Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Го имам свирено тој digitech и е срање. Уствари сите процесори се срање бе, боље собери пари за ефекти шо ти требаат него на процесор да ги фрлиш.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Дајте препорачка за добра електрична гитара.
Универзална.
Пошо свирам и џез и блуз и рок и метал.И класика , дапаче имам класична гитара.
До 300 евра.
Ако шитка некој половна , нека кажи.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Дајте препорачка за добра електрична гитара.
Универзална.
Пошо свирам и џез и блуз и рок и метал.И класика , дапаче имам класична гитара.
До 300 евра.
Ако шитка некој половна , нека кажи.
Yamaha Pacifika за тие пари најбоље ти е јамахата
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Jas iam AX3G i e preterano sranje.Uzas procesor probav i na 100000000 nacini da go sredam i pak ne mozi asalna boja da se namesti.AKo go baras za efekti nekoi mrdanti na gitara togas e ok ali overdrive,distorzija so e toa:):).Najdobro e kako so ti rece momakot beri pari samo efekti zemi.Za nesto poveke pari mozis dosta dobra pedala da zemis Rocktron Silver Dragon taa ti e za Metal izmislena pedala za soliranje spored mene.Ova ti e sovet od licno iskustvo so Korgot:)
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Ја за тие пари или би барал нешо добро на старо или некој Squier од најквалитетните серии како Classic Vibe... одлични по квалитет ги споредуваат со америчките фендери. Нема везе нека не серат сквеер срање гитари, ја сум гледал познати фаци џезери блузери кај шо свират Squier :)
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Jas iam AX3G i e preterano sranje.Uzas procesor probav i na 100000000 nacini da go sredam i pak ne mozi asalna boja da se namesti.AKo go baras za efekti nekoi mrdanti na gitara togas e ok ali overdrive,distorzija so e toa:):).Najdobro e kako so ti rece momakot beri pari samo efekti zemi.Za nesto poveke pari mozis dosta dobra pedala da zemis Rocktron Silver Dragon taa ti e za Metal izmislena pedala za soliranje spored mene.Ova ti e sovet od licno iskustvo so Korgot:)
Уф... Со пари сум тенок :)) DigiTech ќе е изгледа незнам која серија само докај 4200 треба да се јавам у Артист да прашам што имаат на лагер..А Guitar House каква марка процесори има ?
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Уф... Со пари сум тенок
) DigiTech ќе е изгледа незнам која серија само докај 4200 треба да се јавам у Артист да прашам што имаат на лагер..А Guitar House каква марка процесори има ?
Pa neam ideno vo guitar house odamna deka ne sum od sk a bas me interesira nekoj koj ima ideno posledno vo Mimi Shop so pari bi bilo Jackson KVX .Modelot posledno so go gledav bese okolu 500 evra ali mi treba tocna brojka ako ima nekoj.
Дајте препорачка за добра електрична гитара.
Универзална.
Пошо свирам и џез и блуз и рок и метал.И класика , дапаче имам класична гитара.
До 300 евра.
Ако шитка некој половна , нека кажи.
Se soglasuvam so DimitarMK za baranje nesto dobro na staro.Jas na staro za 300 evra najdov epten dobar Washburn V 200.Ili prasaj si vo Mimi ima dobri Jacksoni za okolu 300 evra.Kako so gledam baras univerzalna gitara Dinky bi ti zavrsil rabota.
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Луѓе да не знаете дали ЦИКИ во гтц што беше е целосно затворен или го имаат преместено.
Ако го имаат преместено каде се наоѓа?
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Некој да не нуди електрична гитара за до 3-4000 денари? Не сум прочитал назад по темава зошто е огромна. Не барам никаков квалитет, не барам златни магнети или да ја свирел Сатриани, едноставно ми треба да вади излез, да има повеќе од еден магнет и да ја продава некој во работна состојба. И да изгледа колку-толку ок, да не биде никаква, излупена, измавана сто пати (измавана може ако е добра некоја) и сл.
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Имаш кинеска во Смешко околу 4000-5000 беа
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
може ли некој да ми најде клип или со и да е само да видам каков звук ваде кинеска електрична гитара
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
може ли некој да ми најде клип или со и да е само да видам каков звук ваде кинеска електрична гитара
Квалитетот на звукот зависи од многу елементи ... цел ланец: трзалка, жици, магнети, кабел, процесор, појачало, звучник, уво ... така да што и да ти се покаже не значи дека ќе е соодветно на она што ти ќе го купиш. Лош кинез и сите други топ елементи може да извадат одличен звук наспроти ултра скапа гитара и сите други тапа елементи. Затоа што и да земеш нема да згрешиш во поглед на звукот зошто за да добиеш врвен звук ќе ти требаат десетици илјадарки. Земи што и да е и мавај додека не се создадат услови за нешто подобро да си земеш. Веројатно повеќе ќе изгубиш во поглед на издржливост на гитарата, комоција при свирење и сл., ... ова е само мое мислење, како јас би направил.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Фала многу на советот добро кажано од твоја страна
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52

Луѓе да не знаете дали ЦИКИ во гтц што беше е целосно затворен или го имаат преместено.
Ако го имаат преместено каде се наоѓа?
Не бе...
Само делот со тапаните и клавирите мислам го затвориа...
Другиот дел мислам работи ко и секад...

--- надополнето ---

може ли некој да ми најде клип или со и да е само да видам каков звук ваде кинеска електрична гитара
Подобро земи си Fender Squier за 150-200 европјани...
Не ти се исплати кинеската...
А Фендерчето...ќе пичи подолго време :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom