Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Г

Господ

Гостин
7ки се реткост низ продавнициве
Знам еден другар бараше Dean RC7 али ништо мораше
од странство да ја нарачува
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
Кажи за што музика ти треба прво. Дали почнуваш од 0 или имаш барем малку фат итн итн.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Дете,земи си Squier Stratocaster. Нема да зажалиш. Потоа ќе ја замениш со Фендер.
Тоа ти е за секаква музика ако сакаш да свириш.Ако сакаш да се ограничиш на некој ГНР - или ΑC/DC рок,купуј Gibson.
 

vlakno

guitar shredder
Член од
20 септември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
3
Дете,земи си Squier Stratocaster. Нема да зажалиш. Потоа ќе ја замениш со Фендер.
Тоа ти е за секаква музика ако сакаш да свириш.Ако сакаш да се ограничиш на некој ГНР - или ΑC/DC рок,купуј Gibson.
sto ste zapnale bre so toj stratokaster vise,,spored mene taa gitara e za blues i soft rock, bolje neka si zeme ibanez nekoj,a za Gibson les paul nejku da slusnam zbot poso taa e `sveta`` gitara i za da ja ima coek bogami treba i dlabok dzeb da ima, i so nea poise stilovi mozat da se svirat-i za metal,bluz,rok,jazz,univerzalna e donekade--

Inace ima nova otvorena prodavnica za muz,instrumenti GUITAR HOUSE karsi ramstor e, idi vidi,,do sea najonaka opremeni se,

I NE KUPUJ STRATOKASTER U NIKOJ SLUCAJ....

I TOJ SO KAZA DEKA E ZA SEKAKVA MUZIKA POJMA SI NEMA,,



Fender Stratocaster многу добра гитара само незнам дали тука ја има мојата е од странство.

Гуглај за неа ќе видиш што ти треба.
ABE OVA E `STRATOKASTER` NEMOES DA GO NARECES `FENDER
`POSO E KOPIJA, I JA IAM DOMA `LES PAUL` ALI NE E `GIBSON`
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
имаш ваква?:)

Имам бедна копија,сега се токмам да купам Делукс :drk:


Лез Пол,една од најдобрите гитара ама преценета,не вреди за 2 000 + долари,реалната цена треба да е пониска,ама си наплаќат за името.
И ЛПто не е идеално за свирење секаква музика,додека Фендер Стратокастер со хамбкер на мост по можност од новите делукс е нај приспособлива и флексибилна гитара шо постои.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.236
Поени од реакции
7.753
Барам програма за вадење вокалот од музиката

од сегоаш сум се прашувал како го вадат вокалот од песната (acapella)
Како оваа песна
ако знае некој таква програма нека пише одма
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
ај и мене ми треба вакво нешо ако има ваква програма нека каже нека пише
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Хммм мислам дека не е возможно тоа, море не мислам сигурен сум. Можеби треба да пробаш со некое програмче да ја намалиш музиката до некое ниво, а да ги оделиш нема шанса.
 
D

DartWader

Гостин
Не е возможно софтверски да се изведе тоа. Можеш до некој степен со Adobe Audition или Cubase но сепак на не сосема.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.236
Поени од реакции
7.753
:raz: стварно незнам како ги прават ,сигурно не им ги дале пеачиве такви
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Тешко. Најверојатно овие од клипов ја имаат траката каде што е сниман само вокалот. Пошто кога се снима, се снима се на траки, пример една трака гитара, друга тапани, трета бас, четврта вокал и т.н за да ако се згреши еден инструмент да не мора цела песна од ново да снима.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Se bara SOLO Gitarist za Rock Grupa vo Ohrid

Se bara iskusen solo gitarist za novooformena ROCK grupa vo Ohrid. Clenovite na grupata se prethodni clenovi na bendovi i imaat iskustvo. Potrebno e gitaristot da si ima sopstvena oprema (gitara, procesor) i da bide na vozrast od 17 do 21 god.

Pisete na: bobimojsoski@hotmail.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom