Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Незнаеме да користими шанса што неколку пати ни ја пружува фарца.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
абе вие ако имате појма од фудбал незнам тогаш што се замарам со вас
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
ме заболе за нерешено и пораз...јас изгорев на нив зошто неможат да ги тепаат осасуна алооооооо ц ц ц

зошто не тепавме сеа коа ни беше најпотребно??? ај да видам дали ке има асален одговор од некој или сите ке се палите уште
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.211
мамицата да им ја е..м какви деѓени се ц ц ц...неможеш осасуна да ги тепаш и тоа коа ни треба на нас.
па да ви се мочам јас во тие 300 милиони што купивте вакви кретени, а тој пелегрини е најголем идиот што постои на светов...сеа коа не треба ми пробува некои формации циган глуп ц ц ц ц ц:zid::zid::zid::tapp:
Добро, ја разбирам твојата исфрустрираност, сите навивачи сме такви во моментов, али кажи само какви формации пробуваше Пелегрини, и што имаше различно во формацијата од онаа против Валенсија и Сарагоса ?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.681
Поени од реакции
6.139
Леле се испокаравте за нерешено,нели глеате дека до вчера пиеле за нова година одвај стојат вие сакате победа.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Добро, ја разбирам твојата исфрустрираност, сите навивачи сме такви во моментов, али кажи само какви формации пробуваше Пелегрини, и што имаше различно во формацијата од онаа против Валенсија и Сарагоса ?
како прво ласс и роналдо не играа на нивните позиции, а како второ 4-1-3-2 се играше а не 4-2-3-1 и тука има голема разлика бе брат
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.211
како прво ласс и роналдо не играа на нивните позиции, а како второ 4-1-3-2 се играше а не 4-2-3-1 и тука има голема разлика бе брат
Абе ти добар си ? Истите играчи играа, и на истата позиција, само ти тоа не го приметуваш затоа што ова е ОСАСУНА, онаа која им зема бод на Барса, и која годинава на домашен терен игра доста добро. Осасуна одигра доста добро во одбраната, и не дозволи играчи на Реал да се движат онака како што се движеа со Сарагоса.

Бај д веј, Пелегрини секогаш игра со 4-2-3-1, значи никогаш, ама баш никогаш не оставил еден од Чаби или Лас да биде осамен на таа позиција.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
како прво ласс и роналдо не играа на нивните позиции, а како второ 4-1-3-2 се играше а не 4-2-3-1 и тука има голема разлика бе брат



кој те праша тебе бе домат???
Што позиција играше Роналдо ? Постојано мењаше, те лево те десно крило, па и како шпиц одеше. Лас точно беше нешто понапред поставен со цел што понапред да ги пресекува акциите, а не му беше дадена друга улога во тимот.
Инаку дефинитивно Раул Албиол е најголемиот паничар што го имаме во тимов.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе ти добар си ? Истите играчи играа, и на истата позиција, само ти тоа не го приметуваш затоа што ова е ОСАСУНА, онаа која им зема бод на Барса, и која годинава на домашен терен игра доста добро. Осасуна одигра доста добро во одбраната, и не дозволи играчи на Реал да се движат онака како што се движеа со Сарагоса.

Бај д веј, Пелегрини секогаш игра со 4-2-3-1, значи никогаш, ама баш никогаш не оставил еден од Чаби или Лас да биде осамен на таа позиција.
нели примети дека ласс играше десно крило?

Да али вчера ме заеба барса.
а мене мој тим ме заеба ееееееееејј ц ц ц

Што позиција играше Роналдо ? Постојано мењаше, те лево те десно крило, па и како шпиц одеше. Лас точно беше нешто понапред поставен со цел што понапред да ги пресекува акциите, а не му беше дадена друга улога во тимот.
Инаку дефинитивно Раул Албиол е најголемиот паничар што го имаме во тимов.
албиол па незнае асално топка да подаде само ги рога каков човек
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.211
нели примети дека ласс играше десно крило?



а мене мој тим ме заеба ееееееееејј ц ц ц
Нема потреба повеќе да ти реплицирам. Само некои што прв пат го гледаат Реал ќе кажат дека Лас играл десно крило. А ти изгледа прв пат го гледаш.

И да, изгледа вие очекувавте ваквите натпревари во сезоната да ги добиваме без проблем. Секогаш постојат такви тимови кои знаат да замрсат сметки на поголемите тимови.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Нема потреба повеќе да ти реплицирам. Само некои што прв пат го гледаат Реал ќе кажат дека Лас играл десно крило. А ти изгледа прв пат го гледаш.

И да, изгледа вие очекувавте ваквите натпревари во сезоната да ги добиваме без проблем. Секогаш постојат такви тимови кои знаат да замрсат сметки на поголемите тимови.

добро ај ти си ги глеал милион пати, а јас еднаш подобро да кутам и така сум нервозен 300...нејкам да се расправам веке доста е
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.211
добро ај ти си ги глеал милион пати, а јас еднаш подобро да кутам и така сум нервозен 300...нејкам да се расправам веке доста е
А Арбелоа што позиција играше ? Лево крило ? :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom