Xbox360 гејмери

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Вреди ли да се игра Dead Space (1)? И имате ли некоја препорака, слична игра на оваа, на Riddick....?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
P.S. Ја најдов The chronicles of Riddick: Attack on Dark Athena NTSC USA ако сака некој нека пише на ПП, у тек на симињање сум, иде колку-толку :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Само јас ли мислам дека Mass Effect 2 е глупа игра? :) Прво графиката ми е тотално разочарување, дијалозите се досадни и пукањето и целата онаа „акција“ ми е многу смешна кога би се споредило со било која друга пуцачина од 3то лице.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Само јас ли мислам дека Mass Effect 2 е глупа игра? :) Прво графиката ми е тотално разочарување, дијалозите се досадни и пукањето и целата онаа „акција“ ми е многу смешна кога би се споредило со било која друга пуцачина од 3то лице.
Само ти го мислиш тоа...ај за другиве работи да те сфатам, прашање на вкус е, ама графиката викаш лоша? Нема шанси, освен ако играш на SD телевизор! :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Само ти го мислиш тоа...ај за другиве работи да те сфатам, прашање на вкус е, ама графиката викаш лоша? Нема шанси, освен ако играш на SD телевизор! :)
На LCD играм со HDMI кабел :) небитно, не дека е лоша графиката, али не е ништо посебно.

BTW Да не знае некој зашто Test Drive Unlimited 2 можам да ја играм од DVD али кога ќе ја инсталирам и да ја пуштам се појавува само црн екран и се укочува све ништо не работи мора да се гаси Xbox-от од копчето. Anyone?
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
На LCD играм со HDMI кабел :) небитно, не дека е лоша графиката, али не е ништо посебно.

BTW Да не знае некој зашто Test Drive Unlimited 2 можам да ја играм од DVD али кога ќе ја инсталирам и да ја пуштам се појавува само црн екран и се укочува све ништо не работи мора да се гаси Xbox-от од копчето. Anyone?
Абе па Action RPG е. Тоа ги објаснува графиката и пукањето (што и се супер според мене).
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Mass Effect 2 е топ, а дијалозите се закон :)
 
П

Паспарту

Гостин
Дечки, заинтересиран сум да купам XBOX 360 4GB, но проблемот поради кој сеуште се мислам за купување е дека не е хакнато. Прашањето ми е, каде во државава се продаваат оригинал игри (PES, NBA, NHL, Call of duty) и која е отприлика цената? Нормално и дали се исплати да се земе :) Фала многу
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дечки, заинтересиран сум да купам XBOX 360 4GB, но проблемот поради кој сеуште се мислам за купување е дека не е хакнато. Прашањето ми е, каде во државава се продаваат оригинал игри (PES, NBA, NHL, Call of duty) и која е отприлика цената? Нормално и дали се исплати да се земе :) Фала многу
"Хакнат" е, 4500 денари е цената на "хакувањето" само...

Провери на idc.com.mk. :)
 
П

Паспарту

Гостин
"Хакнат" е, 4500 денари е цената на "хакувањето" само...

Провери на idc.com.mk. :)
Драган ми вика дека не е :) А оригинал игрите сигурно се изгор...

Некој да понуди друго чаре за XBOX со чип? Кај може да се најде, цена... :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Драган ми вика дека не е :) А оригинал игрите сигурно се изгор...

Некој да понуди друго чаре за XBOX со чип? Кај може да се најде, цена... :)
Ти купи си па здравје потака и чипит. Во меѓу време ќе си купуваш и по некоја оригинал од интернет. За 1200 денари може да си најдеш одлични игри. www.ebay.com www.zavvi.com

--- надополнето ---

Во IDC има сега Кинект со 3 игри за 190 евра.
Највероватно една од нив е kinect adventures која доаѓа со кинект, Kinect Sport и Kinect Joyride ви ги препорачувам како останатите две. Kinect Sport е задолжителна :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
"Хакнат" е, 4500 денари е цената на "хакувањето" само...

Провери на idc.com.mk. :)
Првите Xbox 360 SLim можат да се флешуваат, најновите неможат ;)

Уште едно прашање како надоврзување на тоа горе од вчера:

Дали знаете ако се игра од ДВД место од ХДД повеќе загрева Xbox-от?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.898
Првите Xbox 360 SLim можат да се флешуваат, најновите неможат ;)

Уште едно прашање како надоврзување на тоа горе од вчера:

Дали знаете ако се игра од ДВД место од ХДД повеќе загрева Xbox-от?
да,да. И затоа е препорачувано да се инсталираат игрите на ХДД, поради поефикасното работење на иксбоксот,а воедно и побрзо работење на играта..
И помалце ќе ти брчи конзолата,хаха :pos2:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
да,да. И затоа е препорачувано да се инсталираат игрите на ХДД, поради поефикасното работење на иксбоксот,а воедно и побрзо работење на играта..
И помалце ќе ти брчи конзолата,хаха :pos2:
нема врска едното со другото...

Да, конзолата се загрева повеќе (бидејќи работи двд-ромот), но тоа нема никаква врска со RRoD проблемот кај xbox360. Проблемот е кај матичната плоча, далеку од двд-ромот. Се што може да се случи е побрзо да "рикне" двд-ромот...а мислам дека тие се квалитетни и не би требало да "рикнуваат".

Така да играње од двд место диск не прави разлика за RRoD. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom