Загатки

Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5
Тачно :)

Ај ова. Стара е и мн интересна :)

Се наоѓате во некоја пустина и ве брка лав. Имате со себе само една круша, значи немате оружје или било шо да се одбраните. Е сеа треба да се спасите од лавот и да стигнете до Рим.
Vo Italija nema pustina, a ni lavovi ;)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Vo Italija nema pustina, a ni lavovi ;)
Ама пустината не е вп Италија :) Африка нека е.. ФАнтом ти одговори ;)

Имате еден кибрит кој кој има едно чкорче. Влегувте во соба во која има свеќа, пллинско и газиена ламба. Што најпрво ќе запалите?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Имате еден кибрит кој кој има едно чкорче. Влегувте во соба во која има свеќа, пллинско и газиена ламба. Што најпрво ќе запалите?
Чкорчето.

Дај потешки некои.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Чкорчето.

Дај потешки некои.
Ај ова е малку потешко :)

Двајца татковци и двајца синови биле на лов. Секој од нив застрелал по една патка, а заедно застрелале три патки. Како е тоа можно?
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Некое дете залутало во шумата..поминало некое време и заборавил на деновите и не знаел кој ден е денес. Ги среќава волкот и лисицата и ги прашува, кој ден е денес и на тоа волкот одговара... - Јас лажам во понеделник, вторник и среда, а сите останати денови ја зборувам вистината. Освен тоа,додал дека вчера лажел.
Лисицата одговара слично...
- Јас лажам во четврток, петок и сабота, а сите останати денови ја зборувам вистината. Освен тоа,додала дека исто така вчера лажела.
Детето бидејќи било умно..веднаш открило кој ден е денес.
Кој е денот и како се доаѓа до него?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ај ова е малку потешко :)

Двајца татковци и двајца синови биле на лов. Секој од нив застрелал по една патка, а заедно застрелале три патки. Како е тоа можно?
Па најстариот татко бил дедо на најмладиот.После таткото на најмладиот бил син на дедото и најмладио бил син на таткото така некако беше.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ај ова е малку потешко :)

Двајца татковци и двајца синови биле на лов. Секој од нив застрелал по една патка, а заедно застрелале три патки. Како е тоа можно?
Дедо, татко и син.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Некое дете залутало во шумата..поминало некое време и заборавил на деновите и не знаел кој ден е денес. Ги среќава волкот и лисицата и ги прашува, кој ден е денес и на тоа волкот одговара... - Јас лажам во понеделник, вторник и среда, а сите останати денови ја зборувам вистината. Освен тоа,додал дека вчера лажел.
Лисицата одговара слично...
- Јас лажам во четврток, петок и сабота, а сите останати денови ја зборувам вистината. Освен тоа,додала дека исто така вчера лажела.
Детето бидејќи било умно..веднаш открило кој ден е денес.
Кој е денот и како се доаѓа до него?
Четврток
 
S

Stefi070

Гостин
Некое дете залутало во шумата..поминало некое време и заборавил на деновите и не знаел кој ден е денес. Ги среќава волкот и лисицата и ги прашува, кој ден е денес и на тоа волкот одговара... - Јас лажам во понеделник, вторник и среда, а сите останати денови ја зборувам вистината. Освен тоа,додал дека вчера лажел.
Лисицата одговара слично...
- Јас лажам во четврток, петок и сабота, а сите останати денови ја зборувам вистината. Освен тоа,додала дека исто така вчера лажела.
Детето бидејќи било умно..веднаш открило кој ден е денес.
Кој е денот и како се доаѓа до него?


NEDELA!!!!!
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Сонуваш дека си во тунел...од едната страна иди воз а од другата змеј..и сеа прашајнево е како че се спасиш..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom