Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Г

Господ

Гостин



Не бе...
Само делот со тапаните и клавирите мислам го затвориа...
Другиот дел мислам работи ко и секад...


Тоа горе на трети во ГТЦ е цики така?
Празни се и двете простории и се мислам дека едно време пишуваше на стаклото дека ќе го пребацуваат кај олимписки али не сум сигурен.
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Ај нареднава недела ќе се ставам во потера
 

aurora borealis

tastatura
Член од
12 август 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Abe ne znam ASTER kolku e univerzalna ali ja shitkam za 150 evra ... polovna normalno :)
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Abe ne znam ASTER kolku e univerzalna ali ja shitkam za 150 evra ... polovna normalno :)
Кој модел , дај спецификации , ако не тука , пиши лп.
Може и линк да оставиш да видиме...:smir:
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Se prodava elektricna gitara Samick, so magneti Ibanez, mnogu dobar vrat i dobri germanski stimeri, pragovite se mnogu malku izlizani, ne e mnogu svirena, i se prodava procesor zoom http://www.zoom.co.jp/english/products/707ii/707dg_body.jpg , od gitarata nemam slika, procesorot ima vgradeno okolu 30 distorzii, moze da se vklucat tapani u pozadina, ima milion drugi gluposti, ima 2 ekvilajzera, a na pedaloto nema samo vah, ima okolu 10 razlicni efekti. Vo cenata za gitarata e vklucena i futrola, kaiska, i 2 trzalici, sto gi nema vo Makedonija.
Cenata za gitarata e 130 evra, a za procesorot 100 evra, ako se kupat zaedno ke ima i popust, koj e zainteresiran eve od mene msn:
metallica_4ever@live.com i broj 077532566
 

aurora borealis

tastatura
Член од
12 август 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0


Шиткам Aster, гитарава е стара една година, многу малце користена. Иде заедно со куфер за оригинал Fender Stratocaster. Производство - Yamaha. Заинтересираните нека ме бараат на 070 931 455 во најблиска можна иднина, цената е прилично поволна

А и p. s. гитарата изглеа тачно вака



Оваа ти е најоригинална копија на Fender Stratocaster. Види си ти, ако ти одговара ќе напрајме договор, ако не биди ми жив и здрав ;)
 
Г

Господ

Гостин
Сакам да земам бас гитарче ко Ibanez GSR180 BS .Искуства, совети, предлози ?
Ако успееш да го пробаш негде низ градов и да си одлучиш самиот ти е најбоље.
Иначе критики на нет варираат околу 9 од 10 така да ваљда е добар.
http://www.ultimate-guitar.com/reviews/bass_guitars/ibanez/gsr180/index.html
Еве критика на UG.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52


Шиткам Aster, гитарава е стара една година, многу малце користена. Иде заедно со куфер за оригинал Fender Stratocaster. Производство - Yamaha. Заинтересираните нека ме бараат на 070 931 455 во најблиска можна иднина, цената е прилично поволна

А и p. s. гитарата изглеа тачно вака



Оваа ти е најоригинална копија на Fender Stratocaster. Види си ти, ако ти одговара ќе напрајме договор, ако не биди ми жив и здрав ;)

Се мислев на оваа H-S-S комбинација...помеѓу Корт , Јамаха Пацифика или Ибанез...
Шо цена е ?
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Се продава гитарско појачало 70W комбо со лампашко предпојачало со 2 лампи и транзисторско MOSFET појачало. Појачалото е едноканално. Има 1x12 Celestion Vintage 30 звучник. Појачалото е одлично, има маршалски звук, скоро е ново и е одлично сочувано, не е носено на свирки или проби и е свирено само по дома. Доволно е гласно за да се слушне над тапани! Слободно ќе се договориме да го слушнете во живо и да се уверите...

280 Евра

http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=753280
 

Youthanasia

The game
Член од
19 март 2010
Мислења
141
Поени од реакции
11
Ако успееш да го пробаш негде низ градов и да си одлучиш самиот ти е најбоље.
Иначе критики на нет варираат околу 9 од 10 така да ваљда е добар.
http://www.ultimate-guitar.com/reviews/bass_guitars/ibanez/gsr180/index.html
Еве критика на UG.
Кај нас немат ваква.Имат во гитар хаус gsr190 цел комплет,180 не одела во комплет, освен аку не сакаш се посебно да си купиш т.е искомплетираш.Иначе се одлучив да си земам од Охрид, некако поефтино ме фаќат,сепак фала. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom