Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ииииии Пејо has gone Enrage :))

Ја не просеравам вечер на темава , дур не се смири Пејо ! ! :smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Сериа А е веќе режирана приказна оваа сезона. Се знае на која екипа до каде се можностите и нема место за изненадувања. Јувентус повторно ќе биде runner-up со неговата неконстантна игра(во недела една од најлошите партии, денес можеби најдобра во последниве години). Интер, не премногу убедлив, но сигурен, иако не смееше да си ги дозволи киксовите против Бари и Сампдорија, но мислам дека на неговата репутација и во Италија влијае играта во ЛШ, каде сеуште не забележа победа, но за разлика од останатите тимови во групата, не забележа ниту пораз:wink:
И по којзнае кој пат нешто е труло у Милано, а тој не е Интер. Значи Милан пак го прави невозможното во 89 и 90 минута прима 2 гола за да ремизира. Ако е вистински местенка тогаш е премногу очигледна на 3 натпревари да се враќа од негатива и сега да продаде водство од 2:0 на самиот финиш. Не знам дали Берлускони сака толку многу да ја дели ќелијата со Моџи или што е работа:toe::toe::toe:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Видее те ли шо праа ЈУВЕ? треба ли да ви објаснувам шо ве чека?:haha::juve::juve::juve:на струмички рокам ного мее гајле дали ќе ме разберате или не :haha:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
јуве денес покажа доста колективна игра со во предходните кола не беше случај
Сериа А е веќе режирана приказна оваа сезона. Се знае на која екипа до каде се можностите и нема место за изненадувања. Јувентус повторно ќе биде runner-up со неговата неконстантна игра(во недела една од најлошите партии, денес можеби најдобра во последниве години). Интер, не премногу убедлив, но сигурен, иако не смееше да си ги дозволи киксовите против Бари и Сампдорија, но мислам дека на неговата репутација и во Италија влијае играта во ЛШ, каде сеуште не забележа победа, но за разлика од останатите тимови во групата, не забележа ниту пораз:wink:
И по којзнае кој пат нешто е труло у Милано, а тој не е Интер. Значи Милан пак го прави невозможното во 89 и 90 минута прима 2 гола за да ремизира. Ако е вистински местенка тогаш е премногу очигледна на 3 натпревари да се враќа од негатива и сега да продаде водство од 2:0 на самиот финиш. Не знам дали Берлускони сака толку многу да ја дели ќелијата со Моџи или што е работа:toe::toe::toe:
ти само моојш да си зборвиш така се знајт кој имат наместено интер го намести ја јуве пошо мн јаки ви беа не моевте да ги победите никако не пак да ги падните од тронот чао
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
И од горе имаат уста да говорат за Јувентус а до дека да го стигнат Јувентус треба да јадат оште или пак ке се обидат да го наместат
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
јуве денес покажа доста колективна игра со во предходните кола не беше случај
ти само моојш да си зборвиш така се знајт кој имат наместено интер го намести ја јуве пошо мн јаки ви беа не моевте да ги победите никако не пак да ги падните од тронот чао
И од горе имаат уста да говорат за Јувентус а до дека да го стигнат Јувентус треба да јадат оште или пак ке се обидат да го наместат
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Оф мори мајко :pos::pos::pos:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Оф мори мајко :pos::pos::pos:
Ајде бе и ти па шо се праиш некојси курац ипол, гледај си таму циганскиот тим и не се замарај за други.

А Милан тепа, местел, а загуби, мизерија и слични говна произлезени од вашите затапени мозоци и измрсени тастатури. Стварно неможам да ве сфатам. :tapp:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ве поздрави Чигарини , а за коментариве на децава од Јувентус -:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:


Интер го наместил ЈУВЕ бе ХАХАХАХХАХАХАХАХАХХАХАХАХХА
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ве поздрави Чигарини , а за коментариве на децава од Јувентус -:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:


Интер го наместил ЈУВЕ бе ХАХАХАХХАХАХАХАХАХХАХАХАХХА


:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Поздрави је поздрави :pos2:

Росоњер полека ти не ми се нервирај многу,имаш зашо да се нервираш,пази и тебе да не ти побеле косата од толку нервирања како на Леонардо :pos2:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ајде бе и ти па шо се праиш некојси курац ипол, гледај си таму циганскиот тим и не се замарај за други.

А Милан тепа, местел, а загуби, мизерија и слични говна произлезени од вашите затапени мозоци и измрсени тастатури. Стварно неможам да ве сфатам. :tapp:
Ај ти не кажувај кој со кого да се замара, пази речникот еба*е нецивилизацијата.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ве поздрави Чигарини , а за коментариве на децава од Јувентус -:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:


Интер го наместил ЈУВЕ бе ХАХАХАХХАХАХАХАХАХХАХАХАХХА
Што имаат нашиве коментари толку за :tapp: ? да не ве фати страв нешто случајно? ама ако ви иде редотќе го лапате со едно 2-3 комада:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Што имаат нашиве коментари толку за :tapp: ? да не ве фати страв нешто случајно? ама ако ви иде редотќе го лапате со едно 2-3 комада:vozbud::vozbud::vozbud:
Да знаеш само колку се плашиме ние....еве сега писуам и едвеј бувките ги погодуам, ми се тресет рецете:ija::ija::ija:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Види , и да го изедеме од вас , ок е ... ама коментарите од типот на ... *интер го намести јуве зашто мн. јаки биле* се дебилизам и ренесанса ... и ебати интелегенцијата на тој што го напиша тоа :pos2::pos2:
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Што имаат нашиве коментари толку за :tapp: ? да не ве фати страв нешто случајно? ама ако ви иде редотќе го лапате со едно 2-3 комада:vozbud::vozbud::vozbud:
Партизан , смири нерви....

Абе дан не ти е арно случајно??
Дан се плашиш ти дека мојте да го фафате едно 2/3 комада??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom