Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

S

smart ass

Гостин
Чудно, има некој одговор на болдот?





Се напали, а Аутбој?
:pos2::pos2::pos2:

Не бе он САКА ЉУБОВ неќе ураниумски пенетратор во чмарот(како антитенк кинетичките проектоили)....

Имаме едиствен версатилес кој сака ЉУБОВ.

Виновно е машко! Тоа кое изневерило.
А шо правиме со актив пасив проблемот-јас имам решение

Велат идејата е капитал.

Ајде ќе ви кажам една,имено согласно маркетинк анализите ќе ја таргетираме гејпопулацијата.

Се расправаат зошто прашања А или П(актив или пасив хехе).

Е сега јас на str8t им пратив меил и им дадов предлог...направите два специјални дезодоранси STR8T GAY Edition.

Првиот дезодоранс ќе се вика IN me:pos2:(pasivcite)
А вториот GayTop им препорачав исто така дезодорансот да содржи и феромони-ова го решава проблемот со прашањето А или П...па по мирис ќе се познаат.

Ова може и алкалоид...има оддел козметика.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
:pos2::pos2::pos2:

Не бе он САКА ЉУБОВ неќе ураниумски пенетратор во чмарот(како антитенк кинетичките проектоили)....

Имаме едиствен версатилес кој сака ЉУБОВ.



А шо правиме со актив пасив проблемот-јас имам решение

Велат идејата е капитал.

Ајде ќе ви кажам една,имено согласно маркетинк анализите ќе ја таргетираме гејпопулацијата.

Се расправаат зошто прашања А или П(актив или пасив хехе).

Е сега јас на str8t им пратив меил и им дадов предлог...направите два специјални дезодоранси STR8T GAY Edition.

Првиот дезодоранс ќе се вика IN me:pos2:(pasivcite)
А вториот GayTop им препорачав исто така дезодорансот да содржи и феромони-ова го решава проблемот со прашањето А или П...па по мирис ќе се познаат.

Ова може и алкалоид...има оддел козметика.
Љубов, хахахах!

нека сака бе! Не е он крив.


Јас сум стрејт, сакам повеќе истовремено, од срце и со цела душа и? Никаков проблем неам.
 
S

smart ass

Гостин
И јас сакам повеќе...многу убај колешки имам...али постар сум мноогуу од нив па ме таргетираат-кутриот јас.

Али не изневерувам-не сум во врска,тоа е другарски секс..(ее имав две добри другарки ама се омажија...сега толку одата заврши-но пак има пријателство си ојме на кафе..ама тоа што било претходно останува меѓу нас...и форумот.)

Нејсе предлогот до STR8T ќе го реши проблемо????

На аутбој.
 
O

Out Boy

Гостин
Имаме едиствен версатилес кој сака ЉУБОВ.
Ако ти е тоа чудно, тогаш проблемот е кај тебе.

Што сум ја крив што ти си актив бисексуалец кој сака само секс?

Што да кажам бре најдолгата врска ми е две недели и некој ден...не сум способен да се вљубам-или може ќе се најде некоја која ќе ми го докаже спротивното.
Верувај, имаш далеку поголеми проблеми од мене!
 
S

smart ass

Гостин
хахаха ма не сум бисексуалец...хахаха

чекај да преведам-стрејтер сум.

Е сега кажи во случајот актив пасив геј-дали мојата иновација го решава проблемот(ти се косиш кога прашуваат А или П) вака по мирисот ќе се препознавате...:vozbud:
А исто така при неверство во врска актив пасив кој е виновен-кој е тука машко а кој машко????

активот има жена,пасивот такоџе фор егзампл...и???

Ова ни Витгенштајн не може да го одговори(а ја декодирал енигма):toe:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ме интересира што мислите околу насловот. Дали е исто кога ќе изневери машко, и кога ќе изневери девојка?
Секако дека не е исто.
Поубо е да комшивката го изневерува мажот со мене отколку комшијата да ја изневерува жената со мене.
Разликата е гоооолема.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нема невера!

Црквата ја измишља, а комунистите ја задржуваат.
Мора да се контролира народ некако.

Аутбој, а бе а да шетнеш до Уганда, на викенд?
 
S

smart ass

Гостин
Верувај, имаш далеку поголеми проблеми од мене!
ете педерска работа,јас сум искрен и си кажувам+чупето претеруваше...а имав нејкои чувства....ама не верувам да беше амор.


јас ќе ти кажам кои проблеми се најлоши за еден родител.

1. ДА ИМА СИН ГЕЈ!!!
2.ДА ИМА СИН НАРКОМАН.
3.ДА ИМА СИН КОЦКАР.

вие сте во првите
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па мажите би сакале да чујат дека не е исто кога тие изневеруваат и кога женско изневерува. Има популарна глупост дека девојките мамат со чувства а мажите само сексуално, така да на нив пола им се опрошта.

Искрено, не гледам разлика. Машко или женско, без разлика, сите вршат прељуба. И сите треба да ги сносат последиците од таа прељуба.

Само не ми е јасно, ако си развил интеимна врска со некој кој го сметаш за многу близок, емоционално и духовно си порзан со таа личност, која е целта и потребата од изневера?
 
S

smart ass

Гостин
Па мажите би сакале да чујат дека не е исто кога тие изневеруваат и кога женско изневерува. Има популарна глупост дека девојките мамат со чувства а мажите само сексуално, така да на нив пола им се опрошта.

Искрено, не гледам разлика. Машко или женско, без разлика, сите вршат прељуба. И сите треба да ги сносат последиците од таа прељуба.

Само не ми е јасно, ако си развил интеимна врска со некој кој го сметаш за многу близок, емоционално и духовно си порзан со таа личност, која е целта и потребата од изневера?

Инстикт бе...кога шеташ нарочито лето очињата забегуваат накај убај газиња,цициња усни...али ако си принципиелен ќе издржиш...има такви али ретки се.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тоа и велам, јас сум емоционално, духовно-интелектуално и секако поврзан со барем три жени.

Нема невера.

Аман веќе.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
јас ќе ти кажам кои проблеми се најлоши за еден родител.

1. ДА ИМА СИН ГЕЈ!!!
2.ДА ИМА СИН НАРКОМАН.
3.ДА ИМА СИН КОЦКАР.

вие сте во првите
За мене најлошо би било син ми да е:

1. Поган
2. Злобен
3. Убиец
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
јас ќе ти кажам кои проблеми се најлоши за еден родител.

1. ДА ИМА СИН ГЕЈ!!!
2.ДА ИМА СИН НАРКОМАН.
3.ДА ИМА СИН КОЦКАР.

вие сте во првите
Од каде знаеш? Лично искуство? Како родител со геј син? Или како геј син?

Не ме сфаќај погрешно, само прашувам од љубопитство друже.

Пеерлар, бараш оправдание за себе си?

Јас сакам повеќе, можам, јас сум вистински човек, не дупедаец, сега појасно ти е? јас не сум обремен од стеги на квазиморализација и малограѓанштина.

И да, реков, да повторам, не сум дупедаец, јас сум ЧОВЕК!
Со вакви ставови никогаш нема да бидеш вистински човек, се додека се издигнуваш себе си над другите.

Е сега јас на str8t им пратив меил и им дадов предлог...направите два специјални дезодоранси STR8T GAY Edition.

Првиот дезодоранс ќе се вика IN me:pos2:(pasivcite)
А вториот GayTop им препорачав исто така дезодорансот да содржи и феромони-ова го решава проблемот со прашањето А или П...па по мирис ќе се познаат.

Ова може и алкалоид...има оддел козметика.
Хахаха, знаеш, не е лоша идејата. Ќе се заобиколат доста незгодни прашања.

хахаха ма не сум бисексуалец...хахаха

чекај да преведам-стрејтер сум.

Е сега кажи во случајот актив пасив геј-дали мојата иновација го решава проблемот(ти се косиш кога прашуваат А или П) вака по мирисот ќе се препознавате...:vozbud:
А исто така при неверство во врска актив пасив кој е виновен-кој е тука машко а кој машко????

активот има жена,пасивот такоџе фор егзампл...и???

Ова ни Витгенштајн не може да го одговори(а ја декодирал енигма):toe:
Прашање? Дали во случајот на Out Boy тој ќе треба да ги користи и давата дезодоранси? Дека е версо?

Инстикт бе...кога шеташ нарочито лето очињата забегуваат накај убај газиња,цициња усни...али ако си принципиелен ќе издржиш...има такви али ретки се.
Барем и двајцата гледаме на газиња ... :uvo:

И да, до сега не сум бил ... читер. :wink: Се надевам никогаш и нема да бидам.

1. Поган - педер
2. Убиец - џанкоза
3. Злобен - коцкар

сам си рече.
Од каде едните се еднакви на другите? И претходно мислев дека имаш помешано некои вредности ама сега знам дека ги имаш помешано.

Поган е само начинот на кој размислуваш и како ги сврзуваш работите.
 
S

smart ass

Гостин
За мене најлошо би било син ми да е:

1. Поган
2. Злобен
3. Убиец
Ами у профилот се совпаѓа...коцкарите често и се самоубиваат,уште полошо,џанките прават се за дрога..ете серискиот случај-а гејој..нема потреба да ги коментирам-освен дека придонесоа за ширење болештини и истите се рај за бактерии,вируси,габи...гонореа сифилис..

Од каде знаеш? Лично искуство? Како родител со геј син? Или како геј син?

Не ме сфаќај погрешно, само прашувам од љубопитство друже.
Па родители по медицински форуми бараат лек за своите гејсинови,понатаму кај бајачи,кај невропсихијатри...често ги заклучуваат дома...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom