Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Зашто бе баш си е топ, што му фали:)
П.С. Не биди вулгарен бе срамота е:nenene::)
Кочи акции, губи топки и подавањата му се за нигде единствено центаршутот му чини
Инче не сакав да бидам вулгарен ама коа ќе го видам у прв состав покрај еден Гути на клупа ми се качува притисокот и косата ми се крева:shok::)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Кочи акции, губи топки и подавањата му се за нигде единствено центаршутот му чини
Инче не сакав да бидам вулгарен ама коа ќе го видам у прв состав покрај еден Гути на клупа ми се качува притисокот и косата ми се крева:shok::)
Епа за да не ти се крева притисокот едно диезепамче, а за да не ти се крева косата пред да почене стај си лак за коса и ќе ти биде стегната, нема ни влакно да ти се мрда.:pipi::back:.....не шала на страна добар е, не треба да му се замерава ради некои ствари, немојте покасно во него да се крстите:)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Испаднаа тактичарите да кажуват што и како а од друга страна сакаат да напредуват младинците од кантерата!!! Па со седење ли да напредуват :tapp: башка сите знаеме дека Гути не е за цел натпревар
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
За победа,ќе победиме но би сакал да имаме добра игра и да даваме голови,како што стојат работиве уште таа 4+ ќе ја чекам.:helou:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Juve PerSemprE

За победа,ќе победиме но би сакал да имаме добра игра и да даваме голови,како што стојат работиве уште таа 4+ ќе ја чекам.:helou:
Да да 4+ Реал ке дава гооолови :salut:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ya sabemos las alineaciones del partido:

REAL MADRID:
Casillas; Arbeloa, Ramos, Garay, Marcelo; Xabi Alonso, Lass, Granero, Van der Vaart; Cristiano Ronaldo e Higuaín

по еден гол од Хиго и Роналдо:smir:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Испаднаа тактичарите да кажуват што и како а од друга страна сакаат да напредуват младинците од кантерата!!! Па со седење ли да напредуват :tapp: башка сите знаеме дека Гути не е за цел натпревар
За болдов си во право, не дека не е за цел натпревар, туку не е за низа натпревари по ред. Но треба тој да стартува па ако не му иде да се смени.

А Гранеро имаше и повеќе од доволно прилики за да се докаже, напредок кај него не гледам.
Гаго е тој на кој треба да му се даде шанса, плус сега кога Мамаду е повреден.

А и незнам зошто Гарај повторно не игра, дечкото изигра супер периодов.
Баш тој е вистински пример за млад играч кој покажува напредок, но еве пак е на клупа. Штом е Марсело е во тим, може да му се даде одмор на Арбелоа. :jaj:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ya sabemos las alineaciones del partido:

REAL MADRID:
Casillas; Arbeloa, Ramos, Garay, Marcelo; Xabi Alonso, Lass, Granero, Van der Vaart; Cristiano Ronaldo e Higuaín

по еден гол од Хиго и Роналдо:smir:
Што е со Албиол?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
Што е со Албиол?
Ништо не е, заслужи одмор и тој, колку што памтам освен кога заработи црвен, на другите на сите натпревари беше стартер. Најконстантен дефанзивец ни е сезонава. А и Гарај минатиот пат беше резерва, така да мора малку Пелегрини да ги ротира и дефанзивците.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.434
Поени од реакции
29.709
Вечер очекувам ГОЛзало Игуаин да ја скине мрежата на Пабло.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ах не го видов составот... мило ми е што Гарај ќе стартува. Така и треба.
Вечерва Рамос треба да е лидер на одбраната. :salut:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Кики мава рекорд со голови, така да тој сигурно постигнува гол
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom