Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Бре оваа латитеа поет стана

има српска поговорка

не куди коња кога ниси јахала ...

секоја вистина не е за секои времиња

итд

Ја мислам да се одземе право на глас на тие што не пробале пошто е илузорно да мозат да коемнтираат а немаат пробано, мада став морален е само став не е научно докажан факт
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Бре оваа латитеа поет стана

има српска поговорка

не куди коња кога ниси јахала ...

секоја вистина не е за секои времиња

итд

Ја мислам да се одземе право на глас на тие што не пробале пошто е илузорно да мозат да коемнтираат а немаат пробано, мада став морален е само став не е научно докажан факт
Викаат дека Мустанзите биле едни од најтешките коњи за припитомување, ама кога ќе се припитомеле биле многу послушни и квалитетни.
Ама што знам јас за коњи кога немам јавано, затоа знам за магариња. Магаре колку и да е питомо на прв, втор и трет поглед кога тогаш ќе те фрли ако го јаваш. :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Треба да ги пробаш сите вкусови за да знаеш кој е најдобар, и кој е најдобар за тебе во одреден период.


Е да бе, па да ги полниме адвокатите со пари. Ај на ферка! :duel:
Значи пред да сакам да си фатам дечко, да легнам двајстина мажи за да си одбирам после? Ако се решам да го направам тоа и испадне добро, ќе те барам за частење. До тогаш, ни ферка не би со тебе.:pipi:

Латитета, недостапна божице на сексот ... ти благодарам што имам шанса барем да те читам на форум ... :shame: :back:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Значи пред да сакам да си фатам дечко, да легнам двајстина мажи за да си одбирам после? Ако се решам да го направам тоа и испадне добро, ќе те барам за частење. До тогаш, ни ферка не би со тебе.:pipi:
Само се убидувам да те убедам дека не е убаво да судиш... освен ако не си судијка, па тоа ти е професионална деформација.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Само се убидувам да те убедам дека не е убаво да судиш... освен ако не си судијка, па тоа ти е професионална деформација.
Никого не осудив како прво, а како второ, ако јас немам право да судам, немаш ни ти право да ме убедуваш. Капиш?
Само кажувам и ќе кажувам дека не сум имала и нема да имам секс на прва вечер, дека не гледам задоволство да сум со некој кого не го познавам, дека за да легнам со некого треба навистина тоа да го сакам, дека не ме исполнува еден празен секс како што ме исполнува водењето љубов.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не верувам дека ќе ми се случи тоа,затоа што во принцип сум доста срамежлива,а и плус тоа сакам прво да го запознаам убаво типот,затоа што инаку не би можела да се опуштам.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Значи пред да сакам да си фатам дечко, да легнам двајстина мажи за да си одбирам после? Ако се решам да го направам тоа и испадне добро, ќе те барам за частење.
Толкувањето на Newscientist на некои истражувања во оваа област, покажува дека 9 (ДЕВЕТ) е вистинската бројка :)

http://www.newscientist.com/channel/being-human/mg19025491.300-love-special-how-to-pick-a-perfect-mate.html
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Не коментирам за себе. :kesa: Ќе кажам вака воопштено - ако двајца контактираат подолго време и веќе се подлабоко навлезени, како да се знаат 100 години, а пречка им била далечината и кога се виделе после толку време - ДА. Во вакви случаеви мојот одговор е позитивен. Онака, како за шема за една вечер, УБАВО Е, да, ама сепак не сум за таа опција. Сепак постојат и други вечери и ноќи - нели ? Можеби и грешам - не знам. :kesa:
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
3
sum imal na vtora sredba , prvo samo se vidov so tipkata na 5 min , pa se slusnavme i naredniot den bidna rabotata, ama ne znam dali se broi ova...
 
V

Viktoranius

Гостин
На првата вечер не. Ама ако е добра типката не ни мора да чека прва вечер.:vozbud:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Еднаш,и се омажив за него.Наравоучение:не легнувајте на прва средба ако не сте за мажење!
Знаете дека се зезам!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ми се случило неколку пати од прва да имам секс со девојка. Но во повеќето случаи тоа е со девојки кои воопшто не сум ги познавал. Тоа го сметам како еден вид на авантура.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Nikako! Iako ne e iskluchena mozhnosta da me ponese momentot...ne se znae :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom