Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Да де очекувано е да има грешки годинава со судиите не се ли навикнавте ја више не се нервирам зошо знам колку ги бива судиите.Ништо чудно и вечер да има киксеви
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Двојни аршини бе, боли ? Е ќе боли ! :tv:
јбг ќе дојде ред и вие некој ден ќе ги осетите, верувај вие навивачите на Интер никогаш не сте ги осетиле тиа двојни аршини:smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
верувај дека е така... само незнам како би реагирале тогаш

и биди малку културен или ова твоето вистинско лице, се надевам дека не е така:smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
хаха да да пазете да не бидат тројни тек тогаш ќе видите :pos2:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
брат повеќето беа реални одлуки отколку вие што ги увеличувате, неколку пати кажав останавте на терен со 9 играчи но потполно заслужено и ви честитам за тоа што не примивте гол, единсвена грешка за која се жалите а стварно не сум ја видел кога не ви досудиле пенал на дуелот со Бари или Наполи(незнам точно)
Повеќето е преголем збор. За аплауз му дадоа црвен на Снајдер де, за аплауз. Што увеличуваме, пред некое време фашистички поздрави имаше сред Олимпико, на Мур казна од три натпревари му стегнаа, играчи од Сампдорија тврдат дека немало расправија помеѓу Камбијасо и Таљавенто во тунелот, никому ништо, казните си стојат ...

Од друга страна на Дел Пиеро му судат пенал надвор од шеснаесетник, мање битно, не ми е криво за нив, Господ ги утепал, нека видат радост малку, глупо ми е што на нефер начин ја одржуваат разликата помеѓу Интер и Милан, прво се деси она со Снајдер, после чист пенал недосуден против Фиорентина. Не ми се праи муабет ич за ова, ама ај.

На крај краева убаво рече Син, болат двојни аршини, епа болат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
јбг ќе дојде ред и вие некој ден ќе ги осетите, верувај вие навивачите на Интер никогаш не сте ги осетиле тиа двојни аршини:smir:
Окееј океј, до вчера ти се рашири газето на истите кога беше во прашање Интер, не помина едно коло, почна да плачеш за истото.

Ја видов повторената од пеналот за Рома, не беа тие 2 ситуации идентични и раката на Мексес не беше залепена за тело ко ти овде што ми претставуваш, не ми споредуј црно со бело жити све. Не сум ја крив шо Рома и со Каљари и со Наполи губи водство од 2 гола во последни моменти од меч. Ајт наредно тепајте со Милан и чича мича готова прича. :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ливорно-Сиена прво 1-0 второ 1-2 хммм нешто није у ред а ? :)црвен у гол у девееста ах бе италијаниве
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
верувај дека е така... само незнам како би реагирале тогаш

и биди малку културен или ова твоето вистинско лице, се надевам дека не е така:smir:
Брат, шо те тркалам ако ме разбираш? Не сум 4-то одделение па сега сум се вратил од школо и те слушам тебе како ми продаваш приказни дека ситуацијата на Станковиќ била повеќе пенал од таа на Мексес. Такви приказни да им кажуваш на децана од фан-клуб Милан не мене. Се лигавиш на темава со денови за судењето и ако апла ситуации ти пишавме на кои е оштетен Интер, и сега, кого ебеш овде?

Оди стави диоптер или барај памет да ти дадат. Не ми кажувај соништа овде.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Окееј океј, до вчера ти се рашири газето на истите кога беше во прашање Интер, не помина едно коло, почна да плачеш за истото.

Ја видов повторената од пеналот за Рома, не беа тие 2 ситуации идентични и раката на Мексес не беше залепена за тело ко ти овде што ми претставуваш, не ми споредуј црно со бело жити све. Не сум ја крив шо Рома и со Каљари и со Наполи губи водство од 2 гола во последни моменти од меч. Ајт наредно тепајте со Милан и чича мича готова прича. :)
да те потсетам Рома победуваше ЗАСЛУЖЕНО значи не се двојни...
и да тоа си во право Рома си се криви што не задржаа водство од 2 гола и за тоа највеќе се нервирам, а не за околностите што се случуваат во Интер и на нивните натпревари, само што денес и тоа придонесе да се чувствувам разочарано, но повторувам највеќе поради тоа што Рома не победи:smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
да те потсетам Рома победуваше ЗАСЛУЖЕНО значи не се двојни...
и да тоа си во право Рома си се криви што не задржаа водство од 2 гола и за тоа највеќе се нервирам, а не за околностите што се случуваат во Интер и на нивните натпревари, само што денес и тоа придонесе да се чувствувам разочарано, но повторувам највеќе поради тоа што Рома не победи:smir:
Епа коа си нервозен за вашата утакмица нервирај се за Рома тогаш не ги мешај Интер непотребно.Со нив и кога си во право испаѓа дека не си во право така да џабе ти е
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
да те потсетам Рома победуваше ЗАСЛУЖЕНО значи не се двојни...
Не зборам за победите на Рома, никад не сум ги оспорил аман, зборам за судењето, до ова коло ти одговараше начинот на кој се однесуваа судиите спрема Интер, сега ми спомнуваш 2 исти ситуации различно санкционирани, иако повторувам, се разликуваа една од друга.
Повеќе боли кога ист судија, Росети, на Бари против Интер им дава пенал за игра со рака на Самуел а 3 кола подоцна, суди меч Наполи - Интер и за иста ситуација не санкционира пенал за Интер. :toe:
Епа коа си нервозен за вашата утакмица нервирај се за Рома тогаш не ги мешај Интер непотребно.Со нив и кога си во право испаѓа дека не си во право така да џабе ти е
Тенкчо, тебе ако те послуша и равенка од трето одделение погрешно ке реши, т.е. не, претерав, второ одделение.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не зборам за победите на Рома, никад не сум ги оспорил аман, зборам за судењето, до ова коло ти одговараше начинот на кој се однесуваа судиите спрема Интер, сега ми спомнуваш 2 исти ситуации различно санкционирани, иако повторувам, се разликуваа една од друга.
Повеќе боли кога ист судија, Росети, на Бари против Интер им дава пенал за игра со рака на Самуел а 3 кола подоцна, суди меч Наполи - Интер и за иста ситуација не санкционира пенал за Интер. :toe:

Тенкчо, тебе ако те послуша и равенка од трето одделение погрешно ке реши, т.е. не, претерав, второ одделение.
хахаха што мешаш школо не ми е јасно.На факултет сум ако сакаш да знаеш.Нема веза и Панчев незнае колку се 2 по 2 па беше добар играч:tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
хахаха што мешаш школо не ми е јасно.На факултет сум ако сакаш да знаеш.Нема веза и Панчев незнае колку се 2 по 2 па беше добар играч:tapp:
Од тоа и се плашев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom