Xbox360 гејмери

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Кој сака покана за Bitgamer?

Има се живо и диво од Xbox360 игри таму. : )

Една е за Casper, а имам и уште една. Пишете.

П.с. Каспер, одблокирај ме на мсн ако си ме блокирал или прати ПП на кој мејл да ти пратам invite :D

--- надополнето ---

Кој сака покана за Bitgamer?

Има се живо и диво од Xbox360 игри таму. : )

Една е за Casper, а имам и уште една. Пишете.

П.с. Каспер, одблокирај ме на мсн ако си ме блокирал или прати ПП на кој мејл да ти пратам invite :D
Се пријавувам, се што давате би земал :)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Zemav denes dve igri od edna prodavnica od kajsto nemam zimano dosega.. Go prasav vraboteniot dali ima vrska sto mi e cipuvan na drugo mesto vika ne ... Epa dali e ne ?? Ne mi gi cita, vika THE DISC IS UNREADABLE . 1. Clean the Disc with a soft cloth(napraiv), 2.Restart the console (napraiv).
Dali toa znaci deka igrite definitivno ne mi gi faka i utre treaba da idam da gi vrakam ili ??

vidov na predhodnata stranica nekoj pisal nesto vo vrska so DVD RDL ( ne cinelo toa ) e sega vidov deka dvata disca se takvi ... Care nema a ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Zemav denes dve igri od edna prodavnica od kajsto nemam zimano dosega.. Go prasav vraboteniot dali ima vrska sto mi e cipuvan na drugo mesto vika ne ... Epa dali e ne ?? Ne mi gi cita, vika THE DISC IS UNREADABLE . 1. Clean the Disc with a soft cloth(napraiv), 2.Restart the console (napraiv).
Dali toa znaci deka igrite definitivno ne mi gi faka i utre treaba da idam da gi vrakam ili ??

vidov na predhodnata stranica nekoj pisal nesto vo vrska so DVD RDL ( ne cinelo toa ) e sega vidov deka dvata disca se takvi ... Care nema a ?
На двд-то од играта ти пишува DVD - R

Значи "-" односно МИНУС?
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Zemav denes dve igri od edna prodavnica od kajsto nemam zimano dosega.. Go prasav vraboteniot dali ima vrska sto mi e cipuvan na drugo mesto vika ne ... Epa dali e ne ?? Ne mi gi cita, vika THE DISC IS UNREADABLE . 1. Clean the Disc with a soft cloth(napraiv), 2.Restart the console (napraiv).
Dali toa znaci deka igrite definitivno ne mi gi faka i utre treaba da idam da gi vrakam ili ??

vidov na predhodnata stranica nekoj pisal nesto vo vrska so DVD RDL ( ne cinelo toa ) e sega vidov deka dvata disca se takvi ... Care nema a ?
А кои игри се да пишеш зошто на поновите игри со AP 2.5 овој ерор го вади ако немаш LT+
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
Anti-AP2.5 дали некој го апдејтира хбохот со ова сакам да ја играм асесин крид и сакам да го апдејтирам малце помош ако некој веќе го има искусено и како работи од после хбохот дали во режењето на игрите со АП 2.5 ке треба нешто додатно и слично? зошто сум од ресен и не ми е изводливо да одам до Скопје за еден обичен флеш. Значи го имам стариот даш плочата мислам е јаспер купен е декември 2009. А ако некој знае како да го флешувам и ако е лесно можеби би се нафатил и да го отворам сам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нема шанси тогаш да не работат заради ДВД-то или пак заштитата.
Очигледно тој што ги режел е аматер, најверојатно утнал при layer-break или слична работа. :/


Врати му ги и речи му да ти даде нови, па пробај пак, што да ти кажам...:)
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Anti-AP2.5 дали некој го апдејтира хбохот со ова сакам да ја играм асесин крид и сакам да го апдејтирам малце помош ако некој веќе го има искусено и како работи од после хбохот дали во режењето на игрите со АП 2.5 ке треба нешто додатно и слично? зошто сум од ресен и не ми е изводливо да одам до Скопје за еден обичен флеш. Значи го имам стариот даш плочата мислам е јаспер купен е декември 2009. А ако некој знае како да го флешувам и ако е лесно можеби би се нафатил и да го отворам сам.
Е не е лесно сам да го направиш, како прво ке ти треба xecuter kit a без тоа големи се шансите да заебеш работа, така да најдобра варијанта ти е да го однесеш да ти го апдејтуваат
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Znaci epten sum NOOB , pocnav da ja igram GTA 4 denes i stigna do edna misija kajsto treba soberam nekoi devojki ama treba da im dadam nekakov znak da im SVIRNAM i press L .. Dali e mozno da ne mi raboti L ?? Posto se utepav stiskajki i dzabe. Ili pak neso drugo e problemot ?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Znaci epten sum NOOB , pocnav da ja igram GTA 4 denes i stigna do edna misija kajsto treba soberam nekoi devojki ama treba da im dadam nekakov znak da im SVIRNAM i press L .. Dali e mozno da ne mi raboti L ?? Posto se utepav stiskajki i dzabe. Ili pak neso drugo e problemot ?

Koj L?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
E ni toa neznam , posto vika samo press L . Kuznaj kolku glupi mi zvucat prasanjava ,ama nov sum vo GAMANJEVO :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да не ти вика Left stick односно левото тоа што тие џојстиче да притисниш надолу.....
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Аналогните џојстичиња покрај тоа што може да се вртат во секоја насока, можат и да се притискаат. Ама ваљда Centarec веќе го знае тоа, не е до толку. Стисни Start -> Options -> Controls -> Vehicle controls и види кое дугме ти е за свирка.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Аналогните џојстичиња покрај тоа што може да се вртат во секоја насока, можат и да се притискаат. Ама ваљда Centarec веќе го знае тоа, не е до толку. Стисни Start -> Options -> Controls -> Vehicle controls и види кое дугме ти е за свирка.
Иначе темата е Xbox 360 :tapp:

Л или ЛС е левиот аналогда го стиснеш надолу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom