Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Во медиумите од Италија проструи информацијата дека дуелот Киево-Катанија ќе завшри X. Веќе големи уплати има на тој резултат и на многу места уплатата е стопирана а и коефициентот е 1,6.

Ѕверови се Италијаните.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Веќе се уплатени 330 000 евра на Betfair , а можам да замислам шо се дешава по азискине кладилници каде не откриваат колкави се уплатите ...

Од искуство со вакви утакмици можам да кажам дека ова ќе биде далеку од Х ...

Иначе финтава е наводна соработка помеѓу двеве екипи во последниве 3 сезони , па демек сега е на ред Х ...
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
2
abe juve zaeba rabota so otide u 2 liga da mu ebam murinjoto glup eden inace on pa ke si bese prv sekad juve osvojuvase
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
abe juve zaeba rabota so otide u 2 liga da mu ebam murinjoto glup eden inace on pa ke si bese prv sekad juve osvojuvase
јебига брат, да сум на твое место куферите,пиштолот и тргам кај ксенија пајчин, неам намера да се замарам со мурињо.....:kesa:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас не знам што се замарате со вакви навивачи како Иван кој три чисти немаат..:toe:..мене бакојани ми е крива што Интер не освојуваше:pipi:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Само мене ме фаќа жал за Јуве? :kesa:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Вака ли ќе одиме во Европа? :pos:
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
aiiiii inter im e kriv, so nema da slusnes, OCAJ, sea site ke pcnat da piskaat REMONT na timot, a zaboravaat deka lani veke napraea eden, abe jebi ga, gi potrosija parite na sudii u italija ne im ostana nnisto za evropa. Komedii.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576


:kesa:

У пм бев сигурен дека проаѓаат даље.
Жаки ко да го видел Господ у пижами на сликава...а и го виде :pos::pos:

Жал ми е за Јубе,немам срце да ги реметам !!! :((






ма некаааа патат...:pos:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960
Ни Шекспир не може да смисли оваква трагедија
За жалење се овие јуве :(







:pos::pos::pos:
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
aiiiii inter im e kriv, so nema da slusnes, OCAJ, sea site ke pcnat da piskaat REMONT na timot, a zaboravaat deka lani veke napraea eden, abe jebi ga, gi potrosija parite na sudii u italija ne im ostana nnisto za evropa. Komedii.
Фан на Фиорентина најде да јаде гомна за Јуве, до кај стаса светов :tapp: Игравте една година ЛШ и мислите дека Господ за муда сте го фатиле. Да не реметат фанови на Милан ќе разберам, да не реметат интераши и тоа ќе разберам (немаа освоено Серија А од 1988-89).

Околу болдираново друже, Јуве има пари да ја купи Фиорентина со се партали. Муабетов не ти држи вода.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom