Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128


еве со Интер што правеше ненормалниов:pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
хехехе зверов е крај,одамна го имав тој клипот со Томасон кога дава гол,мислам дека се викаше Тициано некако,култна особа е у Италија проверете на јутуб има многу испади од него гостува по емисии сегде е главна фала :pos: :pos:
Го има на една слика со шалче едно напишано нешто у стил “Ние по титула у Атина вие со автобусче низ Милано’’ за Интер,ама не памтам кај ми заакана сликата :S

едит. да има камереа скриена кај мене у соба додека гледам утакмици(поготово у ситуации кога губиме) стариов ке брка работа одма :):)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
abe momci dobro e so se sobirete po pabovi vo sk i nie vo kav se sobirame ama vo kladilnica gledame.od koga pocnavme so drugar mi da go gledame vo gledilnica eve 4 pobedi po red naredi taka da sega ke moram sekoa nedela od fax. da si idime doma za da go gledame da prodolzat vaka:vozbud:
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Милан де бест ги тепаа на интер 1-0 и мислам дека оваа година не им бега титулата во Италјано лига хех :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Сидорф можда ама Фалмини некако незадоволен ми изгледа а рака на срце дечкото секој минута ја игра максимално добро и посветено.
Ептен ми е жал за него ке има минутажа да,ама нема да биде ко што се надевал пред да дојде :P
Допрва ке има Карло мака за состав кога ке се врати Неста,па и Сендерос нема да сака да чами на клупа за 2 недели,за Пирло не зборам тој има 2 месеца и ќе бара место што гарант ке го заслужува.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Сидорф можда ама Фалмини некако незадоволен ми изгледа а рака на срце дечкото секој минута ја игра максимално добро и посветено.
Ептен ми е жал за него ке има минутажа да,ама нема да биде ко што се надевал пред да дојде :P
Допрва ке има Карло мака за состав кога ке се врати Неста,па и Сендерос нема да сака да чами на клупа за 2 недели,за Пирло не зборам тој има 2 месеца и ќе бара место што гарант ке го заслужува.
И мене ми е жал за Фламини. Многу ми се свига неговиот стил на игра. Борбен е и го има секаде и во напад и во дефанзива. Трча како луд,енергија има за 180 минути, плус знае да испрати некоја бомба од 25м. НО Гатузо полека се враќа во старата форма а и Анчелоти е вљубен во него.

Бтв: Да не знаете шо му викаше Гатузо на Анчелоти на утакимицата против Интер кога овој пожолте. Стартот беше пред Карло Анчелоти ???
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Бтв: Да не знаете шо му викаше Гатузо на Анчелоти на утакимицата против Интер кога овој пожолте. Стартот беше пред Карло Анчелоти ???
колку што можев да прочитам од усните на Гатузо... овој се дереше : BASTA ! BASTA ! BASTA ! ... така мислам (во превод значи копиле :))
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
баста е “доста/ќути’’ на шпански
епа bastardo на италијански е bastard на англиски... сигурно го знаете преводот да не го кажувам, т.е. погоре го кажав... a basta според мене е кратенка од bastardo :toe:

ЕДИТ - еве каков превод најдов на зборот Basta на македонски преведено....

basta - доста! доволно!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Шо и да му викал се гледа дека е нездраво целото...:):):)
Одлепува на моменти т.е го понесува атмосферата....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom