Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Јас лично сум фан на Милан...
Но сметам дека сезонава како и тие претходно лигавешките Интер ќе тепаат....
Има една приказна со орелот:
Си бил еден орел и решил да се качи на највисокиот врв на светот, летал, летал и по долго летање стасал. Изморен и истоштен застанал на врвот, го погледнал сиот свет одозгора и се сеќавал на долгиот и напорен пад кој го поминал. Наеднаш покрај него видел полжав. Го прашал „Како стигна ти до овде бе?“ Овој одговорил „Со Лигавење бе со лигавење“ така и интер..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Јас лично сум фан на Милан...
Но сметам дека сезонава како и тие претходно лигавешките Интер ќе тепаат....
Има една приказна со орелот:
Си бил еден орел и решил да се качи на највисокиот врв на светот, летал, летал и по долго летање стасал. Изморен и истоштен застанал на врвот, го погледнал сиот свет одозгора и се сеќавал на долгиот и напорен пад кој го поминал. Наеднаш покрај него видел полжав. Го прашал „Како стигна ти до овде бе?“ Овој одговорил „Со Лигавење бе со лигавење“ така и интер..
Уф јеботе, ама си ја адаптирал приказнава :pos2: Блага врска со фудбал нема ама колку да се каже вицот.

Гледај сега ја што имам адаптирано:

Некаде по Калчополи Моџи и Галијани онака паднати во депресија и во неизвесност за иднината на нивните клубови одат на гатачка да им претскаже што ќе биде понатаму, и гатачката им вели:

- Во наредниве 5 години Интер нема титула да освоите од Интер.
И тие радосни потскокнале од место: А после?!

- Ами, после ќе се навикнете...



И ондак то... :pos:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Пред калчополи срамота беше да излезеш на фудбал со дрес од Интер...:kesa:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.620
Поени од реакции
43.467
Пред калчополи срамота беше да излезеш на фудбал со дрес од Интер...:kesa:
Па ако не примети и Милан дојдоа до тоа дереџе, само разликата е во тоа што Интер играа во период кога во Калчото владееше мафијата, нешто што покасно се докажа, а сега не .

Срамота било со дрес на Интер, индиректно си кажуеш дека годината кога Милан испаднаа од Арсенал а на крајот и една Фиорентина им го лапна местото у ЛШ ти не си се шетал со нивни дрес а ? Или по поразот од Интер 0-4 не си се шетал со нивни дрес . . . така му доаѓа, сам себе у ребра се е*еш. :toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Па ако не примети и Милан дојдоа до тоа дереџе, само разликата е во тоа што Интер играа во период кога во Калчото владееше мафијата, нешто што покасно се докажа, а сега не .
A вие бедни истоштени во мафијата ви беше пречка да правите успеси (sun)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.620
Поени од реакции
43.467
A вие бедни истоштени во мафијата ви беше пречка да правите успеси (sun)
Па кој успех Милан го имаше у Серија А тие периоди ? Во последни 10 години Милан освоиле само 2 Скудета . :smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
хаха,одма интерашите напаѓаат,јас само кажав како стоеа тогаш работите ништо друго,вие и сами знаете дека од освен Јуве и Милан во Италија не постоеше друг тим.
Мене никогаш нема да ми биде срам да носам дрес од Милан,зашто се гордеам со тоа,на левата рака има RESPECT 7 и ако некој може да го успори тоа нека се јави ! :baeh:

Па кој успех Милан го имаше у Серија А тие периоди ? Во последни 10 години Милан освоиле само 2 Скудета . :smir:
А Интер многу поголем период беа без скудето :toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Па кој успех Милан го имаше у Серија А тие периоди ? Во последни 10 години Милан освоиле само 2 Скудета . :smir:
Да ама имаше инзворедни игри во ЛШ вие ни таму ни таму не игравте добро ви падна шанса од небо ви дадоа титула и сега сте среќни задоволни ! Само на вас ви семташе местењето ве сваќам немаше друга андеж за вас!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.620
Поени од реакции
43.467
Да ама имаше инзворедни игри во ЛШ вие ни таму ни таму не игравте добро ви падна шанса од небо ви дадоа титула и сега сте среќни задоволни ! Само на вас ви семташе местењето :tapp:
Kaква врска има ЛШ со Серија А, одма мењаш тема зашто остана без коментар .
Од небо ни донеле титула а види го целото обвинение и докази против Моџи и Јуве, на крај краева последни кои се дигнаа против Јуве се баш фановите на Милан кои по последната вест со Калчополи одма удрија дека бил наместен мечот Милан - Јувентус во 2005 кога Јуве освои титула сред Милано, меч каде чист пенал врз Кафу не беше досуден . :tv:

Против фактите ништо не можеш . :wink:

1. хаха,одма интерашите напаѓаат,јас само кажав како стоеа тогаш работите ништо друго,вие и сами знаете дека од освен Јуве и Милан во Италија не постоеше друг тим.

2. А Интер многу поголем период беа без скудето :toe:
1. Да де, Лацио, Рома што беа, декор ? Или и они освоија во еден наврат титули и важеа за конкуренти на Скудетото, штета што од вчера гледаш фудбал.

2. Беа, ама и беа дел од диригирано првенство, ти реков погоре, истото подоцна се докажа . :wink:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
хаха,одма интерашите напаѓаат,јас само кажав како стоеа тогаш работите ништо друго,вие и сами знаете дека од освен Јуве и Милан во Италија не постоеше друг тим.
Мене никогаш нема да ми биде срам да носам дрес од Милан,зашто се гордеам со тоа,на левата рака има RESPECT 7 и ако некој може да го успори тоа нека се јави ! :baeh:
Ха ха

Па тоа “владеење“ Јуве го чинеше втора лига, Милан со жалби и шо уште не останаа во Сериа А, ама боље ке им беше да не останеа.

UEFA им беше лимитот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom