Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Добро, и?
Кој курац сакаат папараците од него бе???
Проблемот ти е што се сексал?
На јавно место?

Си прошетал по Водно навечер?
Не ама и да прошетам се надевам дека тоа што ќе го видам ќе биде секс и тоа оној кој е сосема нормален и онаков каков што треба да биде - МАШКО И ЖЕНСКО, и никако повеќе. (не сум воајер да не се разбереме погрешно а ниту манијак па да дркам во некоја грмушка додека парот работи на случај)

Што сакаат папараците... некои можеби и секс сакаат со него... од кај да ги знам јас.

Е да... проблемот е што се сексал, не ми е прифатлива таа ориентација. (мислам и јасно е нели)
 
O

Out Boy

Гостин
...Со тоа се губи традиционалниот систем каде постои некаква нормална распределба...
Обидот значи на педерите не е само за нивното признавање туку за реформирање на општеството...
Мене лично не ми се допаѓаат промени, сигурен сум и на поголемиот дел останати...
Промените носат пренесување на социјалната моќ кон друга сфера.
Хомосексуална популација, 10-15% или по формулите на Лет 3 -0,024%, постоела, постои и ќе постои. Таа не е проблемот. Проблемот е кога вие ќе ги отворите очињата и ќе видите дека е така. Е, кога ќе видите дека хомосексуалците не се ликови од прикаска на браќа Грим, ќе се запрашате дали во минатото тие наштетиле на било кој начин на општеството (па тука може да си спомнете на Црквата, Римокатоличка, Ортодоксна, нивната Библија... и тако даље...) и да аргументирате кои се тие страшни, драстични реформи во холандското, белгиско, канадско, шведско, норвешко, исландско, јужноафриканско, шпанско, француско, германско... општество!!!

Промените, а не конзервативизмот -го движат светот напред.
Промените се тие кои социјалната моќ ја прават достапна подеднакво за сите!

Е да... проблемот е што се сексал, не ми е прифатлива таа ориентација. (мислам и јасно е нели)
И тебе да те сликаат додека се сексаш, и ти би изреагирал нервозно како Мајкл :toe: Целта ти беше со статијата да покажеш дека тој е идиот САМО оти пцуел.

Тешко тебе ако ти е проблем што некој се сексал :uvo: а од твоето (не)прифаќање не зависи ништо :pipi:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Промените, а не конзервативизмот -го движат светот напред.
Промените се тие кои социјалната моќ ја прават достапна подеднакво за сите!
Не сите промени и девијации водат или воделе кон подобро. И сам си свесен за тоа... Ама па и нема дефиниција за нормално и ти се може да се браниш со низа аргументи - за жал.

аааа
И тебе да те сликаат додека се сексаш, и ти би изреагирал нервозно како Мајкл :toe: Целта ти беше со статијата да покажеш дека тој е идиот САМО оти пцуел.
Не ми беше поента да ти кажам дека се сексал.... јорго туку да ти кажам дека не е онаков каков што се обиде да ни го продадеш.

И не... немам проблем со сексањето на некои... се додека тоа оди во релација машко - женско.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
@Out boy од кога стандардите за тоа што е добро, а што е лошо се носат во закондавните домови?
Ако утре во Холандија и во останатите "прогресивни" западно европски општества се легализира педофилијата и европјаните си изберат педофил за претседател дали тоа би било океј за тебе?
 
O

Out Boy

Гостин
Не сите промени и девијации водат или воделе кон подобро. И сам си свесен за тоа... Ама па и нема дефиниција за нормално и ти се може да се браниш со низа аргументи - за жал.

Не ми беше поента да ти кажам дека се сексал.... јорго туку да ти кажам дека не е онаков каков што се обиде да ни го продадеш.
Дефиниција за нормално? Ако мислиш “нормално“ како спротивност на психичко пореметување, дефиниција, и те како има!

А тоа што папараците како најбезобразни мршојади влегуваат во интимата на луѓето за да заработат неброени пари, не може да фрли никаква дамка на Јорго каков што јас “сакав да ти го продадам“.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дефиниција за нормално? Ако мислиш “нормално“ како спротивност на психичко пореметување, дефиниција, и те како има!
За тоа во философија дај одговор, и пиши ми да ја видам дефиницијата.
А тоа што папараците како најбезобразни мршојади влегуваат во интимата на луѓето за да заработат неброени пари, не може да фрли никаква дамка на Јорго каков што јас “сакав да ти го продадам“.
Никаква? Штознам, ти покажа еден куп костумосани и дотерани фаци кои биле геј... нешто како рекламите на скиентистите со Круз или Траволта - ефтин маркетинг, на кој јас исто така ефтино ти вратив.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
тие наштетиле на било кој начин на општеството
Bug-chasing...:nenene:
Литон бионетикс + гејеви = 25.000.000 мртви...

Е ајде сега, овај Џорџ Мајкл, богат, славен и се - и оди по паркови ноќе и му го пуши на 60 годишен поштар што прв пат го гледа во живот...
НОРМАЛНО?
Или ко го ухапсија му го пушел на цајкан во јавно ВЦ...

Не сите промени и девијации водат или воделе кон подобро. И сам си свесен за тоа... Ама па и нема дефиниција за нормално и ти се може да се браниш со низа аргументи - за жал.
Ете тоа е...на пример зоофилијата легална во 20-тина земји...прогресивност?
Во Данска има и бордел за зоофили.

Еве сега према аут-бој процентот на гееви е 15%...
Доказ? чика-Кинси?

0,024%...тоа е...
 
O

Out Boy

Гостин
Out boy од кога стандардите за тоа што е добро, а што е лошо се носат во закондавните домови?
Ако утре во Холандија и во останатите "прогресивни" западно европски општества се легализира педофилијата и европјаните си изберат педофил за претседател дали тоа би било океј за тебе?
Стандардите за тоа што е добро, а што лошо се носат во законодавните домови од 1791 година, кога државата се одвои од црквата и постана секуларна, ослободена од нејзиниот јерем. А членовите на законодавните домови, нели, се избрани од народот.

А кој друг треба да каже што е добро, а што лошо?

За педофилијата реков на другите теми, и пак ќе речам: секој обид за нејзино легализирање ќе биде тежок удар за моралните норми. А верувам дека нема многу слепци по Европа кои сметаат дека блудничење со дете кое нема појма што е секс, љубов, емоција... А тие што тоа го прават, најверојатно си знаат дека нешто им фали :toe:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Со вистинските хомосекуалци кои останале доследни на својот избор и со тоа и начин на живот,удобно им е во таа кожа и не подлегнале на притисоците на своите родители и околина од типот- Биолошкиот часовник ти истекува,ајде,треба деца да правиш/раѓаш...немам никаков проблем.
Но од новава оформена генерација(што зборувам,новава,веројатно мене ми е нова бидејќи и неможам да се пофалам со голем животен век а следствено на тоа со поголемо искуство)да бидам слободна да ја наречам гурманско сексуална порција на разгалени дегени кои гледале премногу филмови или се внеле премногу во нечија философија напишана на хартија,и се водат под правилото-да се проба се`...ew.
Наречете ме конзервативец или старомодна,или што ти знам,но за мене бисексуалците не постојат. Или си или не си,измеѓу нема. Сакам да имам и дечко ама сакам и интимна пижама парти редовно со другарка ми. А сум имала прилика да запознаам многу такви помодарци,и не знаат да си ја објаснат философијата. најдобар одговор што сум го добила- па необично е знам,и јас сама сум необична,поинаква. Re he ealy? Но тоа е веќе друга тема,па така да,тоа е мојот став погоре :)
 
O

Out Boy

Гостин
За тоа во философија дај одговор, и пиши ми да ја видам дефиницијата.
WHO: mental health: A state of emotional and psychological well-being in which an individual is able to use his or her cognitive and emotional capabilities, function in society, and meet the ordinary demands of everyday life t.e. ''Mental health can be conceptualized as a state of well-being in which the individual realizes his or her own abilities, can cope with the normal stresses of life, can work productively and fruitfully, and is able to make a contribution to his or her community''. :toe:

WHO: “mental disorder” is a manifestation of “behavioural, psychological, or biological dysfunction in the individual”. It is: a clinically significant behavioural or psychological syndrome or pattern that occurs in an individual and that is associated with present distress … or disability … or with a significantly increased risk of suffering death, pain, disability, or an important loss of freedom …:toe:

А за тоа што би требало да биде дозволено, а што не, гледајте малку од призмата на жртвата...
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
@Out boy доколку би се родил како хетеросексуалец би бил можеби и хомофоб така?
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Не знам што треба да мислам.Ништо не мислам.

Нормално не би сакала да гледам секс помеѓу хомосексуалци,било да се педери или лезбејки,не ми прави никаква разлика.Ова како го кажав:icon_roll,како да сакам да гледам меѓу маж и жена,како да сум манијак или нешто:icon_lol:,мислев...самата идеја за такво нешто ми е одвратна,и да,го сметам за неприродно и ненормално.

Ама,исто така не ми влијае сексуалната ориентација врз мојата проценка за некого.Сега,не знам ова колку е веродостојно,со оглед на тоа што не сум имала комуникација со некој таков и нема таков во мојата околина,ама не се сметам за хомофобична,оти за разлика од некои на кој им смета да видат низ град и на телевизија таков,јас немам никаков проблем со тоа.Или, еве конкретно за Џорџ Мајкл,јас го почитувам како музичар,има неколку песни што ептен му ги сакам и мислам дека не би можела да ги сакам повеќе во случај да бил стрејт.Не знам...не ми се одбивни таквите луѓе во никој случај,дури и кога се екстремно феминизирани и по малку смешни,зашто на крај краева и покрај сета таа маскираност,сепак може да се види дали е некој паметен или глуп,дали е арогантен,љубезен,наивен или расипан....а,такви работи ми се поважни.

И зошто се вика темава вака,нели и лезбејките се хомосексуалци?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јас мислам дека се пореметени суштества, кои шират идеологија дека не се замараат со мислењето на другите, а од друга страна на форумов напнуваат со нивните размислувања и оправдувања. Ајде задоволувајте се таму и ќутете што има да провоцирате низ форуми не ми е јасно? Комплекс на пониска вредност или што?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Bug-chasing...:nenene:
Литон бионетикс + гејеви = 25.000.000 мртви...


Ете тоа е...на пример зоофилијата легална во 20-тина земји...прогресивност?
Во Данска има и бордел за зоофили.

Еве сега према аут-бој процентот на гееви е 15%...
Доказ? чика-Кинси?

0,024%...тоа е...
симбиоза бе....со вирус...а и да не се повторувам


така да јасни се работите!!!!!....чекај не Harmful а уште малце ке има ознака GAYFUL(ВНИМАНИЕ:vozbud:)


абе како може па тоа е работа која општеството не ја прифака,а велат отворите очи у шведска вака у данска онака!!!!

шо не речите во судан има легална професија џелат и од татко на син се пренесува....ај и ние така де!!!!

ај добро...да ја земеме шведска(рајот за гејоња)
швеганите имаат партија на пирати!!!! ај и ние???

каков трнд бе партија на пирати....ма какви титови леви сили:pos2:

не можете да влијаете врз општеството ПОЗИТИВНО!!!!

па имавте и тези дека сте покреативни....ете Toecutter ја покажа вашата креативност и инспирација....па шведска има лутеранци-марсовци:tapp::tapp::tapp:

синтезата со ХИВ за жал погоди многу луге а и влече огромни економски трошоци!!!!!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
....

Промените, а не конзервативизмот -го движат светот напред.
Промените се тие кои социјалната моќ ја прават достапна подеднакво за сите!
Зошто би била социјална моќ достапна за сите?
Јас разбирам можности еднакви за сите, но на крај пак се сведува на тоа кој има повеќе пари од старт или повеќе традиција позади себе.
Нема нешто како еднаквост и никогаш нема да има.
Комунизмот се покажа како неостварлив, така и вашата борба е утопистичка.
На крај зошто да барате семејства и деца во систем кој е уништен и препариран од семејства и деца?
Не гледате ли дека каде има прифаќањето на хомосексуалноста и феминизмот општеството добива тенденција да ги напушти поранешните вредности.

Јас имам неколку познаници кои се педери, не ги познавам од желба, туку од професионална неминовност. Ги има по неколку универзитети и се полезни.

Во случајот со Македонија и околу, дијалогот и она кое пречи е во односот на хомосексуалците кон останатите.
Не постои од страна на педерите место за фер однос и разбирање.
Значи, тие сакаат да наметнат некои работи за кои тврдат дека се правилни, насилно и без никаква можност за критика.
Значи настапот не ви е, добро можеби имаме некои проблеми, но сепак сме луѓе, туку, педери сме и горди со тоа и прифатете не инаку сте затуцани, како на пример што беше твојот настап.
Во ниедна земја не се педерите прифатени како нормални, постои некоја глума, дал поради пропаганда, дал поради закана од власта дека мора да бидат прифатени.
Не оди тоа така.
Со сила нема убавина, па следствено и да се донесе некој прогеј закон, како оној кој се спрема за недискриминација, истиот ќе е само на хартија.
Македонија е специфична земја, земја во која повеќето луѓе се знаат. Резил е педер да бидеш, нешто андерграунд ако сакаш да цепаш, или од странство да се зезаш.
Педери во земјава не сакам, а исто не сака и поголемиот дел од народот.
Ај можеби со некои либерални Македонци ќе се справите, но со Албанците..нема тука никаква шанса.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom