Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
ќе ти кажам една изрека за тие 40 милиони...
литл бит тумороу :pipi: или као што се каже код нас у комшилуку "МАЛО СУТРА"
претерааа веќе со тие 10 пати поголеми цени од реалните...
п.с. ахх што не сме пред 10-тина години па да видите колку реално вреди дечкото
Знаеш шо е работата? Реал ке се заинтересира за некој и овие ако вреди 10 ке му стаат 50 милиони цена и ајде демек Реал е бе Реал дава пари. Какви луѓе има не ми се веруе.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Од моменталните играчи што располагаме, Арбелоа е најдобар како десен бек, меѓутоа ако не се донесе нешто зимава, летотп мора да се бара алтернатива и за таму.

А за тоа дека нема нешто што е многу потребно за бек.. Според мене, нас не ни се потребни бекови кои при секоја акција ќе прават пробиви напред, а ќе оставаат дупка во одбрана, затоа што претходните години игравме се почесто преку страничните бекови, ама тогаш жими еден Снајдер од средниот ред што знаеше да погоди еден добар центар-шут. Сега покрај толку добри техничари во среден ред, кој знаат да дадат одличен центар-шут (Чаби, Роналдо, ВДВ) нема потреба бековите да излетуваат толку напред.
Сеа штом вака викаш... зашто пак тогаш ни е потребен Маикон... и тој е офанзивно настроен.
А точно дека имаме одлични техничари, но Чаби тешко дека кај нас даде пола од центаршутите што ги даваше во Ливерпул. Токму и затоа на натпреварот со Зарагоса, кога Мамаду играше и трчаше и напред и назад ко ненормален беа подобри работите, бидејќи ги пополнуваше дупките од бековите.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.224
Сеа штом вака викаш... зашто пак тогаш ни е потребен Маикон... и тој е офанзивно настроен.
А точно дека имаме одлични техничари, но Чаби тешко дека кај нас даде пола од центаршутите што ги даваше во Ливерпул. Токму и затоа на натпреварот со Зарагоса, кога Мамаду играше и трчаше и напред и назад ко ненормален беа подобри работите, бидејќи ги пополнуваше дупките од бековите.
Маикон колку е добар во напад, толку е добар и во одбрана. Најдобриот десен бек моментално за мене, и не верувам дека некој не би го посакал во Мадрид. Колку што знае добро во напад да упати центар-шут, толку добро знае и во одбрана да покрие.

И натпреварот со Сарагоса не е никакво мерило за тоа дали со Мамаду беа подобри работите, затоа што Сарагоса е на претпоследната позиција, а Осасуна е на дванаесеттата. Баш сакам кога ќе се врати Мамаду да ги видам повторно на средина со Лас, да видам како ќе функционираат против посериозен противник.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Знаеш шо е работата? Реал ке се заинтересира за некој и овие ако вреди 10 ке му стаат 50 милиони цена и ајде демек Реал е бе Реал дава пари. Какви луѓе има не ми се веруе.
ама баш така е... да бевме(а не сме) во тоа време некој да понудеше 5 мил. за дечкото право во лудница ќе го сместеа... а сеа за тие пари ни просечен играч за на клупа не можеш да купиш... али јбг живееме у нова димензија...

Маикон колку е добар во напад, толку е добар и во одбрана. Најдобриот десен бек моментално
точно како само врши работа во дефанзива алал нека му е, а за центаршутеви немам коментари џабе не збореше неговиот агент дека пола головите што ги даде лани ибрахимович се по негова заслуга :wink:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Маикон колку е добар во напад, толку е добар и во одбрана. Најдобриот десен бек моментално за мене, и не верувам дека некој не би го посакал во Мадрид. Колку што знае добро во напад да упати центар-шут, толку добро знае и во одбрана да покрие.
Далеку од тоа дека не го сакам во Мадрид, секој го сака убаво кажа, но мислам дека Коларов( или ајде Иванович) е поисплатлива инвестиција.:smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Дефинитивно треба да се доведе еден одбрамбен по можност универзален дали да се купи дали да се увезе од младите.

Суспензија повреда било што празни ќе останиме.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ако дојде Коларов, нема логика Арбелоа да иде на клупа. Арбелоа би идел десен бек, и да остаат да видат како ке му оди, Рамос централен со Гарај, а Албиол коа ке прекине да паничи нека се бори за да му фати место на Гарај кој моментално е најстабилен во одбраната.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе како и да се врти-сучи Рамос најбоље игра централен, па колку и на некој утакмици како десен да се покажува у најдобро светло и ако дое Коларов мислам дека таа позиција ќе му биде резервирана, а друштво нека му праи Гарај зашо стварно дечково мислам дека заслужува место у 1 тим, Албиол нека смири живците малку па ќе праиме муабет:pipi:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Конечно се разви некоја дискусија на фанклубов! Она вчера беше срање! Вамос Реал кога се напинаше :))
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Конечно се разви некоја дискусија на фанклубов! Она вчера беше срање! Вамос Реал кога се напинаше :))
Абе остави го не го чепкај човекот гледаш дека изгубил убава сума на пари.Иначе што се однесува за тоа кој играч треба да се донесе според мене најдобро би било да се донесе Николас Отаменди:toe:
Остајте Коларов,Маикон или некој друг.Како прво Коларов нема шанси Лацио да го продаде сеа откако им замина Гоче.А за Маикон треба да се издвои една убава сума на пари за да се донесе што не сме во можност да најдеме(За оние кој незнаат ниту една банка не им дава кредит више на Реал).Така да Отаменди е најисплатливо решение за одбрана која ни е дрво посебно Албиол:nesvest:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.224
Абе остави го не го чепкај човекот гледаш дека изгубил убава сума на пари.Иначе што се однесува за тоа кој играч треба да се донесе според мене најдобро би било да се донесе Николас Отаменди:toe:
Остајте Коларов,Маикон или некој друг.Како прво Коларов нема шанси Лацио да го продаде сеа откако им замина Гоче.А за Маикон треба да се издвои една убава сума на пари за да се донесе што не сме во можност да најдеме(За оние кој незнаат ниту една банка не им дава кредит више на Реал).Така да Отаменди е најисплатливо решение за одбрана која ни е дрво посебно Албиол:nesvest:
А го имаш некогаш гледано Отаменди како игра ? Јас го немам, ама според она што се зборува, сигурно е добар дефанзивец.

Иначе не знам дали знаеш, ама агентот на Коларов изјави дека Коларов нема да го продолжи договорот со Лацио. Така да сега ако не земат некоја пара од него, на лето ќе си замине без пари.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
А го имаш некогаш гледано Отаменди како игра ? Јас го немам, ама според она што се зборува, сигурно е добар дефанзивец.



И што мислите сеа добар е за во Реал или не?:toe:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
И што мислите сеа добар е за во Реал или не?:toe:
Другар неможеш од видео од 2 минути на јутуб, каде што му се селектирани најдобрите моменти... да одлучиш дали е добар играчот. Што сеа да ставам видео од Павон со исечоци од добри игри и да кажам овој е екстра. Ако некој го глеал повеќе утакмици константно тогаш да, ако знае каква му е формата. Затоа и јас дискутирам за Коларов/Маикон/Иванович затоа што често ги гледам.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Абе остави го не го чепкај човекот гледаш дека изгубил убава сума на пари.Иначе што се однесува за тоа кој играч треба да се донесе според мене најдобро би било да се донесе Николас Отаменди:toe:
Остајте Коларов,Маикон или некој друг.Како прво Коларов нема шанси Лацио да го продаде сеа откако им замина Гоче.А за Маикон треба да се издвои една убава сума на пари за да се донесе што не сме во можност да најдеме(За оние кој незнаат ниту една банка не им дава кредит више на Реал).Така да Отаменди е најисплатливо решение за одбрана која ни е дрво посебно Албиол:nesvest:
Шо ако им отидшол Пандев? И онака не им беше од корист. А и сосема различна позиција се. Не гледам причина да не го продааат ради Пандев.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Шо ако им отидшол Пандев? И онака не им беше од корист. А и сосема различна позиција се. Не гледам причина да не го продааат ради Пандев.
Па тоа би било исто како Ман.утд да ги продаде во исто време и Руни и Видиќ:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom