Фешта - фестивал за млади музички таленти

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
ахаахаххаха Скипи антиталент!!! А и тајсон не е ништо подобар.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
На оние што настапуваа осми песната не ве потсеќа на „Кажи да“ на Угро?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Ова со форсирање на рап натпреварувачи и финалисти уствари е стратегија на Република продукција..Т.е да покаже уствари дека рапот владее во Македонија а они имаат најјак рап т.е. Врчак и Днк..
Минатата емисија кога победија двајцата рапери баш покажа дека све беше однапред наместено..типот имаше претходно пред емисијата подготвено текст да рапува за Натали.
Воопшто нема никаква транспарентност ниту пак увид во гласовите..Ниту пак се знае кој со колкава разлика победил а демек публиката одлучува и избира..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Песната е рап..Плус има фалшеви ептен на рефренот..
Но нели,за вкусови не се дискутира..

Али ете пак овие момци не фалшираат,напротив вокалот и гитаристот се доста талентирани,а сепак не победија

Така е за вкусови не се дискутира...мене пак оваа не ми е океј така да ...можеме да се сложиме дека водителката е :drk::drk:

ахаахаххаха Скипи антиталент!!! А и тајсон не е ништо подобар.

Се согласувам дека Скипи е антиталент за пеење но има добар сенс за продукција...а Тајсон е добар...има специфичен стил што е малку поразличен од екипата 150цм односно ДнК:pos2:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Така е за вкусови не се дискутира...мене пак оваа не ми е океј така да ...можеме да се сложиме дека водителката е :drk::drk:




Се согласувам дека Скипи е антиталент за пеење но има добар сенс за продукција...а Тајсон е добар...има специфичен стил што е малку поразличен од екипата 150цм односно ДнК:pos2:
Ај баш да чујам што не е океј со оваа песна? Самиот кажа за Скипи дека е антиталент за пеење ај да чујам што ќе речеш за момциве,т.е поткрепи со аргументи..
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Ај баш да чујам што не е океј со оваа песна? Самиот кажа за Скипи дека е антиталент за пеење ај да чујам што ќе речеш за момциве,т.е поткрепи со аргументи..

какви аргументи ти требаат за вкусови?ни мене не ми се ок,не ми се свиѓаат...и што?ќе ми бараш да ти образложам зашто?едноставно,тоа што го свират не е тоа што јас сакам од музика,не ме задоволува и слично.што поголем аргумент ти треба од тоа?јбг,не секого импресионираат демек тешки солоа(сакам солажи)..
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
какви аргументи ти требаат за вкусови?ни мене не ми се ок,не ми се свиѓаат...и што?ќе ми бараш да ти образложам зашто?едноставно,тоа што го свират не е тоа што јас сакам од музика,не ме задоволува и слично.што поголем аргумент ти треба од тоа?јбг,не секого импресионираат демек тешки солоа(сакам солажи)..
:pos2: :pos2: :pos2: Слатко се изнасмеав

А од кај знаеш ти што свират они? Не се Slipknot ili Children of Bodom?:tapp:
Или сакаш да кажеш дека рапот е музика за тебе?:wink:
Поентата беше дека песната нивна има тешки фалшови.. е сега ако според тебе фалшот е критериум за квалитет во музиката тогаш сам си откри колку и знаеш што е тоа музика..
Рап песна се прави многу полесно братче..за разлика од едно соло што треба да се осмисли и да го отсвириш за тоа ти требаат доста години здраво свирење и вежбање..
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
:pos2: :pos2: :pos2: Слатко се изнасмеав

А од кај знаеш ти што свират они? Не се Slipknot ili Children of Bodom?:tapp:
Или сакаш да кажеш дека рапот е музика за тебе?:wink:
Поентата беше дека песната нивна има тешки фалшови.. е сега ако според тебе фалшот е критериум за квалитет во музиката тогаш сам си откри колку и знаеш што е тоа музика..
Рап песна се прави многу полесно братче..за разлика од едно соло што треба да се осмисли и да го отсвириш за тоа ти требаат доста години здраво свирење и вежбање..

најсмешно е што збориме за две теми различни,каде виде дека реков дека таа рап песна е подобра?ужас е,ептен...
само,реков дека и таа од револт не ми се допаѓа(немаат фалширања и слично)ама не го прави тоа нешто посебно што се разликува од веќе понуденото на музичката сцена,така?а не знам што ти е со тие два бенда што ги спомнуваш...на кого се однесува тоа?јас не ги сакам нив,од кај ги најде да ги поврзеш со мене?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Ok значи се разбравме..Фалшеви не сакаме и двајцата:smir: Ама како што знам јас победила рап песната,а имаше многу подобри од нив..
Поентата беше таа.
И да,за вкусови не се дискутира..Јас сметам дека момциве од Revolt доста добро свират, сум ги гледал во живо,имаат многу пожестоки песни за разлика од оваа што иако е балада мене ми се допаѓа..Некако ми е необична и има многу добри моменти во песната, башка зрело гитарско свирење што поштувам, башка добра вокална изведба и интерпретација..

Исто добар беше и Кристијан од таа вечер (5 тата) лесна песна веднаш влегува во уво..Елиминацијата беше крај.Јас се скинав од смеење. In Vitro групата малку беа "нашарани " изгледа :wink: Ептен беше фешта :vozbud:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Не гледајте вакви глупости бе...
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
На крај на срање-фест Рамковски ќе шитка цедиња со `песните` во Време и Шпиц.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Штоооооооооо?! :ija:
Чекај, сонувам или во моментов стварно го слушам ова??? :icon_eek:
Е и јас се изненадив кога ми кажаа дека и човечево се појавило, а се запрепастив кога пред малку ја слушнав песнава :smir:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Би ги заклал од прв до последен, мајке ми -.-
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.441
Поени од реакции
7.907
ќе бидам краток и ке го опишам фестивалов со еден збор - bullshit!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom