Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Адебајор изјави дека нема причина зошто да го напушти Арсенал а Бензема нема да си оди од Лион оваа сезона. Најреално е Ето да дојде, ама ни тоа не е сигурно пошто Челзи даваат повеќе пари.
Па не се само тие двајца набројани, има и други.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Знам али ја сакав да коментирам за тие ТРОЈЦА :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
А па тие Лион нека се соземат малце!Бензема 40 милиони!Дрогирани да не се овие!Мочковци!Вакви клубови највише мрзам!Јас знам дека е добар и сакп ама претеруваат!Исти се ко тие Удинезе!За Запата бараат 20 милиони!Куртони едни!
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Порше........., ова Ферари подготвен за трансфер во Милан
Не знам шо да кажам за овој многу, ако е за резерва нека иде
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
А па тие Лион нека се соземат малце!Бензема 40 милиони!Дрогирани да не се овие!Мочковци!Вакви клубови највише мрзам!Јас знам дека е добар и сакп ама претеруваат!Исти се ко тие Удинезе!За Запата бараат 20 милиони!Куртони едни!
Лион има добра трансвер политика, потсети се само колку скапо ги продадоа Абидал, Диара, и др, а за Удинезе штознам, и уште нешто мое убедување е дека Адебајор никогаш нема да дојде у Милан а и не би го сакал, едноставно не е тој тип на играч што го сака Милан.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.329
Порше........., ова Ферари подготвен за трансфер во Милан
Не знам шо да кажам за овој многу, ако е за резерва нека иде
Уште еден од бандата нереализирани Италијански надежи што се изгуби одкако го напуваа,нешто како наш Бонерко:)
Aли пошто дојдовме на дереџе “дај шта даш’’а и овој ми делува последно време тое потценет и неигран може да испадне нешто интересно за скромна цена нормално
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
А па тие Лион нека се соземат малце!Бензема 40 милиони!Дрогирани да не се овие!Мочковци!Вакви клубови највише мрзам!Јас знам дека е добар и сакп ама претеруваат!Исти се ко тие Удинезе!За Запата бараат 20 милиони!Куртони едни!

претседателот на лион е мрднат тип не дава така лесно играчи а и кога преговара за продажба ги дере тие што сакаат да купат играч од лион
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
А па тие Лион нека се соземат малце!Бензема 40 милиони!Дрогирани да не се овие!Мочковци!Вакви клубови највише мрзам!Јас знам дека е добар и сакп ама претеруваат!Исти се ко тие Удинезе!За Запата бараат 20 милиони!Куртони едни!

не ја сфаќаш поентата .... тие сакаат да го задржат играчот за својот тим, па затоа даваат толкави цени оти знаат дека никој нема да ги купи што ќе им одговара ... а пак ако ги купи некој и за тие големи цени тогаш уште повеќе ќе им одговара:smir:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Сакаат да ги задржат ама многу кењаат!Претеруваат понекогаш!За Диара колку земаа....и што,пак Диара не е незаменлив во Реал!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.329
Ајде и овој да видиме што ке биде ја не сум го гледал ич,тие Емполи ми се најслабо гледам клуб :) а на јутуб копиљов го нема
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Челзи дозволува Милан да преговара со Дрогба..
 
F

fantomX

Гостин
А за кој кур ви е и Шева? Ете го Дрогба.
И за Шева треба тро појќе евра (фунти), не е за беспари.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
А за кој кур ви е и Шева? Ете го Дрогба.
И за Шева треба тро појќе евра (фунти), не е за беспари.
Па поубо Дрогба него Шева туку така го спомнав дека Галиани во изјавите за него беше многу тажен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom