Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Ццццццц..... Какви луѓе има во Фан Клубов еј. ЏЕЕКО ЏЕКОООО ми го споредуваа со Игуаин и го плукаа дека не бил добар не бил Класа напаѓач. Ве закопа сите ве затна сите. Едноставно му рекоа Меси даде 3 гола против Валенсија и он само кажал ОК и искочил на терен. :smir:

Намерно не се впуштив во дискусија претходните денови после поразот( болниот ) од Лион, чекав да видам како ќе се одвива натпреварот со Ваљадолид, па да дадам свое мислење за се што напишавте вие на форумот.
Прво, внимателно ги прочитав сите постови и неможам да се начудам колку луѓе забегале во овој фан клуб (со исклучок на одредена група, кои навстина ги ценам), што би рекол јас тоа се сезонски навивачи, а не вистински. Тие навиваат само кога Клубот игра одлично ( не добро ), ќе навиваат за Кики, Кака, Бензема, Раул или ИГУИН само кога овие ќе блескаат и даваат голови ( а не кога се залагаат).
Училиво ги замолувам сите што не навиваат вистински за РЕАЛ МАДРИД барем да не го омаловажуаат неговото име.
Нели ве срамота да пишувате такви работи (со исклучок на одредени момци) за играчот кој е НАЈДОБАР оваа сезона во Клубот и вистински се залага за неговиот Грб. Игуин бил ваков, бил таков само затоа што промаши една топка во еден натпревар (вистина се покажа како нај клучна во целата сезона), нодечкото сигурно тоа не го направил намерно и тој е само обичен смртник и тоа може да му се случи на секого (па Тери промаши пенал за титула, па тоа незначи дека е клошар).
Не треба да се гледа дали играчот е добар и игра добро по тоа колку голови, туку тоа колку се залага за боите на Клубот. Според мене тоа критериумот за вистински играч.
Второ, сега малце ќе се осврнам на претхоните два натправара.
Против Лион Реал не испадна на Сантиаго Бернабеу, туку во Лион, Прво бидејќи таму не оствари добар резултат кој ќе беше во негова полза и второ, поради вториот жолт картон и неиграњето на Чави Алонсо, оваа моја констатација синоќа ми се потврди. Затоа што со играта што беше поставена во второто полувреме од страна МП, ви гарантирам дека да беше Чави Алонсо Реал немаше да прими гол од Лион и ќе му дадеше барем уште еден, Нели гледате дека оваа сезона Алонсо е главната карика во средниот ред (кога тој игра, Реал ГАЗИ), можеби тој изгледа неприметен, но е многу корисен и многу полесно играат Кики, Кака и Игуин. Тоа се покажа и вчера Реал поведува без никаква игра, потоа МП прави полузатворена игра и го уништуваат противникот.
Според мене, против Лион нема виновник, туку причината е таа што немаше кој достојно да го замени Алонсо.
Секоја чест на играчи за синоќешниот натпревар не за играта туку за менталното однесување на теренот. По таков болен пораз да излезеш со таква самодоверба СЕКОЈА ЧЕСТ.

Заклучок, ЗА КЛУБОТ НЕ СЕ НАВИВА, ТУКУ КЛУБОТ СЕ САКА

HALA MADRID!!!

SIEMPRE MADRIDISTA
Браво за постов точен е од почеток до крај. Посебно кај делот за СЕЗОНСКИ НАВИВАЧИ кој го плукаа Пипита.



Иначе вчера играта на Ваљадолид беше срамота. Јас разбирам игра со ситни прекршоци за да се оневозможи против напад, контра ама... Роналдо го утепаа го убија, ВДВ, Марсело исто. Приметете ја сликата на насловнава десно кога намерно го нагазија Роналдо.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Браво браво браво за вчера изиграното.
Вчера играа ко да не се деси она до пред неколку дена со Лион.Ете ви го ви реков и после Лион ќе ви кажам и сега.Многу мрзам навивачи кои се откажуваат навивачи кои јадат трици после пораз.Значи како да се навикнати од победи(да бидеме реални)и после толку победи опп еден пораз и крај.Ахх Игуаин момче браво само да те задржат и ептен голема работа ќе завршиме.Напаѓачи не ни треба.Можеме да успееме ние и со овј тим.Може да се уиграме.Само треба да им се верува а не да се напаѓаат после пораз.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Браво браво браво за вчера изиграното.
Вчера играа ко да не се деси она до пред неколку дена со Лион.Ете ви го ви реков и после Лион ќе ви кажам и сега.Многу мрзам навивачи кои се откажуваат навивачи кои јадат трици после пораз.Значи како да се навикнати од победи(да бидеме реални)и после толку победи опп еден пораз и крај.Ахх Игуаин момче браво само да те задржат и ептен голема работа ќе завршиме.Напаѓачи не ни треба.Можеме да успееме ние и со овј тим.Може да се уиграме.Само треба да им се верува а не да се напаѓаат после пораз.
Браат, научно е докажано дека Реал Мадрид имаат најразгалени навивачи. Нивните навивачи секогаш очекуваат Реал Мадрид да дава по 3-4 гола на натпревар, само затоа што во тимот играат Роналдо и Кака. :tv:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Секоја чест за играта вчера,докажавме дека не сме тим кој лесно може психолошки да се скрши.
Туку онаа ѓубре од играч кој го удри Роналдо по цеваница како ке пројде??
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Браат, научно е докажано дека Реал Мадрид имаат најразгалени навивачи. Нивните навивачи секогаш очекуваат Реал Мадрид да дава по 3-4 гола на натпревар, само затоа што во тимот играат Роналдо и Кака. :tv:

Тие навивачи уште се нарекуваат и плачипи*ки или педери.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266


Pellegrini en números.

Pellegrini е најдобриот тренер на Real Madrid. Единствениот тренер кој во првата година има постигнато 21 победа, 3 порази и 2 нерешени натпревари во првите 26 кола од la Liga.
После него најдобро деби на клупата на Real Madrid има Radomir Antić во 1991 година (20 победи, 2 порази, 4 нерешени).

:music3: :eek:jea: :bravo: :aplauz: :bip: :je:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Браат, научно е докажано дека Реал Мадрид имаат најразгалени навивачи. Нивните навивачи секогаш очекуваат Реал Мадрид да дава по 3-4 гола на натпревар, само затоа што во тимот играат Роналдо и Кака. :tv:
Богами никакви навивачи...Со белите знаменца во џеб и едвај чекаат да ги размавтаат. Во Англија никогаш нема да се види такво нешто, пример се Ливерпул и Арсенал.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492


Pellegrini en números.

Pellegrini е најдобриот тренер на Real Madrid. Единствениот тренер кој во првата година има постигнато 21 победа, 3 порази и 2 нерешени натпревари во првите 26 кола од la Liga.
После него најдобро деби на клупата на Real Madrid има Radomir Antić во 1991 година (20 победи, 2 порази, 4 нерешени).

:music3: :eek:jea: :bravo: :aplauz: :bip: :je:
јас мислам дека со вакви играчи тој не направи доволно успеси.Во лига на шамп. испаднавме,за купот да не збориме ми се плаче кога ќе се сетам,а во ла лига имаме само некој добри резултата против валенсија,атлетико и севиља и ако на ел класико во април не направиме ништо(ама не ми се верува) тогаш....
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
14 стартови :smir: Незнам што се обидуваш да ми кажеш, Игуаин во лш е тиња, бар засега. За време знам дека има, зборувам за сегашната состојба.
Неможе да е толку тиња за да го продадеш после еден кикс. Не верувам ни дека со Бензема ќе беше подобра играта.

Тие навивачи уште се нарекуваат и плачипи*ки или педери.
Зависи од полот :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
јас мислам дека со вакви играчи тој не направи доволно успеси.Во лига на шамп. испаднавме,за купот да не збориме ми се плаче кога ќе се сетам,а во ла лига имаме само некој добри резултата против валенсија,атлетико и севиља и ако на ел класико во април не направиме ништо(ама не ми се верува) тогаш....
Пелегрини е глуп, требаше тој да влези да игра со Лион и со Алкоркон. Си ја постави играта како што секогаш тоа го прави, не е крив тој што некој промашуваше празни голови.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Распоредот на натпреварите ни е многу лесен.Само би требало да останеме во форма како што играме,и се разбира на Ел Класико да блеснеме.Тој ќе биде натпреварот што ќе реши дали оваа сезона ќе биде пропаст или ќе се исплатат инвестициите.По мене со неколку нови играчи и нов тренер да бидеме шампиони ќе биде голем успех.Се е можно до крајот не верувам дека и Реал сите ќе ги победи,но да не заборавиме Барса игра со Севиља на гости.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Барса игра со Севиља тек у претпоследно коло, до тогаш мислам дека се ќе биде решено. За мене очекувано ќе биде еден кикс против Мајорка или Гетафе на гости, останатото се ќе биде изненадување... Како одат работиве, кој го добива Класикото, 90% е шампион.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Пелегрини е глуп, требаше тој да влези да игра со Лион и со Алкоркон. Си ја постави играта како што секогаш тоа го прави, не е крив тој што некој промашуваше празни голови.
za toa si vo pravo ama igrata vo 1 i vo 2 poluvreme imase golema razlika so lion..a za eden klub kako real moras da priznaes e sramota da izgubi od alkahron i toa so 4:0 sto e mnogu mnogu e
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
za toa si vo pravo ama igrata vo 1 i vo 2 poluvreme imase golema razlika so lion..a za eden klub kako real moras da priznaes e sramota da izgubi od alkahron i toa so 4:0 sto e mnogu mnogu e
Дај бе не ме заебавај со тој Алкоркон веке. Шо да праиме сеа, можеш времето да го вратиш? Цела сезона неколку кикса и ајде тупете го до јуни за тие. Како едвај да чекате еден меч да се усерат нашиве и да серете цела сезона.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535


Без зборови :nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom