Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Никад нема да се опаметите, могуче е бе по толку ебења од страна на судиите да се буните за некоја сомнителна ситуација ? Ќе дојде некој деген и ќе рече имаше пенал за Удине, а заборава дека пред 4-5 дена не беше досуден пенал за Фиорентина ...

Нема везе, такви муабети се прават кога си во очај, а што друго ви преостанува?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Вие па шо генерализирате, еден падобранец се избаци од некаде и одма ... :tv:

@ Пупоне, не беа исти ситуациите, на Дејо удри во гради па во рака при нафрлање, ова при дриблинг беше, така да не беа исти тие 2 ситуации. Башка, по таа ситуација Удинезе имаше и подобра шанса од пенал, Санчез со глава од 1 метар без играчи на Интер околу него.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.419
не го досуди оти беше тежок некарактер и курождер, веќе им даден еден на Удинезе да шутираат, не го свирна енацот за да се поштеди од пискотниците од Галичник до Река што ќе ечеа од вечно оштетените и праведните...
хахахеха, на УЧК ме потсеќаат на мометни :) :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Никад нема да се опаметите, могуче е бе по толку ебења од страна на судиите да се буните за некоја сомнителна ситуација ? Ќе дојде некој деген и ќе рече имаше пенал за Удине, а заборава дека пред 4-5 дена не беше досуден пенал за Фиорентина ...

Нема везе, такви муабети се прават кога си во очај, а што друго ви преостанува?
друже сумнителна ситуација или чист пенал???

повеќе се нервирам што кога ќе ги споредам ситуациите на Станковиќ и Мексес каде што очигледно е дека повеќе услови за пенал имаше кај Станковиќ ама јбг тоа е... ипак лично јас сум задоволен и 3-то место да завршиме, само ми падна криво што не победивме:toe::smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
повеќе се нервирам што кога ќе ги споредам ситуациите на Станковиќ и Мексес каде што очигледно е дека повеќе услови за пенал имаше кај Станковиќ

МИСЛАМ ДАЈ!!!
:zid: :zid: :zid:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Вие па шо генерализирате, еден падобранец се избаци од некаде и одма ... :tv:

@ Пупоне, не беа исти ситуациите, на Дејо удри во гради па во рака при нафрлање, ова при дриблинг беше, така да не беа исти тие 2 ситуации. Башка, по таа ситуација Удинезе имаше и подобра шанса од пенал, Санчез со глава од 1 метар без играчи на Интер околу него.
Јас мислам да те стават на Скај Спорт со Бобан заедно зошто многу се разбираш
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
друже сумнителна ситуација или чист пенал???

повеќе се нервирам што кога ќе ги споредам ситуациите на Станковиќ и Мексес каде што очигледно е дека повеќе услови за пенал имаше кај Станковиќ ама јбг тоа е... ипак лично јас сум задоволен и 3-то место да завршиме, само ми падна криво што не победивме:toe::smir:
Не ми беше тоа поентата на муабетот. Муабетот ми беше дека кога е Интер во прашање сите тука плачат, сите ги занемаруваат неправдите врз Интер кои беа направени предходните утакмици.

Забораваат дека нели пискотници се слушаа кога неможеа да не победат со два играчи повеќе на терен, забораваат на таа чума која што ги снајде, што незнаеа гол да дадат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Јас мислам да те стават на Скај Спорт со Бобан заедно зошто многу се разбираш
Само тогаш кога тебе ке те стават у стадо мравојади, за да се осеќаш паметно .... конечно. :wink:

повеќе се нервирам што кога ќе ги споредам ситуациите на Станковиќ и Мексес каде што очигледно е дека повеќе услови за пенал имаше кај Станковиќ ама јбг тоа е... ипак лично јас сум задоволен и 3-то место да завршиме, само ми падна криво што не победивме:toe::smir:
Двојни аршини бе, боли ? Е ќе боли ! :tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Вие па шо генерализирате, еден падобранец се избаци од некаде и одма ... :tv:

@ Пупоне, не беа исти ситуациите, на Дејо удри во гради па во рака при нафрлање, ова при дриблинг беше, така да не беа исти тие 2 ситуации. Башка, по таа ситуација Удинезе имаше и подобра шанса од пенал, Санчез со глава од 1 метар без играчи на Интер околу него.
да да му удри во гради и со рака ја истера во корнер, но ако си забележал добро Мексес раката му беше приврзана до телото и топката удри во градите и дел од раката која повторувам беше залепена за телото, а на спротивната страна Станковиќ "леташе" со рацете... повторувам ми е криво што не победивме на таков начин, а ситуацијата на Станковиќ направи да ми е повеќе криво за сплетот на околностите и крајниот епилог, но кога ќе размислам 3-то место оваа година за Рома е одличен резултат:helou:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ОК де имаше пенал не го свирна и готово е веќе :) И да беше пенал ќе го промашеа овие 100% чим од 5 метра не дадоа гол да не збориме за од 11 :pos2:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Не ми беше тоа поентата на муабетот. Муабетот ми беше дека кога е Интер во прашање сите тука плачат, сите ги занемаруваат неправдите врз Интер кои беа направени предходните утакмици.

Забораваат дека нели пискотници се слушаа кога неможеа да не победат со два играчи повеќе на терен, забораваат на таа чума која што ги снајде, што незнаеа гол да дадат.
брат повеќето беа реални одлуки отколку вие што ги увеличувате, неколку пати кажав останавте на терен со 9 играчи но потполно заслужено и ви честитам за тоа што не примивте гол, единсвена грешка за која се жалите а стварно не сум ја видел кога не ви досудиле пенал на дуелот со Бари или Наполи(незнам точно)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Е де....смирете се да му се сневиди само глупости да се тропало пенал беше,не беше,судиите на онај му помагаат е не судиите на овај му помагаат...едноставно овие за мене се глупи муабети..арно тука што е пејо да не насмее и да ни каже некој цитат од современата македонска литература:pos2:....Откако Станкович остави топка тенка,недовезена на разбој,и наломи отиде со топката вмонопол:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.....смирете се да му се сневиди
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom