Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
грешка си формацијата беше променета со сигурност...глава ставам дека не ја играше формацијата како со сарагоса и валенсија
Ај бе брат одеби! Те турнал Реал за некоја илјадарка и сега овде нервозата ќе ја истураш. Безевеза. Се случи да извајме нерешено со Осасуна (која воопшто не е слаба), и сега ? Крај на свето е ? Крај на сезоната е?

Кулирај малце.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Лугево за 75 000 паѓаат, па не креваат толку паника :)

П.С До кога ќе паузира Кака ?
Ќе игра ли следната во лигата ?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Катастрофа се очекував ама вакво нешто не очекував, цела утакмица на една е*ана Осасуна да неможеш да и дадеш гол е катастрофа.
Погледнете со какви играчи располагаме, најјакиот напад во Европа најмногу голови... да неможеш на Осасуна да им дадеш гол кога ти требаат бодови за прво место?

Незнам шо да кажам и овие Осасуна ме изнервираа до крај ми лежат по теренот по 5 мин време задржуват, публиката ебати дивјаците што се маваа со што најдат на теренот ко ненормални, кој што сака нека каже ама играта беше катастрофа имавме само една добра шанса а Игуаин МОРАШЕ ДА ЈА ПРОМАШИ!

Пелегрини многу рано му текна дека не оди работава на добро и треба да промени нешто во играта еб*го кретенот глуп! На крајот кога го видов Раул како влева во игра тоа беше шлаг на торатата и го исклучив телевизорот, оваа нервоза мислам дека нема да ми помине многу брзо нека се преиспитаат што не е во ред со тимот! :uvo::uvo:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Еве ме и мене конечно....
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА НА СИТЕ!!!!
штета шо не почна совршено,моравме многу подобро,дечки многу се разочарав оваа утакмица и пред се многу лошо одиграно...
пред се мислам дека не се играше доволно преку средината со ВДВ и се забегуваше по левата страна 70% од акциите каде арбелоа марсело и роналдо па и бензема се обидуваа нешто, али на крај ништо... другите акции одеа десно кај рамос кој играше дури и десно крило 60% и пак немаше некој удел, а не свативте ли зошто?
со средината немаше никој кој да чека топка, како напаѓач после излегувањето на игуаин, и во средината на местото на ВДВ имаше радиум од 30-тина метри слободен простор во кој немаше ниеден играч...
не знам и зошто го пушти раул да игра... многу лошо беа поставени играчите во второ полувреме,само ради тоа загубивме,а загубивме САМО прво место...
а ретко кога ваква шанса пак ќе ни даде толку лесно барса
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.211
Осасуна одигра јуначки. Тешко гостување, земавме бод, и одиме понатаму. Два бода разлика, а повеќе немаме вакви тешки гостувања. Нема причина некој да пизди, само криво ми е за момакот кој не зема 2000 денари, баш сега кога е финансиска криза. :icon_lol: Одиме понатаму, се оди по планот, 5 натпревари по ред одигравме фантастично, нема причина сега за еден лошо одигран натпревар да бидеме песимисти за понатамошниот дел од сезоната.

Само една критика, според мене. Игуаин, Бензема и Роналдо мораат да стартуваат од прва минута, ВДВ исклучиво кога го нема Кака, а кога ќе се врати Кака, оној троец, плус Кака. Тоа е само мое мислење.

Нема причина за грижа, се е во ред, вие кој веднаш го потпалувате оганот, и кој плукате по Пелегрини, запрашајте се пак, што погрешно направи Пелегрини, па после повторно коментирајте.

Се прашувам само што би било доколку бевме поразени ? :icon_lol:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Осасуна одигра јуначки. Тешко гостување, земавме бод, и одиме понатаму. Два бода разлика, а повеќе немаме вакви тешки гостувања. Нема причина некој да пизди, само криво ми е за момакот кој не зема 2000 денари, баш сега кога е финансиска криза. :icon_lol: Одиме понатаму, се оди по планот, 5 натпревари по ред одигравме фантастично, нема причина сега за еден лошо одигран натпревар да бидеме песимисти за понатамошниот дел од сезоната.

Само една критика, според мене. Игуаин, Бензема и Роналдо мораат да стартуваат од прва минута, ВДВ исклучиво кога го нема Кака, а кога ќе се врати Кака, оној троец, плус Кака. Тоа е само мое мислење.

Нема причина за грижа, се е во ред, вие кој веднаш го потпалувате оганот, и кој плукате по Пелегрини, запрашајте се пак, што погрешно направи Пелегрини, па после повторно коментирајте.

Се прашувам само што би било доколку бевме поразени ? :icon_lol:
за 5000 ден. ме бутна реал а 2000 уплата...многу се правиш паметен и почнуваш да ме нервираш!!!ти го има казано некој ова??? ако не ете јас сум прв:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
за 5000 ден. ме бутна реал а 2000 уплата...многу се правиш паметен и почнуваш да ме нервираш!!!ти го има казано некој ова??? ако не ете јас сум прв:smir:
Па иди замарај на друго место, овде не сме должни тебе да те трпиме ако си паднал на спортска. И јас паѓам па не напињам по форумов. Оладите малку, зошто се повеќе сум убеден дека од пред 1-2 години го гледате Реал. Ако го гледате одамна ќе знаете дека против Осасуна е пеколно тешко да се игра на гости, незнам што го дрвите толку. Не гледате публикана каква е, неможат да се доближат до линија, ги гаѓаа со се што ќе стигнат. Иди играј таму да те видим...
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Па иди замарај на друго место, овде не сме должни тебе да те трпиме ако си паднал на спортска. И јас паѓам па не напињам по форумов. Оладите малку, зошто се повеќе сум убеден дека од пред 1-2 години го гледате Реал. Ако го гледате одамна ќе знаете дека против Осасуна е пеколно тешко да се игра на гости, незнам што го дрвите толку. Не гледате публикана каква е, неможат да се доближат до линија, ги гаѓаа со се што ќе стигнат. Иди играј таму да те видим...
брат види вака... знаеме колку е пеколно таму а и не е тоа многу за да се правдаме и вадиме, игравме за прво место кое толку го посакуваме!
ај замисли ја оваа ситуација изгубиме со лион во франција 3-2 и ни треба да рече било каква победа да не одиме понатаму,и? шо ќе кажеш на тоа...
сакам да кажам овааа беше многу битна утакмица да ја добиеме зашо ќе бевме први и немаше да има толку многу притисок,да се стигне барселона,сите се лутат за тоа не дека некој многу сака да мрчи тука по форумот за некој кикс... АЛИ ВНИМАВАЈ И СЕКОЈА КРИТИКА Е ДОБРЕДОЈДЕНА,ЗАШО НИКОЈ НЕ Е СОВРШЕН!!!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Па иди замарај на друго место, овде не сме должни тебе да те трпиме ако си паднал на спортска. И јас паѓам па не напињам по форумов. Оладите малку, зошто се повеќе сум убеден дека од пред 1-2 години го гледате Реал. Ако го гледате одамна ќе знаете дека против Осасуна е пеколно тешко да се игра на гости, незнам што го дрвите толку. Не гледате публикана каква е, неможат да се доближат до линија, ги гаѓаа со се што ќе стигнат. Иди играј таму да те видим...
го праша татко ти за дозвола дали смееш да збориш??? и не е само заради ливчето туку такви к.....и ко вас што се палат ооооооо реал господ ооооооо свакаш....ако не сватиш вака ке напраиш како анимацијава и после ке ти биде јасно:tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
брат види вака... знаеме колку е пеколно таму а и не е тоа многу за да се правдаме и вадиме, игравме за прво место кое толку го посакуваме!
ај замисли ја оваа ситуација изгубиме со лион во франција 3-2 и ни треба да рече било каква победа да не одиме понатаму,и? шо ќе кажеш на тоа...
сакам да кажам овааа беше многу битна утакмица да ја добиеме зашо ќе бевме први и немаше да има толку многу притисок,да се стигне барселона,сите се лутат за тоа не дека некој многу сака да мрчи тука по форумот за некој кикс... АЛИ ВНИМАВАЈ И СЕКОЈА КРИТИКА Е ДОБРЕДОЈДЕНА,ЗАШО НИКОЈ НЕ Е СОВРШЕН!!!
Тоа го спомнав онака, зошто на сите екипи од први 4 им ваѓаа добри резултати. Но никако не е за оправдување, мораше Реал да игра подобро. Вчера бевме катастрофа, и тоа никој не го оспорува, ама сега да ни го дрви овде на сите цела вечер затоа што паднал на спортска...немој молимте.

го праша татко ти за дозвола дали смееш да збориш??? и не е само заради ливчето туку такви к.....и ко вас што се палат ооооооо реал господ ооооооо свакаш....ако не сватиш вака ке напраиш како анимацијава и после ке ти биде јасно:tapp:
Фала многу, пријатно!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Тоа го спомнав онака, зошто на сите екипи од први 4 им ваѓаа добри резултати. Но никако не е за оправдување, мораше Реал да игра подобро. Вчера бевме катастрофа, и тоа никој не го оспорува, ама сега да ни го дрви овде на сите цела вечер затоа што паднал на спортска...немој молимте.



Фала многу, пријатно!
не не, уште на почетокот коа почнав да ви зборам, пола и повеке од купените играчи, нема ништо да докажат вие се палевте сите, и ете ти 300 милиони за 0-0 со осасуна кога треба да ја превземеш лидерската позиција за no.1
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
не не, уште на почетокот коа почнав да ви зборам, пола и повеке од купените играчи, нема ништо да докажат вие се палевте сите, и ете ти 300 милиони за 0-0 со осасуна кога треба да ја превземеш лидерската позиција за no.1
А ти мислеше дека со 300 мил. уште во првата сезона, ќе имаме 38/38 во Ла Лига? Размислите малку што зборите. Не се играчиве роботи. И тие имаа право на кикс. Јес да сега ни требаше најмногу победа, ама едно не ми е јасно. Како кога ќе победиме сите овде доаѓате и ЈЕА НАЈЈАКИ СМЕ; ЕТЕ ЗОШТО ДАДОВМЕ ТОЛКУ ПАРИ, НЕПОБЕДЛИВИ и сл. А кога ќе изиграме нерешно или ќе изгубиме, доаѓате овде и го дрвите како тие незнаеле да играат, врска немаат од фудбал итн. Сите сме нервозни што не победивме вчера, ама нема потреба од дигање на паника и тензија. Има време ќе видиме на крај кој каде ќе биде.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Inter drhti - "kralj" stigao u šoping!

04. januar 2010. | 10:52 | Izvor: Sportske.net

U šokantnom razvoju situacije, Real Madrid došao na Apenine da nađe levog spoljnog igrača. Vargas preskup za 25 miliona, pogodite ko je sada prva meta? Madriđani žele da iskeširaju 15 miliona evra i odvedu Aleksandra Kolarova. Reči menadžera Vekića od pre par meseci zvuče proročanski...
Na parti Intera i Lacija stigao je nezvani gost – Real Madrid!


Naime, prema poslednjim informacijama koje stižu iz italijanske štampe, „galaktikosi“ su odlučili da uđu u pregovore sa Lacijom i pokušaju srpskog igrača da ukradu ispred nosa italijanskom šampionu.

O čemu se radi?

Naime, Real traži igrača za levu stranu terena, fudbalera ofanzivnih svojstava koji može da pokriva prostor uz levu aut liniju. Prva meta je bio Vargas, ali Fiorentina koja je Peruanca platila 12 miliona Kataniji, traži sada duplo veći novac.

Zato se Real okrenuo Kolarovu. Naime, oni ne žele nikakve pozajmice, razmene igrača, jednostavno plan je da isplate 15 miliona evra Rimljanima i da dovedu Kolarova u narednih nekoliko dana.

Ako su navodi medija istiniti (čekamo potvrdu iz Španije), teško će Inter dobiti bitku sa Real Madridom. Kada kraljevski klub nekog želi, nema problema da ga dovede.

Njima je ovo bolna tačka u timu ove jeseni i Kolarov bi se odlično uklopio. Ako se prisetite razvoja situacije tokom jeseni, sada proročanski zvuče reči Zorana Vekića, najpoznatijeg srpskog menadžera u Španiji.

„Mislim da bi Kolarov mogao u Španiju, jednostavno u Primeri obožavaju takve igrače, on je ofanzivan, ima dinamit u nogama, sjajan prekid, sve kvalitete da bi uspeo u tamošnjem fudbalu“, rekao je Vekić.

Da li je znao nešto što nije želeo da nam saopšti?
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Aman be admin daj mu ban..........ko senkir perez da ti gi zede tie 300milioni..i ti re4e sega kje imame 6/6 tituli......idli le4i se i ne zamaraj....barem ova 100 pati ti go rekoja,pa sega i jas.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom