„Република Македонија (Вардар) - прифатливо име“

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Разликата е во тоа што додека првите опипуваа пулсови, беа соросоиди предавници и одродници.....а сегашниве се.........???
Не опипуваа, БОМБАРДИРАА со срања и разно-разни катаклизми и тоа бачко трае од '92 навака
...има разлика...да не треба да им дадеме медал случајно...:tv:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Јуда до Јуда. Ќе летаат глави.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Затоа што сеуште не можеш да ја видиш играта која ДПМНЕ почнува да ја игра :toe:
Значи така - не е смешно што сакаат да го сменат името, смешно е што тоа го прави ДПМНЕ? :nenene:

Многу реално од твоја страна, нема што. :toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Кој сака да се преименува, во МВР си постои процедура за промена на име, а богами, и презиме...
Треба да го советува Претседателот дека оваа лакрдија од „разговори“, „преговори“ и сл. треба веднаш да се прекине...
Апсорбирана тема, балони летаат деновиве (очекувам повеќе :)), мојот став е јасен и кажан премногу пати на овој подфорум, на сличните теми, да не се повторувам и тука.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
мене ми мириса на почеток на еден долг процес на привикнување на народот на некое ново име. не е важно за кое се работи. и какво. со заграда ли, со цртичка ли.... не ми стое на арно.
и уште е полошо што луѓето почнаа да си се изјаснуваат кое им се свиѓа, кое не.. што да стои во заградата, а што после цртичката.

најмногу од се ми мириса на запален парламент.
 
P

Princ

Гостин
Мој "омилен" цитат

Биљана Секуловска: Претходно рековте дека промена на името е неизбежна.... дури имавте и решенија.
Ристо Никовски: Тоа не е промена на името. Промена на името е Северна Македонија, промена на името е Горна Македонија. Додавката Вардар или Скопје таа е само... тоа не е промена на името, тоа е едно допрецизирање.

На чест нека ви е.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Мој "омилен" цитат

Биљана Секуловска: Претходно рековте дека промена на името е неизбежна.... дури имавте и решенија.
Ристо Никовски: Тоа не е промена на името. Промена на името е Северна Македонија, промена на името е Горна Македонија. Додавката Вардар или Скопје таа е само... тоа не е промена на името, тоа е едно допрецизирање.

На чест нека ви е.

И .... шо праиме сега, кој ке ни биде кум.....
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Па ако треба.....и ќе го палиме и влада ќе палиме и глави ќе летаат...:nerv::nerv::nerv:
па јас стварно не знам што може друго да се направи после такво предавство (ако не дај Боже дојде до тоа).
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
па јас стварно не знам што може друго да се направи после такво предавство (ако не дај Боже дојде до тоа).
Искрено колку повеќе не провоцираат со пробниве балони или подготовки за промена .... толку поголем инат ме фаќа ...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Prededatelot i negovite sovetnici,Celata vlada,vrhuskata na opozicijata,Utrinski,Dnevnik,Vecer,A1 ,Sitel,Kanal5 i site drugi brainwash i mainstream mediumi vo idnina celosno ke bidat fo funkcija na pritisok i manipulacija na Makedonskiot narod za omeknuvanje i prifakanje na pilo kakva dodavka,pridavka i iznaoganje razumen kompromis so sto ke sleduva iznenaduvacki i porazitelen rezultat na referendumot .


edna od moite idei da se zacuva vekovnoto i ustavno ime e sozdavanje na alternativen pecaten medium vo koj ke pisuvame site nie a da bide finansiran od nekoj pomoken finansiski vistinski Makedonec koj ke bide bez pari
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Не опипуваа, БОМБАРДИРАА со срања и разно-разни катаклизми и тоа бачко трае од '92 навака
...има разлика...да не треба да им дадеме медал случајно...:tv:
Не бе, туку и овие да ги наречете со соодветниот израз - предавници.

Ај биди фер :)

Значи така - не е смешно што сакаат да го сменат името, смешно е што тоа го прави ДПМНЕ? :nenene:

Многу реално од твоја страна, нема што. :toe:
Немој да пробуваш да ме фаќаш на романтика.

Орвел напишал дека е нужен постојан напор, за да се види она што ни е пред нашиот нос.

Но некои едноставно имаат преголем нос :toe:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Тогаш како ќе го окарактеризираш ова интервју на советникот на Претседателот ?

Како.......?
како може да го окаректизирам ?
како виткање кичма како може ...
ме разочара чоеков ..
само за разлика од тебе јас можам да го признаам тоа ...
а вие само смејте се на сметка на Македонија ...
кога ќе почнете да бидете самокритични кон вашата политика како и кон сегашнава тогаш ќе ве сватам за озбилно ..
не ми ги спомнувај веќе соросоиди како они опипувале пулс и се обидуваш да ја омекнеш нивната кривица ...
треба нив да ги обесиме први шо ни ја фураат пропагандава под рака со гејците АПЛА у фаца ... па да земат пример сите други и да се замислат шо праат ...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Најиронично во цела работа е што и да го прифатиме Република Македонија(Вардар) по некое време ке почнат атињаните да мрчат како Вардар и кај нив е , па сме го краделе од таму а у ....

Со педери да си немаш работа .... А за советнициве и власта што почнаа да опипаваат терен за мењање име .... Алал им вера .... Кретенчуги !
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
како може да го окаректизирам ?
како виткање кичма како може ...
ме разочара чоеков ..
само за разлика од тебе јас можам да го признаам тоа ...
а вие само смејте се на сметка на Македонија ...
:nenene: Јас не се смејам на сметка на Македонија, туку на вашата партиска заслепеност :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom