Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
25 милиончиња и малиов е наш, мал во години а кога ќе го видиш прав вол :)
Би бил супер замена за Пирло а и на иста позиција играат.

А тие од Арсенал само нека сонуваат дека Милан ќе даде над 20 милиони за таков играч како Адебајор, плус не ни треба таков на нас ни треба некој што дава по 30 гола во сезона а не некој што се шутка ка Пипо (златен наш Пипо)

И браво за Замброта убаво направи, барем ќе отпаднат во групи ќе се вратат нашиве да се одморат.Бориело за ѓабе го зел оној зепчоно не го става да игра го пика Квараљела ...

И до кај сме со трансфериве заспавмо ништо ново све во круг, барем нека купат голман страв ми е на таа позиција :D
 
F

fantomX

Гостин
Освен размената за Ето-Пирло, за Пирло понуди имаат и Челзи и Реал Мадрид. Челзи за да го добие Пирло ќе му плаќа по 7 милиони фунти од сезона. Додека се проценува цената за да се земе Пирло е околу 36 милиони евра.
Челзи?! Нема шанси... Гарант.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
25 милиончиња и малиов е наш, мал во години а кога ќе го видиш прав вол :)
Би бил супер замена за Пирло а и на иста позиција играат.
за малиот се сложувам потполно но треба да се заангажираат малку затоа што ќе ни замине како маџио и лорис
 
В

Вори

Гостин
Освен размената за Ето-Пирло, за Пирло понуди имаат и Челзи и Реал Мадрид. Челзи за да го добие Пирло ќе му плаќа по 7 милиони фунти од сезона. Додека се проценува цената за да се земе Пирло е околу 36 милиони евра.
Сепак мислам се е или трачеви или неостварени желби и Пирло ќе си остане во Милан.

А денес е официјализиран договорот со Замброта, тоа е четиригодишен договор, а сумата е 9 милиони евра.

И Арсеналци им одговорија на Миланези. Ако го сакаме Адебајор треба да издвоиме 45 милони евра...
Кај прочита дека Челзи го бара Пирло,молимте кажи ми!!!:smir:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
абе челзи цел тим милан нека го земе:uvo:
подобро да си пратат понуди кон други фудбалери зошто кака и пирло не се за продавање:helou:
Еве јас би им го дал Емерсон и Броки!Може ако го сакаат и Фавали:):bilder:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Дида брани ли за Милан ? - не сум го видел 1 година на голот на милан што е работава ?
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Мислам дека е повреден, и мислам дека не им е потребен на Милан, не е во таа форма кога неможеа гол да му дадат а и годините си го прават своето.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Дида брани ли за Милан ? - не сум го видел 1 година на голот на милан што е работава ?
Имаше запек и окапа цела година :)... ај здравје догодина ќе се бори со Абиати за прв голман

Инаку Дида има 33 год. Ван Дер Сар на 38 го фаќа невозможното, aма Дида цела сезона со повреда и затоа неможе да влезе во форма
 
В

Вори

Гостин
Абе ова Бугариве лажат,обична шпекулација и ништо повеке,чувајте го Пирло не ни треба!!!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
На милан им го препорачувам Роналдо да им се врати .:DD::smir:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
На милан им го препорачувам Роналдо да им се врати .:DD::smir:
А јас на тебе ти препорачувам бегаш од тука да не го јадеш немиен!:bilder:
Иначе не ни треба соленката Адебајор!Боље да го купат циганот Дрогба!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom