Најдобар Ф1 пилот на сите времиња

Најдобар пилот на сите времиња?

  • Михаел Шумахер

    Гласови: 102 60,0%
  • Аиртон Сена

    Гласови: 50 29,4%
  • Алан Прост

    Гласови: 1 0,6%
  • Најџел Мансел

    Гласови: 1 0,6%
  • Хуан Мануел Фанџо

    Гласови: 6 3,5%
  • Џеки Стјуарт

    Гласови: 3 1,8%
  • некој друг

    Гласови: 7 4,1%

  • Вкупно гласачи
    170
Член од
22 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Aбе каков шумахер какви глупости се знае кое царот во F1 Ayrton Senna
 

Borce Volkovo

Переднија
Член од
6 јули 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
шумахер бесе голем звер во ф1
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
А.Сена без конкуренција.....после него Шумахер,па Хамилтон...

-како да претчуствувал нешто лошо:toe:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
А.Сена без конкуренција.....после него Шумахер,па Хамилтон...

-како да претчуствувал нешто лошо:toe:

Како можеш да го споредиш хамилтон со овие двајца?Хамилтон незнае точак да вози ќе вози формула.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Како можеш да го споредиш хамилтон со овие двајца?Хамилтон незнае точак да вози ќе вози формула.
тоа е твое мислење...јас мислам дека е доста надежен и талентиран...
-и шо сеа?
-ќе ме предомислиш ли некако?
-свашта...
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
тоа е твое мислење...јас мислам дека е доста надежен и талентиран...
-и шо сеа?
-ќе ме предомислиш ли некако?
-свашта...

Не да те предомислувам,секој си има право на свое мислење туку сакам да ти кажам дека хамилтон немозе да ги допре сена и шумахер а камоли да биде ко нив.Талентиран да.Да биде ко нив нема шанса.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Не да те предомислувам,секој си има право на свое мислење туку сакам да ти кажам дека хамилтон немозе да ги допре сена и шумахер а камоли да биде ко нив.Талентиран да.Да биде ко нив нема шанса.
-Зошто не?
-Ти да не знаеш утре што ќе биде?
-оваа криза во мекларен нема да трае вечно...радувај му се сега на твојот фаворизиран од ФИА-тим...
-Ајт поздрав:smir:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
-Зошто не?
-Ти да не знаеш утре што ќе биде?
-оваа криза во мекларен нема да трае вечно...радувај му се сега на твојот фаворизиран од ФИА-тим...
-Ајт поздрав:smir:

Криза или не мекларен или краде или лаже.Самиот го фатија за лажење така да...Иначе кога ќе освои хамилтон 3титули ја ќе рипнам од 3ти(на 3ти живеам).Иначе оваа година пропадна,наредна нешто читам више го направиле резервоарот подлабок,поголем.Ќе видиме догодина.Позз 7титули.

Едит: збореа мекларен ќе се вратат до сеа,кај се на 14то и 15то место?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Криза или не мекларен или краде или лаже.Самиот го фатија за лажење така да...Иначе кога ќе освои хамилтон 3титули ја ќе рипнам од 3ти(на 3ти живеам).Иначе оваа година пропадна,наредна нешто читам више го направиле резервоарот подлабок,поголем.Ќе видиме догодина.Позз 7титули.

Едит: збореа мекларен ќе се вратат до сеа,кај се на 14то и 15то место?
Ке ви го продајме догодина Хамилтон не се секирај. Па со ферари растур ке прај, и ке прајме муабет по 6 години :smir:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Ке ви го продајме догодина Хамилтон не се секирај. Па со ферари растур ке прај, и ке прајме муабет по 6 години :smir:

Мекларен нема извадено саглам возач со години.Еден возач само почитувам од таму од кога гледам формула.Мика хакинен,толку.Рука му пружам.Многу ми е жал кога во последен круг,последни 50 метра излета од патека и победи шумахер.Незнам која трка беше и на крај кулхард спортски застана го качи колегата на носот на болидот и го однесе до крајот на патеката и завршија 7ми и 8ми.Толку од мене позз.

Едит: ич не го посакувам хамилтон во ферари а и да дојде џабе.Најталентиран возач за мене сега за сега е себастијан фетел.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Мекларен нема извадено саглам возач со години.Еден возач само почитувам од таму од кога гледам формула.Мика хакинен,толку.Рука му пружам.Многу ми е жал кога во последен круг,последни 50 метра излета од патека и победи шумахер.Незнам која трка беше и на крај кулхард спортски застана го качи колегата на носот на болидот и го однесе до крајот на патеката и завршија 7ми и 8ми.Толку од мене позз.

Едит: ич не го посакувам хамилтон во ферари а и да дојде џабе.Најталентиран возач за мене сега за сега е себастијан фетел.
Не излета, му откажа болидот... дали за бензин или моторот чадна не сум сигурен. На истата трка Култхард го возеше на болид :)
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Не излета, му откажа болидот... дали за бензин или моторот чадна не сум сигурен. На истата трка Култхард го возеше на болид :)

Да де на крајот последните 50метра.Фер колега,нема што.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Да де на крајот последните 50метра.Фер колега,нема што.
Видео од откажувањето на болидот од Хакинен на крајот може да најди некој? Се турив од барање - никако да најдам.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.778


Сена возел со ваков болид каде што немало премногу електроника како што гледате на сликава, а брзините биле малкуа побавни од денес.

Башка е со 311 да возиш и да имаш се мануелно, за разлика од денес коа имаат се на копче. "traction control", па HANS и ред други помагала исто ли е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom