Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
МАМЕ МУ ЕБАМ НА СУДИЈАТА! КОПИЉЕ ЕДНО!!!!

Ѕверски одиграа нашиве,секоја чест!
Одиме на титула годинава момци,главата горе!!!!!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.661
Поени од реакции
11.347
Честитки за добрата игра.
Знам дека не победивме заслужено, можеби требаше да заврши нерешено, ама тоа е, среќата беше на наша страна.
 
N

navivacka

Гостин
Честитки за одличната игра,ама фудбал е се врти топката,заслужена не заслужена важно победивме...секогаш имало судиски грешки тоа не можеме да го оспориме...имате одлична екипа за борба за титулата.

Поздрав и се гледаме на Емирати и нека победи подобриот
:salut:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Честитки за добро пружената партија дечки..:smir:

Кажав и во нашиот фан клуб..победија посреќните
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Ај не ми мрси овдека, ако мислиш да идеш против играч на Арсенал кој на овој натпревар беше меѓу подобрите, а и остави душа на терен, боље оди навивај за Сити и дркајго на дрвото Адебајор . Ти овдека ми се најде паметен па ќе солиш памет .
Џабе само ќе си разменуваме погрдни зборови тоа е твое мислење и го поштувам затоа поштувај го и ти моето...поззз
и секако титулата е наша сезонава ако имаме среќа како денеска што имаа лепешкиве :smir:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Честитки за добро пружената партија дечки..:smir:

Кажав и во нашиот фан клуб..победија посреќните
Не би ти препорачал да пишуваш во фан клубов поради настанатата ситуација деновиве.

СУДИЈА ПЕДЕР
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Леле каква игра прикажавте :vozbud:
Навистина играте најубав фудбал во светот :helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Џабе само ќе си разменуваме погрдни зборови тоа е твое мислење и го поштувам затоа поштувај го и ти моето...поззз
и секако титулата е наша сезонава ако имаме среќа како денеска што имаа лепешкиве :smir:
Не ме нервирај бе кретену еден, кое мислење имаш ти бе а? не ме терај сеа да ти редам овдека лоши зборови затоа трајси и биди позитивен . Ван Перси поред тројца ОДЛИЧНИ дефанзивци на Манчестер се справи одлично, напраи неколку шанси, добар пас, добро градење, кој кур сакаш ти? Ај не ми вракај молимте, ко си немаш појма од животот, па камоли од фудбал!
 
Т

Топџија

Гостин
Зашто бе одма плукате по играчите наши бе у к***ц. Кој ве заеба денес. Дијаби-јеби га даде автогол, ама за Денилсон и Сонг беше измислен денес(солидни беа и тие да не ме сватите погрешно), топка не му се земаше. Кој друг, Перси- се изнатрча денес сам во напад, јеби га промаши добра шанса али се залагаше максимално. Алмунија направи кикс што истрча на Руни, али лоша проценка, нема голман што не ја направил истата грешка.

Манчестер имаше среќа брзо што го направи пресвртот иначе сигурно ќе примеа уште некој гол. Немаа некој 100% шанси а ете дадоа два гола, сега поседот може беше на нивна страна во прво полувреме, али по шанси беше нерешено во прво. Немавме среќа( леле по кој пат ова го кажуваме:wink: али стварно е така)! Да ве потсетам дека во 2 недели изигравме 5 натпревари, а Манчестер една помалку али они ги имаа речиси сите играчи на располагање. Бевме поизморени, се виде по Аршавин најмногу, али сепак се оставија на теренот.Немавме 3ца клучни играчи-Фабрегас, Насри , Волкот, па ај еве и Росицки(ништо ново). Извадете ги од тимот на МУ панданите на овие играчи и видете каде ќе бидат они и размислете како ќе завршеше натпреваров. Многу фактори се во игра не само квалитетот на играчите.


Изгубивме јеби га, кога-тогаш мора да се загуби, ама барем изгубивме од Манчестер на гости. Главата горе, останувам самоуверен и покрај поразов ќе се вратиме против Сити на старите патеки.

Патем, што се однесува до пеналот-чист пенал(барем според денешните критериуми на судиите). Правилата се јасни. Тргне ли голман(па и не само голман) во полн налет кон топка и на ја собере, а наместо тоа го добре играчот(макар и со нокт), свирче, пенал. Јасно како ден.

Поздрав ганери:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom