Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.474
Дај бе не обесуејте со таа бундес лига, разликата меѓу прва 4ка у Италија и онаа у Германија е следнава, овие првиве трофеот од Уефа купот, сега Лига Европа го гледаат ко полско wc, овие вториве по освојувањето на тој трофеј слават три дена, денови кои се прогласени за неработни, освен во Минхен каде е Баерн, једини кадарен да направи нешто во ЛШ задњи 14 години.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
веројатно збори за второ пл.(а ја не го глеав), во прво играа ко попарени у нозете, поготово одбраната...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Da be da tesi se ti vikam taka e zatoa mi izjavuvaa Roma i Juventus deka ke idele na trofejot vo liga evropa ustvari i toa se lazgi namerno taka kazuvaat kolku da gi lazat drugive :uvo:

Баже, точно е тоа што го вика човеков? Да знам дали да те реметиме или не :pos:
Ja gleav utakmicata golemi nervozi imase kaj roma i se gledase deka sakaa da prodolzat ponataka samo neznam zaso nekoj glumi deka na roma i na juve tapa im bil trofejov od liga evropa demek premnogu se golemi ekipi oni za toj trofej
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.767
Сите викаат ќе оделе на тровејот и после црц... јас спасив еден другар денес што сакаше да ја пише сингл Рома и тоа ми е добро дело на денот :)

А вие терајте дискусија за „Трофејот“ :)

P.S.
И што ако имало нервози... колку театар сме гледале... :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Сите викаат ќе оделе на тровејот и после црц... јас спасив еден другар денес што сакаше да ја пише сингл Рома и тоа ми е добро дело на денот :)

А вие терајте дискусија за „Трофејот“ :)

P.S.
И што ако имало нервози... колку театар сме гледале... :)
Dobro be nema so da ti objasnuvam da ja glease celata utakmica ke svatese aj dobro gotovo Roma se mnogu jaki i za niv liga evropa e pickin dim ne se zamaraat inace da sakaa se ke tepaa
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
море Наци-бој, првото го играа ко да газеа по мини...

1-1 гол од пенал за кој немаше потреба да се досуди
1-2 по пола вината кај Дони и одбраната
1-3 исто така по пола

од оној што очекуваш најстабилна игра(Де Роси,Мексес) да те посерат значи не е работата чиста.
а второ не го глеав затоа не коментирам, вајда запнале али колку и да запнеш 4 комада не можеш да стегнеш, макс, засеа Ливер 3 :pos2:

и не го глуши коа не си ја глеал, се кладам ја само ќенаш овде...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.474
Da be da tesi se ti vikam taka e zatoa mi izjavuvaa Roma i Juventus deka ke idele na trofejot vo liga evropa ustvari i toa se lazgi namerno taka kazuvaat kolku da gi lazat drugive :uvo:
Ти остај шо изјавувале они, ја ти кажуем од аспект на нивни фанови, испод части им е да праат муабети за тој трофеј, него Јуве имаат усрана сезона па аналогно на муабетот со wc-то, таму планираат да се остават бидејќи и једина шанса за трофеј им е во оваа посрана сезона.

Милан лани со втор тим играа таму пример, зашто ? Зашто се бореа за трофеј во Серија А, и Рома денес излезе со десеткуван состав мада имаа и повреди али пак, и да беа у комбинација најдобрите, сличен состав на терен ке имаа зашто и Купот на Италија вреди повеќе од тој мувлосан трофеј, врв за екипи ко Шахтјор, Локомотив Москва и ланскиот шампион на Германија. :wink:

Соочете се со ебаната реалност, бундесот е една екипа која го држи монополот уназад 10 години и не дозволуе прогрес на остали, таму континуитет на добри години од други екипи неаме видено.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Остај го ти тој што изјавува. Настрана тоа што е паметна изјава, многу попаметна отколку да се силиш и да го потсетуваш ривалот дека си му зад петици. Туку до скоро и навистина така стоеја работите. Сега има нов момент: разликата е -5 а Интер гостува на Удинезе десеткуван. Само будала човек не би се надевал на борба за скудето, посебно со вакво судење како во последниве натпревари.

Проблемот со УЕФА купот е што во еден момен планот на одредена екипа ќе се смени и ќе го баталат. Некои екипи го ставаат скудетото пред ЛШ, а да не зборуваме па за ова. И јас на местото на Раниери, би испаднал.
брат се посравте со тоа ваше судење... од уста не го вадете, мислиш дека Раниери се надева на скудетото само поради причината што на Интер "не му судат правдено" или што Рома нема пораз во серија а од 23 Октомври? значи Рома е во добра серија што придонесе да се вмеша во борбата за скудетото, немој да мислиш дека лошто судење на судиите во Италија е криво за топењето на разликата... едноставно имате лош период и немате доволно среќа,јбг такви се околностите, кажав сто пати кој им е крив на Кордоба и Самуел кога ги испровоцира еден непознат Поци
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Прво правило кога влагаш во кладионица е: Не играј германски фаворити!
Затоа сеа уште те држи гневот :pos:

Иначе нашава поубава е ...
:pipi:
уфф оваа нашава каква е :drk: а оваа од интер би ја опнал чисто онака од гнев спрема тимот :vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
@Baze....
Абе ќути барем не пишувај,јас да бев фан на рома 3 дена немаше да се појавам у јавност.. од Панатинаикос да изгуат дома и бараш изговори..едноставно дупки биле и готово,3то место у серија А губи од грчки панатинаикос...па иди утепај се,ебати дебилите срам за Италија :toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
абе им џиткаат коска ко на куче ебате(С.Кореа примерот)... летово ќе ги пунат залихите на клупа Калчосите, тоа едино им фали.

а еве да претпоставиме дека уште догодина ќе имаме 4 претставника, како планираат Немците да сврзат бар 3-4 сезони кога Бундес дрим тимот е по квалитет како 4-от на Калчо.

@Baze....
Абе ќути барем не пишувај,јас да бев фан на рома 3 дена немаше да се појавам у јавност.. од Панатинаикос да изгуат дома и бараш изговори..едноставно дупки биле и готово,3то место у серија А губи од грчки панатинаикос...па иди утепај се,ебати дебилите срам за Италија :toe:
море среќа што не си, боље квалитет него квантитет :baeh:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.767
брат се посравте со тоа ваше судење... од уста не го вадете, мислиш дека Раниери се надева на скудетото само поради причината што на Интер "не му судат правдено" или што Рома нема пораз во серија а од 23 Октомври? значи Рома е во добра серија што придонесе да се вмеша во борбата за скудетото, немој да мислиш дека лошто судење на судиите во Италија е криво за топењето на разликата... едноставно имате лош период и немате доволно среќа,јбг такви се околностите, кажав сто пати кој им е крив на Кордоба и Самуел кога ги испровоцира еден непознат Поци
Брат аман бе, и вие се посравте од генерализирање. Не реков јас дека само тоа е причината, ама е причина. Ни се суди лошо не оштетуваат губиме бодови. Може ви смета што го потенцираме ама актуелно е и не нервира. Бари, Наполи, Самп... тазе примери. Лошо судење, двојни аршини, повисоки казни од сите други... наведов примери предходно сега нема ваљда секогаш да ви цртам. Еден ебан пример не дадовте каде сме освоиле бод со судии и немате никаков ебан одговор на бодовите кои ги изгубивме со судии освен некое генерално мрчење. Денес сите во Италија јадат гомна како Росети не и свирнал пенал на Фиорентина а кога не му свиреше на Интер со Наполи никој не пушти глас. И вие овде истите приказни ги дрвевте...

Настрана тоа, никој не рече ништо за играта посебно на Рома која си победува и секоја чест за тоа.

Сега може ви смета што го спомнуваме ама ко вас јебе другови и мене ми смета што ме крадат секое второ коло па морам негде да си пишам.

уфф оваа нашава каква е :drk: а оваа од интер би ја опнал чисто онака од гнев спрема тимот :vozbud:
Што год те пали младичу :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
@Baze....
Абе ќути барем не пишувај,јас да бев фан на рома 3 дена немаше да се појавам у јавност.. од Панатинаикос да изгуат дома и бараш изговори..едноставно дупки биле и готово,3то место у серија А губи од грчки панатинаикос...па иди утепај се,ебати дебилите срам за Италија :toe:
топка е се врти, секој може да тепа секого.... на пример цирих - милан......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom