Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ајде уште Јуве вечерва фали да го насамарат па можно е ниту една Италијанска екипа да нема во Европа следно коло.Па од следна година екипи од Италија колку Грција и Турција што им дават.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.431
Блажоо, ја оди бе машко, кажи ни ја уште еднаш таа приказната за тоа кој ја резилел Сериа А низ светов :icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Бажо ск ја мислам се повлече од форумов после ова денес =) хахахха

:tv::tv::tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.767
Рома ја излажаа комуњариве дека има шанси за скудето, па си испадна од УЕФА :pos2:
Сега ќе си добие и ваму една порција од Интер и ќе плачат што не ги тепале гејците... :pos2:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Рома ја излажаа комуњариве дека има шанси за скудето, па си испадна од УЕФА :pos2:
Сега ќе си добие и ваму една порција од Интер и ќе плачат што не ги тепале гејците... :pos2:
Па затоа и си испадна Рома, па сега колку има шанси за титула, тоа тие си го знаат најдобро. Само, јас не знам што се пали овој Боби со тие грдите германски екипи. Која од која се, не знам кој може да се пали на такви кретени.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Па затоа и си испадна Рома, па сега колку има шанси за титула, тоа тие си го знаат најдобро. Само, јас не знам што се пали овој Боби со тие грдите германски екипи. Која од која се, не знам кој може да се пали на такви кретени.
Остај го ти него во последниве 2 месеца само пишува како Германците биле појаки од Италијанците..тие имале појака лига ова било она било...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Остај го ти него во последниве 2 месеца само пишува како Германците биле појаки од Италијанците..тие имале појака лига ова било она било...
Има право чоекот..колку и да ја браниме со постови италјанската чест и италјанските клубови пак фактите се против нас бидејќи имаме екипи како рома кој неможат еден панатинаекос да победат(додуша интер изгуби од нив дома лани ама барем таму победија во гејлада)..човече и таму водеа рома му ја свртија и дома па не е можно ова:toe:..а Forza22 јас директно му реплицирав на Марли дека тоа на неста не беше пенал а не напишав милан дали тепа или изгуби или е оштетен или му е даден подарок значи друга ми беше поентата:toe:а тоа за со манчестер ви дадов подршка разбираш не реков никаде''дај боже милан да испадни'' бидејќи италјанските екипи катастрофа се и кај и да е германија ќе има 4 места за во ЛШ :toe:ај позз и доста беше офф топик:smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Боби[Мкд];3345614 напиша:
Боље оформено прашање:

Кој не ја резилел?:tv:
Еве го овој се јави,секој втор збор му е Италија и италијански екипи,губи се замараш:)

Рома ја излажаа комуњариве дека има шанси за скудето, па си испадна од УЕФА :pos2:
Сега ќе си добие и ваму една порција од Интер и ќе плачат што не ги тепале гејците... :pos2:
Очкевував дека ќе кикснат,не може и на два фронта да фатат таква победничка серија ,сеа може и ќе паднат у лига да ги фати мала криза,искрено ова е успех за Рома што е второ место
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.767
Нероазуро, не заебавај брат, по пат не можат да одат. Далеку е вториот круг за да муабетиме сега ама ако пројдеме јас сакам Баерн да ни падне да видиш што е пеглање. И тоа Баерн им е најјака екипа. Ги гледав со Нирнберг три додавања не врзаа. Баер Леверкузен го гледав пред некое коло има буквално неписмени играчи кои не знаат топка да застанат.

Сега можеме да му фаќаме сеир на Баже и си има заслужено дечкото, ама факт е дека Рома испадна зошто сакаше да испадне. Од таа причина што незнам која екипа сака да помине а која да испадне, престанав да играм Куп на УЕФА на ливче. Едно време беше угледно натпреварување, сега е само заебанција.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
10 18:14 Kombinirana


Juventus - Ajax Amsterdam (Točan rezultat/1.poluvrijeme) 0:0 ? 0.50 51.04



Galatasaray - Atletico Madrid (Točan rezultat/1.poluvrijeme) 0:0 0:0


Red Bull Salzburg - Standard Liège (Točan rezultat/1.poluvrijeme) 0:0 ?


Hapoel Tel Aviv - Rubin Kazanj (Točan rezultat/1.poluvrijeme) 0:0 ?:tv::tv::tv::tv::tv::tv:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Лига европа е појака од било кога, какви натпревари, какви голови. Ептен убава за гледање. И не се нервирајте уште вгодина ќе го држите 4-тото место.

Deutschland uber alles.:ger:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Има право чоекот..колку и да ја браниме со постови италјанската чест и италјанските клубови пак фактите се против нас бидејќи имаме екипи како рома кој неможат еден панатинаекос да победат(додуша интер изгуби од нив дома лани ама барем таму победија во гејлада)..човече и таму водеа рома му ја свртија и дома па не е можно ова:toe:..а Forza22 јас директно му реплицирав на Марли дека тоа на неста не беше пенал а не напишав милан дали тепа или изгуби или е оштетен или му е даден подарок значи друга ми беше поентата:toe:а тоа за со манчестер ви дадов подршка разбираш не реков никаде''дај боже милан да испадни'' бидејќи италјанските екипи катастрофа се и кај и да е германија ќе има 4 места за во ЛШ :toe:ај позз и доста беше офф топик:smir:
Епа и да има прабо не треба во секој пост да го пишува тоа :nenene:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ги гледав со Нирнберг три додавања не врзаа. Баер Леверкузен го гледав пред некое коло има буквално неписмени играчи кои не знаат топка да застанат.
Прво правило кога влагаш во кладионица е: Не играј германски фаворити!
Затоа сеа уште те држи гневот :pos:

Иначе нашава поубава е ...
:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom