толку јавно, предизвикуваат повеќе негативни отколку позитивни реакции од средината.
И зошто толку лично го сфакаш тоа?
Зошто си за геј парада?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom