Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
за дуелот со Челзи(возвратниот) коефициентот за домаќинот во кладилниците беше 1,65 со 4,5 за гостинот,крајниот резултат е еден вид на изненадување,не сум затечен само јас од резултатот,нели?! сепак Интер ја имаше спортската среќа и појде понатаму... жал ми е што Ањели Велики успеа да направи толку очајни навивачи од опонентите...
Што има врска коефициентот бре,кажи ми со играта на Интер воопшто ???
За тебе ако победата на Интер е изненадување,за сите не е,сите кажаа,дури и фановите на Челзи,дека истиот тим беше тотално надигран од Интер на секој дел од теренот,ти најде да паламудиш тука.
Преголем комплекс имаш од Интер се гледа,кога во веке 5 задњи години имате zerro titulli,секоја сезона Интер ве силува...ииии да бе прати во Серија Б.:smir:


Спортска срека...што се нема да прочитам од фан на на најголемото гомно од клуб во светот-ЈуБентус.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.736
Поени од реакции
43.999
за дуелот со Челзи(возвратниот) коефициентот за домаќинот во кладилниците беше 1,65 со 4,5 за гостинот,крајниот резултат е еден вид на изненадување,не сум затечен само јас од резултатот,нели?! сепак Интер ја имаше спортската среќа и појде понатаму... жал ми е што Ањели Велики успеа да направи толку очајни навивачи од опонентите...
Интер помина понатаму бидејќи целосно ги надигра Челзи на нивни терен и успеа да ги победи со 0-1, терен каде ретко кој победува, терен каде ретко кој успеал да го надигра Челзи и терен на кој Челзи сeзонава, во сите натпревари ( вклучувајки ЛШ, Купови ) имаше само 1 пораз, и 2 нерешени, односно, газеше. И не се правдај со коефициентот, никавко значење нема тоа, ти тролаше и тролаше и тролаше колку да го ставиш Интер у пост, безпотребно, и незнам со кое лице со оглед на фактот дека клубот за кој навиваш испадна уште у фазата по групи, и тоа се посрамоти на домашен терен, 1-4 со Баерн кои играа без Рибери и Робен на тој меч.

Муабетите за комплекс праи им ги на фанови на Катанија, Фиорентина, Лацио, не ги шири овде за фанови чија екипа бега плус 10 на табела од Јуве ( точно не ни знам колку, е толку сте ни интересни ), екипа која никогаш не ја осетила горчината на Б-лигата, и екипа која никогаш не била обвинета за местење на натпревари. :smir:

Ако доволна утеха ти претставува оваа фантазија дека некој во моментов бил искомплексиран ради Јуве, терај си, шо да ти кажам, види, може и фановите на Баерн Минхен имаат некаков комплекс од Јуве, бар така постиравте периодот кога се играа мечевите од фазата по групи во ЛШ.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
за тој што не игра во кладилници-нема врска коефициентот,прашајте ги кладилниците колку се офајдија со овој резултат и беа благодарни на интер....колку беа (освен најтврдокорните фанови на интер) тие што ставија пари на интер на овој натпревар?! лесно е да се коментира после натпревар,а факт е дека коефициентот беше 1,65 за домаќинот наспрема 4,5,значи такви шанси даваа на тимовите оние кои ЗА ПАРИ го гледаат фудбалот
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Фан на Фиорентина најде да јаде гомна за Јуве, до кај стаса светов :tapp: Игравте една година ЛШ и мислите дека Господ за муда сте го фатиле. Да не реметат фанови на Милан ќе разберам, да не реметат интераши и тоа ќе разберам (немаа освоено Серија А од 1988-89).

Околу болдираново друже, Јуве има пари да ја купи Фиорентина со се партали. Муабетов не ти држи вода.
haha pa nie bar igravme nesto vie sto, od "mali" ekipi kako fulam go jadete, vie stvarno ste golem klub, cim po 4 komada u sekoja utakmica moze da primite, sea nisto ne vi znacat 20 i nesto tituli osvoeni u Serie A, osvoile tituli u italija so mestenje mislat jaki se, alo do lani igravte u 2 liga, toa li e golem klub.

a vie ke bidete najsrekni da go imate timot na fiorentina ama.. Pa ke placete posle Fiorentina ne zaeba ni go prodate melo ni go zemaa marchioni. A i ne vi pomognaa parive mn so fulam
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ки6че и Бац4е до Марчело Липи \o :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

пс:Ќути вас што не ви падна Челзи , со таква маестрална игра као вчера ке ги посеревте 10-0 :)

ппс:Ау да бе , заборавив - до црвениот картон било буауахуахуахуахауахуа

Со 9 играчи не примаме гол :)


Ки6чињаааааааа:tv::tv::tv:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Како беше тоа дека Јуве и Рома ќе ги здробат на германските екипи.:tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Добри цитати, посебно овие два:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Around 30 hooligans and racists came all the way to London, travelling thousands of kilometres just to insult us.”
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Some things are priceless,[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Jonathan Zebina[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]...[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]

[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“We need 11 lions.”
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Lazio boss[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Edy Reja[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]wants to re-open the Colosseum and throw his players in there[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT]
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]You might think Italian football is in decline watching the Champions League, but it's not like that at all. For example, what is there Italian about Inter who have all foreigners, including the Coach?”
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Considering they’re the only Serie A side left in Europe,[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Marcello Lippi[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] just proved that point



Koj FACEPALM му се дешаа на старото сеа аууууууууу:pos2::pos2::pos2::pos2:
[/FONT]
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
за тој што не игра во кладилници-нема врска коефициентот,прашајте ги кладилниците колку се офајдија со овој резултат и беа благодарни на интер....колку беа (освен најтврдокорните фанови на интер) тие што ставија пари на интер на овој натпревар?! лесно е да се коментира после натпревар,а факт е дека коефициентот беше 1,65 за домаќинот наспрема 4,5,значи такви шанси даваа на тимовите оние кои ЗА ПАРИ го гледаат фудбалот
Другар искрено во овие постови ми изгледаш како што се каеш што навиваш за јуве и КРИВО ти е што интер ги победи челзи и игра во 1/4 финале во ЛШ со гигантите..а твојот беден јуве испаѓа од третокласна екипа како Фулам...не сакам да се расправам за глупости само внимавај што пишиш ќе ти се смее некој..НИЕ СМЕ ИМАЛЕ КОМПЛЕКС ОД ВАС????..па вие на секој збор во вашиот фан клуб шинтер та шинтер..и таму слики ми ставате..ај разбирам да реметите ама и слики да ставате и од тастатура не го извадовте тоа шинтер е па тогаш тоа кажува кој има комплекс а тоа е очигледно....
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Другар искрено во овие постови ми изгледаш како што се каеш што навиваш за јуве и КРИВО ти е што интер ги победи челзи и игра во 1/4 финале во ЛШ со гигантите..а твојот беден јуве испаѓа од третокласна екипа како Фулам...не сакам да се расправам за глупости само внимавај што пишиш ќе ти се смее некој..НИЕ СМЕ ИМАЛЕ КОМПЛЕКС ОД ВАС????..па вие на секој збор во вашиот фан клуб шинтер та шинтер..и таму слики ми ставате..ај разбирам да реметите ама и слики да ставате и од тастатура не го извадовте тоа шинтер е па тогаш тоа кажува кој има комплекс а тоа е очигледно....
се гледа многу добро кој се “сити“ на кого,нема потреба од толкави постови и реченици
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Бар у Лига Европа коа сме играле , пред полуфинале не не требеле бе :tv::tv::tv::tv::tv::tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.736
Поени од реакции
43.999
има нешто слично а сепак многу различно на дресовите од нашите тимови,што е тоа?!
Црно-сините не шират смрдлива реа наоколу. :tv:

Te поздрави горд фан на Јуве што живее во сегашноста и мисли на иднината :

 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Црно-сините не шират смрдлива реа наоколу. :tv:

Te поздрави горд фан на Јуве што живее во сегашноста и мисли на иднината :

браво за тебе очигледно само тоа знаеш да цениш-цигани и реа,друго ништо не си видел во животот.....поздрави го и ти другарчето,ако мисли да менува тимови за секоја сезона е негова работа,слободно нека го стори тоа....иначе вакви слични постови фанови на интер пишуваа 20тина години уназад,изгледа ова е само бледа копија на еден од нив...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom