Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.740
Поени од реакции
19.920
Не се секирајте де, како и да е мажите си сакаат курви затоа и не им смета да ги нарекуваат :)

Неверството е исто, е сега може повќе боли кога тоа ќе го направи жена..
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Не се секирајте де, како и да е мажите си сакаат курви затоа и не им смета да ги нарекуваат :)

Неверството е исто, е сега може повќе боли кога тоа ќе го направи жена..
Види не е исто еднаш да ти даде некоја и да имаш Жена која колку сакаш ќе ти даде :), лично сум против неверството само во денешно време ретко кој не ја преминува границата.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Види не е исто еднаш да ти даде некоја и да имаш Жена која колку сакаш ќе ти даде :), лично сум против неверството само во денешно време ретко кој не ја преминува границата.
Или во меѓуредови кажано: „да ти се плукнам во општеството“ (ај да не биде онаа другата верзија со Да ти се с.........)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Не би требало да има разлика. Неверство си е неверство без разлика дали е од маж или од жена.
Мегутоа општеството во кое живееме и нашата малограѓанштина е таква што кога ке изневери жена одма и се лепат етиките. А мажот може да добие и пофалница и тамкање по рамо.
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Се гледа постапката, а тоа е изневерување. Нема никаква врска дали е женско или машко.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не би требало да има разлика. Неверство си е неверство без разлика дали е од маж или од жена.
Мегутоа општеството во кое живееме и нашата малограѓанштина е таква што кога ке изневери жена одма и се лепат етиките. А мажот може да добие и пофалница и тамкање по рамо.
Вистински одговор.Благодарение на малограѓанштинава што може да ја извезуваме и да го подобриме платниот промет на земјава ние се гушиме од неа.
http://novek.blog.mk/2008/05/29/ludilo-idiotizam-otsustvo-na-zdrav-razum-malogradjanshtina-kriminal-uzhas-samounishtuvanje-nebulozi-na-site-strani/
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Не би требало да има разлика. Неверство си е неверство без разлика дали е од маж или од жена.
Мегутоа општеството во кое живееме и нашата малограѓанштина е таква што кога ке изневери жена одма и се лепат етиките. А мажот може да добие и пофалница и тамкање по рамо.
Не би требало, ама болдираното од цитатот на твојата мисла вели дека реалната состојба е спротивна. Значи, во ниеден случај не е и не може да биде исто.
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Нема разлика според мене језда и нашево општество има лепење на етикети од типот на фраер и курва...али ја сум за да си бидеш верен,никој не те тера да бидеш со една девојка,раскинии па после праи шо сакаш.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.576
[/COLOR]
Вистински одговор.Благодарение на малограѓанштинава што може да ја извезуваме и да го подобриме платниот промет на земјава ние се гушиме од неа.
Да, ама етикетите произлегуваат точно од вас жените.
Не би требало, ама болдираното од цитатот на твојата мисла вели дека реалната состојба е спротивна. Значи, во ниеден случај не е и не може да биде исто.
Точно!
Иако јас мислам дека не е исто и од други аспекти...
Еве да тргниме од ова гледиште.
In the beginning there was a same, but than....почнаа да му се лепат етикети на девојките. И така девојките, сакале или не, морале да размислуваат два пати пред да направат нешто, со цел да не му пукни муабет и да не му се залепи етикета. И сега ќе направам најпроста математика, ама ако ми ја разбираш логикава, ќе ме сватиш.
Жена+два пати размислување=неверство
Маж+половично размислување=неверство

Значи, според малограѓанштината, жената губи многу повеќе од мажот, и треба два пати да размисли пред да направи нешто, т.е да анализира дали вреди ризикот, на крај ако одлучи дека вреди ризикот превзема нешто, значи дека не е само момент во прашање.
Од друга страна, мажите, го немаат тој проблем со етикети, и нема потреба два пати да размислуваат.

Исто е? :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
според мене е исто, зошто би било различно кога поддеднакво ги боли и машките и женските кога се изневерени, ова е најболното чувство на кое никој не му е рамнодушен.

се изигрува нечија доверба и љубов.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.576
според мене е исто, зошто би било различно кога поддеднакво ги боли и машките и женските кога се изневерени, ова е најболното чувство на кое никој не му е рамнодушен.

се изигрува нечија доверба и љубов.
Значи зборуваме за постапката а не за последиците.
Ај прочитај ми го постот над тебе, и кажи ми што не сум во право?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Значи зборуваме за постапката а не за последиците.
Ај прочитај ми го постот над тебе, и кажи ми што не сум во право?
а постапка, а последица, се исто, секоја постапка си има и свои последици неможат едно без друго, сепак не е добро.

добро се согласувам дека жената повеќе губи од мажот доколку изневерува,но тоа само на овие простори каде размислувањата се заостанати а положбата на жената пак загрозена, но како идат времињата и мажот почнува да губи, кога за еден маж би слушнала дека е швалериште одма би го оставила без размислување па и еднаш да изневерил јас ќе го гледам со недоверба.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Види не е исто еднаш да ти даде некоја и да имаш Жена која колку сакаш ќе ти даде :), лично сум против неверството само во денешно време ретко кој не ја преминува границата.
Што ако женати несака да ти дава? Па затоа си отишол да бараш некоја друга?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Што ако женати несака да ти дава? Па затоа си отишол да бараш некоја друга?
епа мажот треба малку да се стрпи или да поработи на случајот, малку итрина треба во такви ситуации, романтика, заведување како во првите денови, мислам никој ништо не допринесува за врската/бракот па затоа настапува таква криза.

но има и некои кои даваат но пак се изневерувани а таквите се честа појава, што да правиме со таквите и што ќе кажеш за нив?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
[/COLOR]
Да, ама етикетите произлегуваат точно од вас жените.

Точно!
Иако јас мислам дека не е исто и од други аспекти...
Еве да тргниме од ова гледиште.
In the beginning there was a same, but than....почнаа да му се лепат етикети на девојките. И така девојките, сакале или не, морале да размислуваат два пати пред да направат нешто, со цел да не му пукни муабет и да не му се залепи етикета. И сега ќе направам најпроста математика, ама ако ми ја разбираш логикава, ќе ме сватиш.
Жена+два пати размислување=неверство
Маж+половично размислување=неверство

Значи, според малограѓанштината, жената губи многу повеќе од мажот, и треба два пати да размисли пред да направи нешто, т.е да анализира дали вреди ризикот, на крај ако одлучи дека вреди ризикот превзема нешто, значи дека не е само момент во прашање.
Од друга страна, мажите, го немаат тој проблем со етикети, и нема потреба два пати да размислуваат.

Исто е? :)
Апсолутно не е исто. Не само од аспектот на издвоениот цитат кој го постирав и аспектот кој ти го објасни, не е исто и од други аспекти, а пак сето тоа се врти околу сфаќањата на улогите и позициите на двата спротивни пола во општеството и семејството.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom