Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Инаку ова е јубилејно дерби зашто прв пат Милан - Интер играле пред точно 100 години на 18ти октомври 1908 година.



епа лудак е тој има полно такви слики :tv:


:pos:


Ќе го земе Холивуд осеќам :vozbud:
хахаха никако да се сетам на кого ми личи на сликиве со капчево...
Као дрвосечач е ! :pos2:
А прочитајте ја изјавава на Маикон! -линк
Што сакам Дињо да им закачи едно колаче,од околу 20 метри! :wink:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Росонерка може да ја најдеш некако сликата како Анчелоти му покажува среден прст на навивачите на Јуве?:kesa:
Тоа медиумите ќе ти дадат слика, ако вистина напраел така ќе имало и у јавност :wink:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
http://www.sansiro.net/
Еве нешто како за вас-да се подгрее атмосферата!
ѕирнете го одблиску најубавиот храм на фудбалот во светот!
ах што убави спомени си имам :pipi:
Пола сон ми се оствари. Остана уште половина. Го чекам денот кога ќе одам токму на Сан Сиро на натпревар на дерби (Милан-Јуве или Милан-Интер).
А ја имав среќата да се изнашетам низ Сан Сиро, а она на што сум горда е што истрчав малку и на теренот на таа треваааааааа:vozbud: (дури и скинав тревка но ја изгубив :kesa: )


Тука Инзаги се радуваше на голот со кој победивме во Лига Шампиони и од тука Пирло изведува корнери :vozbud:



:icon_lol:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
ах што убави спомени си имам :pipi:
Пола сон ми се оствари. Остана уште половина. Го чекам денот кога ќе одам токму на Сан Сиро на натпревар на дерби (Милан-Јуве или Милан-Интер).
А ја имав среќата да се изнашетам низ Сан Сиро, а она на што сум горда е што истрчав малку и на теренот на таа треваааааааа:vozbud: (дури и скинав тревка но ја изгубив :kesa: )


Тука Инзаги се радуваше на голот со кој победивме во Лига Шампиони и од тука Пирло изведува корнери :vozbud:



:icon_lol:
Многу убава прва слика
мислам и поради стадионот и поради россонерка :smir:
 
А

Адриано

Гостин
тој храм е НАШ :smir:
Не брзај со заклучоци!
Originally the ground was home and property of AC Milan. In 1947 Internazionale became tenants and the two have shared the ground ever since!
Теренот припаѓа на двата тима а исто така и караницата пред 2 мислам години кога никој не сакаше да ја смени тревата па играа во кал како чергари и интер и милан!:kesa:
Со тоа дупката на центар и пред шеснаестерецот резил за двата тима пари џиткаат за секакви глупости од трансфери а за една трева не сакаа да сменат!

п.с. за сликава да не знаеш кого да гледаш дали росоњерката дали стадионот :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
ах што убави спомени си имам :pipi:
Пола сон ми се оствари. Остана уште половина. Го чекам денот кога ќе одам токму на Сан Сиро на натпревар на дерби (Милан-Јуве или Милан-Интер).
А ја имав среќата да се изнашетам низ Сан Сиро, а она на што сум горда е што истрчав малку и на теренот на таа треваааааааа:vozbud: (дури и скинав тревка но ја изгубив :kesa: )

:icon_lol:
Да тебе бар ти текна да скинеш трева , можеше тие околу тебе да ги потсетиш за истото . :kesa: А да и имаше едни дечки од другиот автобус , за Милан беа а по грешка сите фотки на Curva Nord ги направија , е тоа беше трагикомично .
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Да тебе бар ти текна да скинеш трева , можеше тие околу тебе да ги потсетиш за истото . :kesa: А да и имаше едни дечки од другиот автобус , за Милан беа а по грешка сите фотки на Curva Nord ги направија , е тоа беше трагикомично .
Јас тогаш главата не знаев кај ми е!
На сите слики сум со толкава насмевка да осмиците ми се гледаат :pos:
Дури сега се сеќавам како во магла. Леле колку бев возбудена :pos:
Али најубаво чуство дефинитивно кога стапнав на терен и се свртев накај трибините ааааааааа :nesvest: (можеше тука срцев удар да ме стегне :icon_lol:)
И земав тревка и ја изгубив, ќе се убиев :icon_eek:.
Тоа беше прв момент на убивање, втор момент беше кога не избркаа од теренот (оти македонска работа виде дека вратата ја заборавиле отворена и одма на терен најхрабрите се залетаа :icon_lol:) и кога еден типац рече: ве молам одете си треба фудбалерите на Милан да дојдат :shok:. Е тогаш ќе испоубиев :pishtoldz

Сега имам само 100тина слики од Сан Сиро и огромна желба за втора посета :pipi:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
ajde Milanezi 2 sezoni gubite od Inter prvite mecevi i ovoj ke go izgubite!!!!!i toa na gostinski
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom