HERBALIFE

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
aj smeski ti e celiov muabet.
ako ne e zdravo da se konsumira herbalife,a uste poveke ako e steten,nikoj ziv i za niedni pari nema da go konsumira,se gledsa deka ne rzi voda toa sto go zboruvas,taka sto...nema sto da ti objasnuvam,zatoa sto tesko i deka ke me svatis.


a toa sto ti si postuvas nekojsi rekla-kazala od forumi toa e veke druga prikazna.
jas znam najmalku 100 luge koi se prezadovolni od Herbalife,jas licno go konsumiram,moi rodnini ,moi prijateli,moeto semejstvo i site se preezadovolni od efektot i site se cuvstvuvaat pozdravo,isto i jas,.
a ti ako tolku si suguren vo toa sto go zboruvas,eve imas od mene pokana na sledniot seminar da dojdes i da go otvoris ova prasanje pred site vo firmata,pa da vidime na koja strana ke bide vistinata.

inaku herbalife ne se reklamira,za nekoj da go reklamira mora prvo da go konsumira.tuku aj gledam deka epten mnogu raboti ne znaes...:)

Се разбира. Само што хербалајф го банираа во Кина, за моделот кој го користеше. Хербалајф користи multi-level маркетинг, кој е незаконски таму како и во доста други земји. Тоа е главно затоа што сите пирамидални измами се водат на таков начин.

А за тоа колку е успешна можеш да прочиташ на линкот што ти го дадов. Тоа ти е сајт за подршка таму пишуваат најобични луѓе. Имаш сексција за болни од рак каде се разгледуваат третмани и лекувња, па се до девелеење, депресија. Јас не знам порелеванто место да видиш дали и колку нешто делува од тоа, сепак не би одел на некои од страните на хербалајф да го видам тоа.

Што се однесува до слабеењето, рече дека хербалајф клинички е тестирана. Хербалајф е од америка а во америка веќе одобрија еден лек за слабеење, а сега на пат се уште три. Ако навистина хербалајф продуктите делуваат сигурен сум дека ќе аплицираат и ќе бидат одобрени. Само што до сега немаат аплицирано.

A дали се рекламира зависи од земја во земја. Во Кина се рекламира бидејќи е забранет бизнис моделот кој се користи кај нас. Во Америка се рекламира исто и тоа на FOX телевизија имаше и скандал за тоа.

А за тоа колку се здрави треба да се види. Во Америка се уште се испитува, во Шведкса оди со предупредување дека може да има здравствени компликации поточно Хепатитис поврзан е и со рак на црниот дроб. [izvor wikipedia:HerbaLife] ,
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Се разбира. Само што хербалајф го банираа во Кина, за моделот кој го користеше. Хербалајф користи multi-level маркетинг, кој е незаконски таму како и во доста други земји. Тоа е главно затоа што сите пирамидални измами се водат на таков начин.

А за тоа колку е успешна можеш да прочиташ на линкот што ти го дадов. Тоа ти е сајт за подршка таму пишуваат најобични луѓе. Имаш сексција за болни од рак каде се разгледуваат третмани и лекувња, па се до девелеење, депресија. Јас не знам порелеванто место да видиш дали и колку нешто делува од тоа, сепак не би одел на некои од страните на хербалајф да го видам тоа.

Што се однесува до слабеењето, рече дека хербалајф клинички е тестирана. Хербалајф е од америка а во америка веќе одобрија еден лек за слабеење, а сега на пат се уште три. Ако навистина хербалајф продуктите делуваат сигурен сум дека ќе аплицираат и ќе бидат одобрени. Само што до сега немаат аплицирано.

A дали се рекламира зависи од земја во земја. Во Кина се рекламира бидејќи е забранет бизнис моделот кој се користи кај нас. Во Америка се рекламира исто и тоа на FOX телевизија имаше и скандал за тоа.

А за тоа колку се здрави треба да се види. Во Америка се уште се испитува, во Шведкса оди со предупредување дека може да има здравствени компликации поточно Хепатитис поврзан е и со рак на црниот дроб. [izvor wikipedia:HerbaLife] ,
vo Kina ne funcioniraat takvi kapitalisticki metodi i sistemi na rabota,multi level funcinira vo mnoooooooogu zapadnjacki firmi.
za reklamiranjeoi,mislev na klasicno reklamiranje.
herbalife ne e za slabeenje tuku za ZDRAVA ISHRANA zatoa i ne aplicira.
i na forumite sekoj moze sto saka da si pisuva i izmisluva,zatoa i ne e releventen toj tvoj muabet.

inaku jas licno go koristam,moi prijateli,rodnini...licno znam poveke od 100 luge koi go koristat dolgo vreme i se prezadovolni od kvalitetot i ucinokot na herbalife vrz nivnoto zdravje i linija na teloto.
i za toa ne mi trebaat nekoi prikaski koi se raskazuvaat po nekoi si tamu forumi.
batka ne mislam veke da ti objasnuvam,vadi si ti kolku si sakas prikaski od internet za hertbalife,ama eve slobodno dojdi koga ke ima sleden semiar i obrazlozi gi i sprotistavi gi svoite tvrdenja so oficijalnite lica od herbalife,i jas ke prisustvuvam i bas ke me interesira koj ke ispadne vo pravo..

za muabtot za Svedska izvor vikipedia(a tamu koj sto saka moze da napise),aman veke so tie prikaski.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Напишано од Almighty Nane
извини како што разбрав ти значи не јадеш храна туку само хербалајв конзумираш? зошто се е од контињери и само хербалајв е здавото нешто за јадење според тебе нели?иначе фактот да ти го потенцирам ХЕРБАЛАЈВ Е ПРАШОК сеедно дали е направено од "здрави"работи кој стварно не разбирам како може здравите работи да траат или да се претворат во прашок и да не изгубат од нивната хранлива вредност?кое свежо овочје или зеленчук или било што, што е здраво може да трае повеке од 3 дена? и извини ама не се инатам туку не можам да сватам како можеш да збориш дека се е вештачко од контињери и хемикалии кога цел живот го јадеме тоа јадење а хербалајв е само скап производ кој ке биде заборавен за некое време? јас стварно не знам како до сега сме опстанале без хербалајв :uvo:


Znaes, ni mene ne mi e jasno kako moze da reces za ona sto lezi po podrumi i garazi kaj zelen pazar i e prskano 5 pati deka e zdravo :nesvest:
Isto taka ne mi e jasno zasto ako Herbalife nema rezultati i ne e zdravo bi go reklamiral nekoj od kalibarot na David Beckam??? :kesa:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Напишано од Almighty Nane

Znaes, ni mene ne mi e jasno kako moze da reces za ona sto lezi po podrumi i garazi kaj zelen pazar i e prskano 5 pati deka e zdravo :nesvest:
Isto taka ne mi e jasno zasto ako Herbalife nema rezultati i ne e zdravo bi go reklamiral nekoj od kalibarot na David Beckam??? :kesa:
znaci toa e reklama.kako sto pisaa vo eden post ne mora ako nekoga go reklamira proizvodot,da go upotrebuva,znaci reklamata se pravi za pari.i inace da pred da jades od pazar raboti treba prvo da gi izmies dobro pred da gi jades a to asto se prskanii takvi raboti kako sto pisav ovosje i zelencuk se jade samo vo sezona a ne sekoj den vo godinata

a be malo,Herblife e osnovan uste pred 29 gdini i opstojal se dosega ima poveke od milijarda korisnici,.
ako nesto ne ti e jasno slobodno prasaj,ama ne se pravi deka razbiras nesto sto pojma si nemas sto e.
Herbalife e prasok,da,i sekoja druga hrana e kljukana so prasok i toa da,90% od hranata za deca i bebinja e prasok i toa da,...a be skoro vo se ima prasok,zdrav ili nezdravherbalife e dokazano zdrav proizvod za razlika od sekoja druga hrana.i e najmalku milion pati pozdrava od taa tvoja "zdrava"hrana od pazar.i da cel zivot go jademe toa jadenje,pa zatoa i ima tolku nezdravi,debeli,fizicki nesposobni luge.

i ako se razbiras nesto od hrana pisuvaj,a ako ne(kako i sto gledsam)ne samo mi trosi vreme so prazni muabeti,herbalife e dokazan i klinicki testiran proizvod,delo na dobitnik na nobelova nagrada,a ti slobodno ne go konsumiraj ama ne objasnuvaj za nesto sto pojma si nemas sto e toa.
prasok e,pa prasok e,se e denes prasok,samo dali ti toa si vo sostojba da go uvidis e prasanjeto.
za boldiraniot del,da imas pravo NE ZNAES I NE RAZBIRAS,a samo se inatis. trae 3 dena:pos2::pos2::pos2:pa toa e kojznae od koga matkano po pazari,kontejneri,podrumi i kade uste ne dodeka ti da go kupis,zreano i rasteno na sila(ne prirodno)prskano so trista otrovi,kljukano so trista prasoci za da bide pogolemo,pocisto i posocno na izgled,a prepuni so otrovi.
tuku dosadno mi e veke se da ti objasnuvam,....i brasnoto e prasok,zdravo e ili ne e?i brasnoto ima dolg rok na traenje,zravo e ili ne e?

slobodno ne go koristi herbalife,ama ne objsanuvaj za nesto sto navistina ne go razbiras.
znaci prvoto i vtoroto boldirano se bezveze da herbalajv e prasok i da herbalajv e zdrav proizvot...zimi majka
tretoto boldirano toa sto ima debeli deca ne e od hrana od pazar tuku od nezdrava hrana kako hamburgeri,se sto nudi mekdonalds sedmica....i da nedovolna aktivnost na lugeto..
cetvrtoto ti pravis reklama na proizvodot i jas veke ne se zamaram so toa.znaci toa e moeto mislenje nza herbalajv i nema ti sto da mi vikas dali sum mala ili ne i dali ne se razbiram od hrana ili ne.znaci sum probala so vitadiet klub da oslabnam koja se sostoi od zelencuk i ovosje i da sum oslabnala i ima efekt,sum probuvala i so prasoci kako herbalajv so caevi za slabeenje i apcinja gluposti ne ne sum oslabnala znaci bev gladna i si gi vrativ duplo kilogramite.ne veruvam vo takvi proizvodi zosto i moj prijatelki gi koristle a edna od niv i ispofrla pari za herbalajv i znaes koj efekt go imase od toa..edna golema nula zatoa ne se zamaram veke so ova ovoj e mojot stav seedno sto si postar od mene te svakam mozebi rabotis za taa firma i moras da go branis proizvodot ..ne me interesira.poz
(se izvinuvam za fontot nemam momentalno mak podrska)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
znaci toa e reklama.kako sto pisaa vo eden post ne mora ako nekoga go reklamira proizvodot,da go upotrebuva,znaci reklamata se pravi za pari.i inace da pred da jades od pazar raboti treba prvo da gi izmies dobro pred da gi jades a to asto se prskanii takvi raboti kako sto pisav ovosje i zelencuk se jade samo vo sezona a ne sekoj den vo godinata


znaci prvoto i vtoroto boldirano se bezveze da herbalajv e prasok i da herbalajv e zdrav proizvot...zimi majka
tretoto boldirano toa sto ima debeli deca ne e od hrana od pazar tuku od nezdrava hrana kako hamburgeri,se sto nudi mekdonalds sedmica....i da nedovolna aktivnost na lugeto..
cetvrtoto ti pravis reklama na proizvodot i jas veke ne se zamaram so toa.znaci toa e moeto mislenje nza herbalajv i nema ti sto da mi vikas dali sum mala ili ne i dali ne se razbiram od hrana ili ne.znaci sum probala so vitadiet klub da oslabnam koja se sostoi od zelencuk i ovosje i da sum oslabnala i ima efekt,sum probuvala i so prasoci kako herbalajv so caevi za slabeenje i apcinja gluposti ne ne sum oslabnala znaci bev gladna i si gi vrativ duplo kilogramite.ne veruvam vo takvi proizvodi zosto i moj prijatelki gi koristle a edna od niv i ispofrla pari za herbalajv i znaes koj efekt go imase od toa..edna golema nula zatoa ne se zamaram veke so ova ovoj e mojot stav seedno sto si postar od mene te svakam mozebi rabotis za taa firma i moras da go branis proizvodot ..ne me interesira.poz
(se izvinuvam za fontot nemam momentalno mak podrska)
a be sto da ti pravam,ti rekov veke edno sto pati,herbalife ne e za slabeenje,ako znaes kkao da go koristis moze i da oslabes,i da ja kontroliras i odrzuvas tezinata,a bogami i da se popravis.Herbalife e zdrava ishrana,a ne hrana za slabeenje.

i eve uste ednas herbalife e prasok,i se sto ti konsumiras vo taa tvoja dieta(koja mene mi e smesna zatoa sto znam takvi dieti na kilo) e praveno so kojznae kakvi prasoci,i trueno so kojznae sto.
a i bas ke te vidam koga ke prestanes so dietata jkoja ja koristis sega koga ke stanes kako balon.poznatiot jo-jo efekt.
a i naku ima eden kup vo herabalife sto koristele dieta kako tebe,i koga se napravile povtorno kako baloncinja togas se opametile i ete gi sega zadovolni,zdravi i slabi blagodarenie na herbalife.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Almighty Nane dali nekogas si probala neprskano ovosje-zelencuk? dali si sporedila so prskano i stoeno po podrumi garazi i tezgi??? izgleda ne pa zatoa mislis deka se mie toa sto e prskano i sto go pominale edno triesetina staorci i ne znam kolku insekti vo podrumi...

ne veruvam deka bilo koja poznata osoba bi reklamirala samo kolku da zaraboti, posto bas tie se polni so kes i ne im e problem i bez da reklamirat.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Almighty Nane dali nekogas si probala neprskano ovosje-zelencuk? dali si sporedila so prskano i stoeno po podrumi garazi i tezgi??? izgleda ne pa zatoa mislis deka se mie toa sto e prskano i sto go pominale edno triesetina staorci i ne znam kolku insekti vo podrumi...

ne veruvam deka bilo koja poznata osoba bi reklamirala samo kolku da zaraboti, posto bas tie se polni so kes i ne im e problem i bez da reklamirat.
ne be pa ti,bekam se reklamira za evtini pari.a be bog da cuva i e muabetov na devojkava,ne znae nisto za herbalife,a uste pomalku za zdrava ishrana,dieti ,zdravo slabeenje i sl,ama bitno objasnuva i se dokazuva.

Almighty Nane
aj ako sakas napisi ja dietata sto ja koristis,i obrazlozi mi ja del po del,sto ,zasto,zasto vo toj moment se konsumira,zasto bas toa,sto sodrzat tie produkti koi treba da go konsmiras i sl.za da znaeme posto neli ti se znaes.aj navistina zemi analiziraj ja malku dietata sto ja koristis,stom tolku se razbiras.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
devojce eden sovet od mene ako veke si resila da drzis nezdravi dieti
zemi niso ne jadi
najubavo ti e taka
pusti stomak od kafe i voda i bidi ko onie od etiopija
pa fati bulumija ili anoreksija
pa padni vo krevet vo bolnica
pa iscerepi se od maka
i na kraj ke se raduvas na sekoj mozen moment sto si ziva
a za posledicite ne ni komentiram
bitno ke oslabes neli
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
aloooo dvajcata znaci i angela i aleks.
kako prvo jas go kazav mojot stav za herbalajv i izvinete ama ne mozete da mi go smenite...
vtoro angela da imam probano zdravo ovosje i ne sum maloumna da ne znam sto pisuvam
kako vtoro aleks dietata e od salati i eden den jades proteini eden den jaglehidrati sum ja drzela sum oslabnala i zadovolna sum od nea.znaci oslabnav 5 kilogrami i do sega imam vrateno sam o1 sto za mene e prilicno dobro ipak ja drzev pred 2 godini ..
kako treto ne deka poznatite nemaat pari da kupat bilo kakov proizvod tuku od trista spravi i trista vrski za zdrava ishrana oni sigurno nema ja pijat herbalajv haha mozat kavijari i morski plodovi da jadat vo sekoe vreme a so mislis ti prasoci ke pijat haha
kako cetvrto devojce angela imam dovolno pamet vo glavata (barem jas taka mislam) da znam dali treba da se izgladnuvam ili ne, ili dali treba da pijam herbalajv prasakoot za da oslabnam ili da bidam zdrava,i dali zaradi drugite treba da fatam bilimija ili anoreksija ili zdravjeto treba da mi e na prvo mesto?jas go biram vtoroto
kako petto aleks ti pravis reklama na proizvodot barem taka jas mislam i zatoa nemam namera kako sto kazam da se boram so tebe za toa jas kako mislam ili ti kako mislis.ti go imas toa mislenje jas ova i kraj
i posledno dietata sodrzi do 12 kolku sakas ovosje i 2 litra voda ako mozes
posle toa na primer prviot den jades pecena riba kakva sakas i salata i supa(istoto go jades cel den I KOLKU SAKAS znaci nema izgladnuvanje)
vtor den na primer imas boranijaja pravis kako supa i vnatre stavas koj zelencuk go sakas morkovi patlidzan ....i toa go jades cel den so salata.tretiot den se jaglehidrati i tn itn.majka mi najveke ja drzese ovaa dieta zosto imase pokacen holesterol i seker vo krvta i i ja preporacaa dietava za da se namalat tie raboti .i uspe vo toa so pomos na ovaa dieta i da napomenam uste ednas NEMASE GNIKAKVO GLADUVANJE VO DIETAVA I SE SOSTOI OD ZDRAVI PRODUKTI. uste nesto nejasno??
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
vo Kina ne funcioniraat takvi kapitalisticki metodi i sistemi na rabota,multi level funcinira vo mnoooooooogu zapadnjacki firmi.
za reklamiranjeoi,mislev na klasicno reklamiranje.
herbalife ne e za slabeenje tuku za ZDRAVA ISHRANA zatoa i ne aplicira.
i na forumite sekoj moze sto saka da si pisuva i izmisluva,zatoa i ne e releventen toj tvoj muabet.

inaku jas licno go koristam,moi prijateli,rodnini...licno znam poveke od 100 luge koi go koristat dolgo vreme i se prezadovolni od kvalitetot i ucinokot na herbalife vrz nivnoto zdravje i linija na teloto.
i za toa ne mi trebaat nekoi prikaski koi se raskazuvaat po nekoi si tamu forumi.
batka ne mislam veke da ti objasnuvam,vadi si ti kolku si sakas prikaski od internet za hertbalife,ama eve slobodno dojdi koga ke ima sleden semiar i obrazlozi gi i sprotistavi gi svoite tvrdenja so oficijalnite lica od herbalife,i jas ke prisustvuvam i bas ke me interesira koj ke ispadne vo pravo..

za muabtot za Svedska izvor vikipedia(a tamu koj sto saka moze da napise),aman veke so tie prikaski.
Хербалајф не е за здрава исхрана. Ниту една диета не е за здрава исхрана. Со здрава исхрана не можеш да ослабеш, можеш само да се здебелеш, во надјобар случај со вежбање да одражавш тежина.

А ако некој сака здрава исхрана нема потреба од хербалалјф кога имаме ние во македонија една од најдобрите ако не и најдобрата фирма за здрава храна во свет Vitalia. И ако те интересира Мадона јаде само Виталиа производи (знам дека си по славните што како користат).

http://www.vitalia.com.mk/

Фирмата е звер јас јадев порано доста од неа ама сега кога сум на диета јадам само од мармаладите кои ги имаат. А инаку ни воопшто не е скапа за разлика од некои други производи.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ниту една диета не е за здрава исхрана. Со здрава исхрана не можеш да ослабеш, можеш само да се здебелеш, во надјобар случај со вежбање да одражавш тежина.
Ова е глупост. Секоја здрава диета е со здрава храна. Најдоврите диети се со салата, немасно месо зготвено без зејтин, зеленчук, овошје, супа. Во тоа нема ништо нездраво, напротив.
Всушност, главната работа во успешна и здрава диета на долги патеки е добриот баланс на здрава храна.
А, патем, значењето на диета не е изгладнување, туку начин на исхрана. И тие што јадат само хамбургери се на диета (каква е друга работа) :)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Ова е глупост. Секоја здрава диета е со здрава храна. Најдоврите диети се со салата, немасно месо зготвено без зејтин, зеленчук, овошје, супа. Во тоа нема ништо нездраво, напротив.
Всушност, главната работа во успешна и здрава диета на долги патеки е добриот баланс на здрава храна.
А, патем, значењето на диета не е изгладнување, туку начин на исхрана. И тие што јадат само хамбургери се на диета (каква е друга работа) :)
Самиот процес на слабеење не е здрав процес. Чим намалиш од потребната тежина преку исхрана веќе е нездрав процес и тоа е тоа. Ако сакаш здраво да слабееш можеш само преку вежбање. Да не беше така до сега сите производители за диетални призводи ќе беа во затвор. Но самиот факт што диетата како процес не е здрава без разлика каква храна примаш. Најдобро што може е да се прими некоја здрава храна во одредена мера но никогаш нема да слабееш и да се храниш здраво тоа не е возможно.
и да јадеш успа да е здраво, но знаеш се што примаш премногу не е здраво, премногу витамини, премногу протеини, премногу јаглрехоидради, премногу масти (или премалку за иститие). За се има препорачана доза а со таа доза ти не можеш да ослабеш.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Самиот процес на слабеење не е здрав процес. Чим намалиш од потребната тежина преку исхрана веќе е нездрав процес и тоа е тоа. Ако сакаш здраво да слабееш можеш само преку вежбање. Да не беше така до сега сите производители за диетални призводи ќе беа во затвор. Но самиот факт што диетата како процес не е здрава без разлика каква храна примаш. Најдобро што може е да се прими некоја здрава храна во одредена мера но никогаш нема да слабееш и да се храниш здраво тоа не е возможно.
и да јадеш успа да е здраво, но знаеш се што примаш премногу не е здраво, премногу витамини, премногу протеини, премногу јаглрехоидради, премногу масти (или премалку за иститие). За се има препорачана доза а со таа доза ти не можеш да ослабеш.
Не е нездрав процес, се' додека слабеењето е умерено. Постои здрава диета од 1600 калории со која се слабее од 1 до 4-5 кила месечно (зависи колку вишак има тој што ја држи) и која ги има сите потребни хранливи материи.
Диетата не е здрава ако нагло се губат килограми, затоа што прво се ослободуваат токсини и масти во крвта, второ секоја диета со која нагло се ослабува го има добро познатиот јо-јо ефект.
Разликата помеѓу човек со нормална тежина и оној со покачена е тоа што тој што има покачена тежина редовно внесува повеќе калории од потребното. Самата маса бара повеќе калории за да се одржува. Да симне макар и 300-400 калории дневно, со самото тоа што ќе внесува помалку калории ќе симнува и тежина (300-400 е некоја смешна бројка за оние кои јадат повеќе и нема голем ефект, дадов само како пример). Замисли што значат 1600 калории (кои се сосема доволно за нормално функционирање) во споредба со 4000-5000 кои некој претходно ги внесувал.
Значи, со препорачаната доза може да се ослаби.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Самиот процес на слабеење не е здрав процес. Чим намалиш од потребната тежина преку исхрана веќе е нездрав процес и тоа е тоа. Ако сакаш здраво да слабееш можеш само преку вежбање. Да не беше така до сега сите производители за диетални призводи ќе беа во затвор. Но самиот факт што диетата како процес не е здрава без разлика каква храна примаш. Најдобро што може е да се прими некоја здрава храна во одредена мера но никогаш нема да слабееш и да се храниш здраво тоа не е возможно.
и да јадеш успа да е здраво, но знаеш се што примаш премногу не е здраво, премногу витамини, премногу протеини, премногу јаглрехоидради, премногу масти (или премалку за иститие). За се има препорачана доза а со таа доза ти не можеш да ослабеш.
i samiot proces na debeleenje(istiot sto bara sega proces na slabeenje) e uste mnogu ponezdrav.

Хербалајф не е за здрава исхрана. Ниту една диета не е за здрава исхрана. Со здрава исхрана не можеш да ослабеш, можеш само да се здебелеш, во надјобар случај со вежбање да одражавш тежина.

А ако некој сака здрава исхрана нема потреба од хербалалјф кога имаме ние во македонија една од најдобрите ако не и најдобрата фирма за здрава храна во свет Vitalia. И ако те интересира Мадона јаде само Виталиа производи (знам дека си по славните што како користат).

http://www.vitalia.com.mk/

Фирмата е звер јас јадев порано доста од неа ама сега кога сум на диета јадам само од мармаладите кои ги имаат. А инаку ни воопшто не е скапа за разлика од некои други производи.
herbalife ne e dieta,tuku zdrav nacin na ishrana,probaj pa posle objasnuvaj.
i so zdrava ishrana moze da se oslbi,da se kontrolira tezinata i da se popravi vo zavisnost sto ,koga ,kako i kolku ke vnesuvas,...i se razbira kolku i kako ke trosis.

aloooo dvajcata znaci i angela i aleks.
kako prvo jas go kazav mojot stav za herbalajv i izvinete ama ne mozete da mi go smenite...
vtoro angela da imam probano zdravo ovosje i ne sum maloumna da ne znam sto pisuvam
kako vtoro aleks dietata e od salati i eden den jades proteini eden den jaglehidrati sum ja drzela sum oslabnala i zadovolna sum od nea.znaci oslabnav 5 kilogrami i do sega imam vrateno sam o1 sto za mene e prilicno dobro ipak ja drzev pred 2 godini ..
kako treto ne deka poznatite nemaat pari da kupat bilo kakov proizvod tuku od trista spravi i trista vrski za zdrava ishrana oni sigurno nema ja pijat herbalajv haha mozat kavijari i morski plodovi da jadat vo sekoe vreme a so mislis ti prasoci ke pijat haha
kako cetvrto devojce angela imam dovolno pamet vo glavata (barem jas taka mislam) da znam dali treba da se izgladnuvam ili ne, ili dali treba da pijam herbalajv prasakoot za da oslabnam ili da bidam zdrava,i dali zaradi drugite treba da fatam bilimija ili anoreksija ili zdravjeto treba da mi e na prvo mesto?jas go biram vtoroto
kako petto aleks ti pravis reklama na proizvodot barem taka jas mislam i zatoa nemam namera kako sto kazam da se boram so tebe za toa jas kako mislam ili ti kako mislis.ti go imas toa mislenje jas ova i kraj
i posledno dietata sodrzi do 12 kolku sakas ovosje i 2 litra voda ako mozes
posle toa na primer prviot den jades pecena riba kakva sakas i salata i supa(istoto go jades cel den I KOLKU SAKAS znaci nema izgladnuvanje)
vtor den na primer imas boranijaja pravis kako supa i vnatre stavas koj zelencuk go sakas morkovi patlidzan ....i toa go jades cel den so salata.tretiot den se jaglehidrati i tn itn.majka mi najveke ja drzese ovaa dieta zosto imase pokacen holesterol i seker vo krvta i i ja preporacaa dietava za da se namalat tie raboti .i uspe vo toa so pomos na ovaa dieta i da napomenam uste ednas NEMASE GNIKAKVO GLADUVANJE VO DIETAVA I SE SOSTOI OD ZDRAVI PRODUKTI. uste nesto nejasno??
da ima nejasno,od kaj gi nabavi tie (spored tebe)zdravi produkti?
i izvin i duso,ama ti bas si go odbrala ona vo koe si go rizikuvas zdravjeto(i kako i sekogas ne si n i svesna za toa),a ne vtoroto(kako sto si kazuvas ti(iako mnogu raboti ne gi razbiras).

hehehhee ama ova boldiranovo me ubi od smeenje:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:lkele kolku pojma nemas ne si ni svesna.poznatite i najzdravite,najvrvnite sportisti GO KORISTAT herbalife.
a to prvo probaj pa objasnuvaj,prasok da piekla be,uste da znaese sto e toa prasok na herbalife,a sto e praskok piknat vo se sto ti go narekuvas zdravo i normalno go jades mislejki deka jades zdravo,a ne ni znaes deka toa nema vrska so realnosta.

p.s. inaku temava e Herbalife,i normalno deka ke gi falam, sum gi probal,gi koristam i mnogu moi dragi osobi gi koriste ,gi koristat i ke gi koristat i zasto,zatoa sto se prezadivolni od istite...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
izvini ti gi reklamiras...
a sto ti e smesno?toa sto znaes ili MIUSLIS DEKA ZNAES deka poznatite go koristat herbalajv ? haha da ne si go prasas bekam licno onaka na kafence vo kartel pa sto tolku tvrdis deka go koristi? ili seedno bilo koj poznat donesi go tuka i neka go reklamira herbalajv ipa togas muabet ke pravime...pa ni togas se e za pari
i plus me interesira dali ti jades nesto voopsto ili sekoj den rucek..vecera ti e herbalajv?dali ke moze da mi objasnis so sto se hranis ti ustvari?!?!/!?:tapp:
i da aj kazi mi ti kako jas sum gi nabavila tie raboti...sigurno od kontinjeri ne ili od nepoznati
 

Kajgana Shop

На врв Bottom