Заработка на интернет (официјална тема)

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
ја ке извадам за едно 2 недели а на мој другар му дале 11 долари за 10 дена значи на алертпеј му ги пребациле ... тоа пред некоја недела ... а за алертпеј ... истиов другар со возачка мислам дека скенирана го верификувал ... побарај таму мора да има

--- надополнето ---

така да пробај да верификуваш алертпеј ако не пробај пејпал али на словенија или хрватска зашо македонија е на блеклист :S
само преку словенија се регистрирајте, оти за хрватска е забрането да праќаш можеш само да примаш пари
 
Член од
6 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Доколку некој сака да му бидам реферал на некоја bux страна, нека ми пиши : bok_kol@live.com
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
убаа работа :P ... ако сака некој да праи смена на реферали ( ја да му бидам реферал на некоја негова страна а он на моја ) нека каже/пише :)

--- надополнето ---

иначе за алертпеј ... ако сакаш да верификуваш акаунт сеа има нови 2 начина ... едниот е преку смс порака кој очигледно од искуство не работи ... а другиот е преку дебитна/кредитна картица ... за овој вториот потребна е катрица и минимум 2 евра на нејзе ... значи се внесуваат податоци за картицата ... за 2-3 работни дена од алертпеј ке ви биде одземена сум од вашата картица во износ помегу 1-2 евра ... треба да одите во банка и да ги прашата колку е таа сума во евра ... знаци 1,нешто битребало ... потоа таа сума ја пишувате на страната на алертпеј и картицата ке биде верифицирана ... алерт пеј прифака македонија ... иначе јас ставив картица и сега чекам да ми бидат повлечени тие 1,нешто евра и да ја доверификувам ... кога ке се деси тоа ке пишам
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
убаа работа :P ... ако сака некој да праи смена на реферали ( ја да му бидам реферал на некоја негова страна а он на моја ) нека каже/пише :)

--- надополнето ---

иначе за алертпеј ... ако сакаш да верификуваш акаунт сеа има нови 2 начина ... едниот е преку смс порака кој очигледно од искуство не работи ... а другиот е преку дебитна/кредитна картица ... за овој вториот потребна е катрица и минимум 2 евра на нејзе ... значи се внесуваат податоци за картицата ... за 2-3 работни дена од алертпеј ке ви биде одземена сум од вашата картица во износ помегу 1-2 евра ... треба да одите во банка и да ги прашата колку е таа сума во евра ... знаци 1,нешто битребало ... потоа таа сума ја пишувате на страната на алертпеј и картицата ке биде верифицирана ... алерт пеј прифака македонија ... иначе јас ставив картица и сега чекам да ми бидат повлечени тие 1,нешто евра и да ја доверификувам ... кога ке се деси тоа ке пишам
so mislite be da investirame na gaga nekoj 9$ kolku e toa vozmozno da se ostvari deka mislam na toj nacin mesec dena klikanje bi se skratil a kolku sto citav po forumi ako si premium so 9$ na mesec za eden mesec gi vrakash parite za toj mesec praish pari za drugiot mesec i ti ostanue kusur... i toa sam ako klikash samo??? Dali znaete od koa e gaga deka mng e bitno da vidime koa ke stane scam...ako e stara da ne se umarame djabe... aj pisete...
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
убаа работа :P ... ако сака некој да праи смена на реферали ( ја да му бидам реферал на некоја негова страна а он на моја ) нека каже/пише :)

--- надополнето ---

иначе за алертпеј ... ако сакаш да верификуваш акаунт сеа има нови 2 начина ... едниот е преку смс порака кој очигледно од искуство не работи ... а другиот е преку дебитна/кредитна картица ... за овој вториот потребна е катрица и минимум 2 евра на нејзе ... значи се внесуваат податоци за картицата ... за 2-3 работни дена од алертпеј ке ви биде одземена сум од вашата картица во износ помегу 1-2 евра ... треба да одите во банка и да ги прашата колку е таа сума во евра ... знаци 1,нешто битребало ... потоа таа сума ја пишувате на страната на алертпеј и картицата ке биде верифицирана ... алерт пеј прифака македонија ... иначе јас ставив картица и сега чекам да ми бидат повлечени тие 1,нешто евра и да ја доверификувам ... кога ке се деси тоа ке пишам
Работи верификувањето преку смс...работата е што кога ја избираш Македонија како држава оно автоматски ти става префикс 389 и кај што го пишуваш бројот не треба и ти да го ставаш префиксот, значи директно го пишуваш бројот 07ххххххх
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Работи верификувањето преку смс...работата е што кога ја избираш Македонија како држава оно автоматски ти става префикс 389 и кај што го пишуваш бројот не треба и ти да го ставаш префиксот, значи директно го пишуваш бројот 07ххххххх
brao :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Глувчто и очилата ќе те чинат поскапо,колку и да е "лесно", сепак е неисплатливо
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
не знам колку е стара гага ама исплакаат

за проба :)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
да да исплакаат само рефералите им се малце тиња :S иначе ако си викнеш директни реферали кој шо ке ти кликаат секој ден ке ти биде весело

--- надополнето ---

сакам да вложам некој си 1000 денари во некоја страна за правење пари ... PTC или било каква ... ако може некој да ми даде добар предлог овде ... иначе за на необукс сум член од порано и престанав да кликам зашто мислам дека таму рентаните реферали не се исплатат ко шо се исплатеа коа почна страната ... не кликаат ... и на гага сум моментално ... не е лошо али и тука рефералите рентани забушаваат али барем да станеш сивер(исто како голден на необукс) ти требаат 9 $ а на необукс ти требаат 90 или незнам колку беше :S ... така да ако има некој предлог нека пише со објаснување ... страната и зашто да вложам таму ... негово мислење. фала :)
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
и јас сакам да вложам негде, ако имате некој предлог кажете :)

--- надополнето ---

иначе. драган кога побара исплата од гага и за колку време ти стасаа парите?
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
за едно 15 дена, дека имаат многу корисници за исплата затоа споро иде најверојатно, сеа чекам да исплатат негде 7$ веке недела дена па ке видиме сто ке биде

инаце овде http://www.bet-at-home.com мозе да се земе добро париче, слуцајно видов има едно списание српско во кое има вауцер од 5evra , а исто така сеагледам како да ставам пари преку зиро сметка на акаунтот затоа сто немам кредитна :)
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
за едно 15 дена, дека имаат многу корисници за исплата затоа споро иде најверојатно, сеа чекам да исплатат негде 7$ веке недела дена па ке видиме сто ке биде

инаце овде http://www.bet-at-home.com мозе да се земе добро париче, слуцајно видов има едно списание српско во кое има вауцер од 5evra , а исто така сеагледам како да ставам пари преку зиро сметка на акаунтот затоа сто немам кредитна :)
не прифаќаат пејпел :S немам пари на манибукерс
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
не прифаќаат пејпел :S немам пари на манибукерс
прашај ги дали мозе да префрлис од пејпал на монибукерс, ја пасував од алертпај на мони не мозе затоа што нема ни алерпеј.затоа гледам преку банк трансфер :) некако
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Regajte se dole na potpisot stranata isplatuva sigurno vo rok od 24h imaat dokazi na nivniot forum!Bidete moi referali i dajte vasa sigurna ptc strana ke bidam vas referal zaedno da zarabotuvame pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom