Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Тикво моја.
Те сакам кога си чакнат.
И кога не си.
Кога мјаукаш по телефон, зошто јас те научив на тоа.
Сакам да ти готвам, облечена само во престилка, а во позадина да пичи Supermassive Black Hole од Muse:back:

Love you.
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
I'm not that type of boy who hate you after something goes wrong between us, who will hate you for breaking my heart, who will
hope that you would be the one with broken heart, who will make fun of the stuff that you used to tell me, who will swear at
your name...

I'm that type of boy who will always love you no matter how much you've hurt me...the type of boy who will want you to be happy
even if it's in another boy's arms...that type boy who will hope that he will always take care of you...that type of boy who loves
no matter how much he prettends you that he hate you...who is happy to be close to you...

So...Does it hurt to know that we haven't talked in days? Does it hurt to know we can't look at each other without looking away?
Does it hurt to know that everything we had as friends is slipping away? ...If you ask me the answer will be ,,It doesn't hurt
at all, it kills...'' 'Cause without you, i don't feel alive...Without you, my world is gray...You can call it madness, but i call
it love.

I've tried to forget you so many times. But how can i...How can i forget you, when your always on my mind. How can i not want you,
when you are all i want inside. How can i let you go, when i can't see us apart. How can i not love you, when you control my heart.
I simply can't. Because trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.

And everyday i type you little text messages. I tell you that i love you,that i miss you,i tell you have a wonderful day,i tell
you to be careful...But i don't send them,i know i'm not supposed to...But i hope that somehow you know,and that somehow you are
doing the same with me..

Not every fairytale ends happy...

And i just want you to know, that When it seems like there's no one left to run to in this empty world you can come to me.I'll
be your shooting star.You can tell me your dreams.I can't promise to make them come true,but i'll be there to pick up the pieces
of your broken heart if your dreams happen to fall through...

And...I'm not writting you this just like a trick to bring you back...I just want you to know what i really feel about you. I loved
you once, i love you still, i always have, i always will...And i want to spend my lifetime loving you... If I had the choice i would
die for you...<3
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Уживај, баш си фраер ако се дереш пред другарите.
Теши се само.

ПС: Кога си пијан, не си интересен, патетичен си.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Aхххх...
Во врска со љубовта. А како ние двајца ја разбираме љубовта? Преку срце
многу јасно дека преку срце.. еееј ми се чинит дек ова е ретка прилика да напишам радосно смајли на темава, така да ќе напишам појќе::cheeky1::cheeky1::cheeky1::cheeky1::cheeky1::cheeky1::cheeky1::cheeky1::cheeky1: среќа море браттт.. те сакам.. ај заедно ќе си прајме милкшејк во есем.. леееее еееееееееј.. му се помолив на Бога за Велигден, ги замешал дативе, и ми ја исполнвит желбата за роденден ( океј де подранил)... Го сакам море .... И тоо. И плус го сакам.. :pipi:
:back::back::back::back::back::back:
 
M

M del Mar

Гостин
Џабе те сакам...ама ако се навикнав... на моменти не преостанува ништо за да чувствувам нешто спрема тебе...но сепак тука е тоа:те сакам, иако ме уништи!Ќе го паметам падов и тоа најверојатно за доооолго!
:back:
Едит: Наликуваш т.е со сигурност ич и не се замараш...ај ноу дет
 
Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
Се скаравме.По не знам кој пат неделава.Караницата почна со некојси глупости.Си легна порано,затоа што утре треба да одиш на школо,и плус твоите какаа за прекумерно седење пред комп.Пред неколку саата ми стигна порака од тебе:Или смени се,или е крај засекогаш.Во мојата повратна порака пишав дека одговорот ке те чека утре на мсн штом ке се вклучиш.Се осетив како да сакам да го поделам тој одговор со Кајгана,и еве го во целост:
Вечерва,во целава кавга се трудев во повеќето сфери да се однесувам како тебе во кавгата,приметувам дека и ти проба да ја завземеш мојата улога,и се надевам сфати дека се чувствувам и јаС како гомно кога се караме
Прости ако помисли дека се понашав безобразно,но размисли,тоа е веќе твој стил
По прашањето КРАЈ ЗАСЕКОГАШ,наместо моето прашање дали ме сакаш вистински да го сфатиш како навреда,сфати го како ПРАШАЊЕ ОД КОЕ ЗАВИСИ НАШАТА ВРСКА
прашај се себе си и своето срце,не те обвинувам,сите ние сме израснале во место во кое убавината на вистинската љубов е намалена на 1000 пати,но лошото е тоа што никој не успеа пак да ја врати во нормала,затоа те молам не слушај туѓи совети дека врска со караници,па колку и да се чести не може да опстои =)
Прееска ме праша што е смешно,кога се насмеав на мсн,се прашуваш од каде ми е сета таа сила да се смеам дури и кога се караме?
не е дека не ме боли,но луѓето меѓу кои си и ти се водат по тезата Љубовта колку е и убава толку и боли,а јаС пак по обратната,колку боли толку е и убава
Вие знаете сите убави моменти да ги засените во една кавга,јаС знам сите кавги да ги засенам со еден бакнеж или една прегратка со тебе,доволно ми е тоа
Поентата е мило,јаС не наоѓам сила да се смеам од љубовта што ја добивам од тебе,јаС не сум исполнет од таа љубов
јаС сум исполнет со љуБовта која јаС ја осеќам за тебе,и сите оние убави моменти,од таму наоѓам сила да се смеам дури и кога ми е тешко,ги лечам раните од кавгите со убавите моменти пројдени со тебе сиве овие ...па скоро 6 месеци =)
За тоа дали ке се сменам ке ти одговорам,можеби,но не по моја волја,туку ке ме смени љубовта понатака,зошто јаС со сила и одеднаш не можам,џабе ке ги потиснувам
Затоа и ти реков дека со времето ке научиме да се сфатиме
Ти си сеуште смислата во која го наоѓам лекот за се,ако си отидеш ти,ке остане илузија од тебе,илузија исполнета со позитивна енергија и харизма од она девојче што толку многу го сакам,и ке ја сакам илузијата,друго не ми треба =)
Научи да уживаш,живеј ги убавите моменти,затоа што еднаш се живее,и еднаш се сака вистински,ако можеби не сум јаС вистинскиот,твојот пат е слободен кон оној што ке биде тоа што не сум јаС,а ги има многу,затоа што никогаш нема да имаш некој како мене,колку и да сум добар,лош,убав,грд,чуден,глупав,паметен,што и да е
Твој е последниот збор,откако ти одговорив на прашањето,што и да кажеш,ке те разберам,но те молам,дозволи ми да те сакам
П.С.Знам дека филозофирам многу х) не знам колку е тоа добро или лошо,но се надевам овој мој реферат ке допре до твоето срце и ке ти даде до знаење дека ТЕ САКАМ,ТЕ ЦЕНАМ и МИ ЗНАЧИШ!
Ова е мојот одговор.Се надевам дека сум разбран,и се надевам,дека онаа љубов што ја чувствуваш за мене е вистинска како што викаш.Те сакам.
 
S

smart ass

Гостин
Што да кажам бре најдолгата врска ми е две недели и некој ден...не сум способен да се вљубам-или може ќе се најде некоја која ќе ми го докаже спротивното.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас сум вљубен постојано, во три-четири жени.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
го сакам и ќе го сакам алиии нема да бидиме уште еднаш заедно
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Абе, будало една, не си свесен колку само ми е преубаво кога сум со тебе!Преубаво ми е, било да сме во некој фенси кафич и јадеме топло чоколадо или сме надвор негде на -5 и се гушкаме за да се стоплиме гледајќи во излозите кои ги изминуваме.И не ми е гајле каде ќе бидеме утре, или задутре, или за Нова Година или што ти знам јас, важно е тоа што ќе бидеме заедно и ќе пееме, играме и ќе се глупираме како и секогаш!
Доаѓај веќе еднаш!Ќе гнетеме палачинки и ќе се голицкаме додека оди Ghost кој со "години" сме планирале да го гледаме:).






На!Те сакам:back:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Потешка си од сите куфери, торби и пакети. :pipi:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Even if you are a million miles away
I could still feel you in my bed
Near me, touch me, feel me

And even at the bottom of the sea
I could still hear it inside my head
Telling me, touch me, feel me
And all the time, you were telling me lies

So tonight, I'm gonna find a way to make it without you
Tonight, I'm gonna find a way to make it without you
I'm gonna hold on to the times that we had
Tonight, I'm gonna find a way to make it without you

Have you ever try sleeping with a broken heart?
Well you could try sleeping in my bed

Lonely, own me, nobody ever shut it down like you

You wore the crown, you made my body feel heaven bound
Why don't you hold me, need me
I thought you told me, you'd never leave me

Looking in the sky I could see your face
And I knew right where I fit in
Take me, make me, you know that I'll always be in love with you
Right till the end

So tonight, I'm gonna find a way to make it without you
I'm gonna find a way to make it without you
I'm gonna hold on to the times that we had
Tonight, I'm gonna find a way to make it without you

Anybody could've told you right from the start it's 'bout to fall apart
So rather than hold on to a broken dream or just hold on to love
And I could find a way to make it, don't hold on too tight
I'll make it without you tonight

So tonight, I'm gonna find a way to make it without you
I'm gonna find a way to make it without you
I'm gonna hold on to the times that we had
Tonight, I'm gonna find a way to make it without you
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Време. Велат се што е слатко трае кратко.
Тогаш што можам да сторам јас во моментите кога сме заедно да траат подолго!?
Далеку си. Но колку и да е голема далечината, знам нашата љубов е доволно силна за да ја стопи. Нашата љубов ме возвишува. Ми прави пеперутки во стомакот. Во еден момент ме тера да кажам на цел свет за неа, а во друг пак да ја чувам во тајност и само за нас.
Чекорам сама, улици празни, прстиве горат за твојата рака.
Дали ме сретна за да ме казниш, да не те гледам, а да те сакам.​
И колку и да изгледа дека сум сама, сепак не сум осамена. Секаде каде што одам ветрот ми ја носи твојата насмевка, твојот поглед и шепот кој довикува те сакам.
Дури и во овој момент додека си далеку од мене јас го чувствувам твоето присуство, твојот допир на мојата кожа.
Би те милувала и би те гледала целиот мој живот и никогаш не би се разделила од тебе...уф сонувам...
Ах кога би знаел низ каков пекол минувам во овој мал и луд град полн со зависни луѓе, само за да ја задржам нашата љубов и се само поради фактот што те сакам.
Хм, те сакам. Да те сакам. И сакам кога со шепот во најубавите моменти ќе ме прашаш
-се сакаме!?
-да, мило. Да, да, да....​
 
O

Out Boy

Гостин
Сакам да ме снема бе!!!!
Седам по цел ден! Со илјада сајтови отворени во исто време.
Ме замараат луѓе без везе, кој барајќи секс, кој слика да му дам, кој сакал да се сретнеме...

А срцето ми плаче, и го бара НЕГО во ликот на секој.
Ама ниедни очи не светкаат како неговите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom