Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.661
Поени од реакции
12.525
абе кој и да дојде од нив двајца подобро решение е од овие што ги имаме.....ама финтата е да дојде некој, а не само шпекулации ( како изминативе сезони :P ).......
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Конечно Венгер потврди дека Скилачи е нов играч на Арсенал.Утре ќе тренира со Арсенал,но нема да биде вклучен во составот против Блекбурн.
Исто така,кога беше прашан дали ке купува голман одогвори:

Сто посто Венгер на крајот од трансфер периодов ќе се обиде да го донесе Шварцер,иако јас се надевам дека ќе загризе за Гивен.Со оглед дека Сити го пратија Белами во Кардиф,а Тотенхем беа заинтересирани,тешко дека и на нас Гивен ќе ни го дадат,но ќе видиме.:))
Јас би го болдирал делот "I do not rule it out, but at the moment I say I am not in a position to sign anybody. At the moment, it is all dead."..Според ова мислам дека сме во преговори за голман, а тоа дека во моментов се е "мртво" го кажува колку да има некаква самодоверба во нашиве со Блекбурн.

--- надополнето ---

И ако отиде Силвестре во Вердер, јас би сакал да ги добиеме Вердер :)

--- надополнето ---

И ако отиде Силвестре во Вердер, јас би сакал да ги добиеме Вердер :)
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Епа ајде нека ни е со среќа со новото засилување, ќе биде супер замена според мене..........
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Abe kakov svarcer so ima veke da ponuduva 3 ponudi odbile so se zamara tolku za toj starecot ! neka go donese Given veke !
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Браво,за првиот тим..:))
Ајде Базел е на ред.:))
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Не е лошо сега за сега,не ми се исполни желбата да се паднеме со Базел,но секако Дуду се враќа и ќе можеме да го испратиме како што треба.:)

--- надополнето ---

Еве ви го Партизан.:))
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.661
Поени од реакции
12.525
ху хуууууууууу............одиме за белграааааад......:D
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116
Идеме за Белград, кога ќе се знае на кој датум се игра со Партизан.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Па подобро извлекување можеше ли :)) Дуду се враќа дома и ние идеме во Белград :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom