Xbox360 гејмери

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.499
Имаше еден добар оглас за 120 евра, мислам дека го имаше некој и тука постирано. По продавници не верувам дека го има за 150 евра. Или на старо, или преку оглас или па од странство.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Без смеење, ептен сум неписмен за овие ствари. :)

Значи, ми се гејма летово а загреан сум ептен за xbox. Немам читано ништо официјално, затоа овде ќе побарам помош дека знам ќе добијам "нардоска" помош, на наш јазик. Не it јазик. Колку што сфатив освен што не е хакнат за играње пиратерија слимот, разликата во цената е ради големината на хардот. Е сега не планирам 200 игри туку за 3-4 би требало да стигнат овие постарите модели аркејд или како беа со 20тина гига, така? Во конфигурации и такви ствари има ли разлика? Колку што гледам овде во Струмица обичен ваков 14-15.000 се движат, дали тоа е некаква реална цена или нема веза? Дека до толку ми се дават без непотребни замарања од дома, а да чекам да дојдам до некоја поголема пара сигурно ќе се предомислам и ќе ги потрошам за сосема трето. Муабетот не ми е ни за онлајн, туку онака сингл плеер пуцање по саат два на ден. Друго, има големина (голем голем) ама не е баш mtv cribs телевизорот а на монитор нејќам. Опција е ова или не? Не се разбирам во каблите, хдми и такви ствари. Секој што ќе ми објасни подетално му давам зеленко, преку 8.000 имам мухахах или ги давам за 2 игри понатаму. Мац не ти, конкуренција си ми.

Се шалам, ама сепак однапред благодарен ако ми разјасните пар ствари.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Без смеење, ептен сум неписмен за овие ствари. :)

Значи, ми се гејма летово а загреан сум ептен за xbox. Немам читано ништо официјално, затоа овде ќе побарам помош дека знам ќе добијам "нардоска" помош, на наш јазик. Не it јазик. Колку што сфатив освен што не е хакнат за играње пиратерија слимот, разликата во цената е ради големината на хардот. Е сега не планирам 200 игри туку за 3-4 би требало да стигнат овие постарите модели аркејд или како беа со 20тина гига, така? Во конфигурации и такви ствари има ли разлика? Колку што гледам овде во Струмица обичен ваков 14-15.000 се движат, дали тоа е некаква реална цена или нема веза? Дека до толку ми се дават без непотребни замарања од дома, а да чекам да дојдам до некоја поголема пара сигурно ќе се предомислам и ќе ги потрошам за сосема трето. Муабетот не ми е ни за онлајн, туку онака сингл плеер пуцање по саат два на ден. Друго, има големина (голем голем) ама не е баш mtv cribs телевизорот а на монитор нејќам. Опција е ова или не? Не се разбирам во каблите, хдми и такви ствари. Секој што ќе ми објасни подетално му давам зеленко, преку 8.000 имам мухахах или ги давам за 2 игри понатаму. Мац не ти, конкуренција си ми.

Се шалам, ама сепак однапред благодарен ако ми разјасните пар ствари.
Слушај сеа, за SLIM верзијата сеуште нема хак, а и кога ќе излезе ќе биде скапо хакувањето (рачунај накај 5000 денари). Ако најдеш постар модел, тоа е топ, бидејќи хакување ти е 30 евра и спремен си после за забава!

Е сега, кога ќе најдеш постар модел, ќе ми дадеш слика од него на мене (или ќе ти објаснам како сам да видиш) која година на производство е, бидејќи тие ееептен најпрвите може да се сјебат лесно.

За хард-диск, не ти ни треба, ја иам бе без хард! Шо, коа купуваше Playstation 1 некој бараше хард-диск? :) Не се замарај со тоа, играта се реже на двд и се игра.


А за телевизор, ја знаеш компензирам со поголеми, ама секој HD телевизор би завршил работа. За CRT телевизориве, појма неам каков имаш, ама ако можеш да го конектираш PC-то на него и да играш на раат фудбал, тенис итн...тогаш немаш гајле.

И да, коа ќе доеш на хакување у скопје, да доеш и да се видиме. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Слушај сеа, за SLIM верзијата сеуште нема хак, а и кога ќе излезе ќе биде скапо хакувањето (рачунај накај 5000 денари). Ако најдеш постар модел, тоа е топ, бидејќи хакување ти е 30 евра и спремен си после за забава!

Е сега, кога ќе најдеш постар модел, ќе ми дадеш слика од него на мене (или ќе ти објаснам како сам да видиш) која година на производство е, бидејќи тие ееептен најпрвите може да се сјебат лесно.

За хард-диск, не ти ни треба, ја иам бе без хард! Шо, коа купуваше Playstation 1 некој бараше хард-диск? :) Не се замарај со тоа, играта се реже на двд и се игра.


А за телевизор, ја знаеш компензирам со поголеми, ама секој HD телевизор би завршил работа. За CRT телевизориве, појма неам каков имаш, ама ако можеш да го конектираш PC-то на него и да играш на раат фудбал, тенис итн...тогаш немаш гајле.

И да, коа ќе доеш на хакување у скопје, да доеш и да се видиме. :)
Договорено. :)

Него, секако ќе ви се обратев пак, читав малку за тоа плочите, која била подобра, Jasper i Falcon ако не беа.
Него, знам зимале преку 100 евра пример да си го порачиш. Дали истите правила важат некој да ти го донесе?
Од пример Прага?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Договорено. :)

Него, секако ќе ви се обратев пак, читав малку за тоа плочите, која била подобра, Jasper i Falcon ако не беа.
Него, знам зимале преку 100 евра пример да си го порачиш. Дали истите правила важат некој да ти го донесе?
Од пример Прага?
Џаспер плочата е понова, таа е најдобрата значи, најмал процент на проблеми има (непостоечки скоро). Фалкон е претпоследна, јас имам таква како и други форумџии, да мавнеме у дрво, не е лоша.

Еве на бе, линк.

http://www.360-hq.com/xbox-tutorials-81.html

Мојот го земав од странство, не ме царинеа, уствари под 175 евра не ни смеат да царинат нишо. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 мај 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
power supply za xbox 360 slim

Еј луѓе дали некој знај каде можам да најдам power supply za xbox 360 slim во Македонија ако воопшто има :(
 
Член од
17 мај 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Нов или половен и дали има autovoltage регулација на струјата или е обичен ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да не имате XBox 360 Controller for PC(жичен)...............
Другар, да не се буниш во иднина, сите жичени Xbox360 гејмпади работат на PC.

Овој има посебна опаковка можеби бидејќи доаѓа со драјвери или слично. :)
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
/QUOTE]

ne, no imam Wireless gaming receiver za PC ( povrzuva wireless controler od xbox360 so PC ) = 1200 den
Xbox 360 Wireless Controller 2600+Xbox 360 PC Wireless Gaming Reciver 1200= Два 360 жичени гејмпада + кусур.

Другар, да не се буниш во иднина, сите жичени Xbox360 гејмпади работат на PC.

Овој има посебна опаковка можеби бидејќи доаѓа со драјвери или слично. :)
Знам но убаво е кога си ги имам драјверите на цд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom