Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Ахх луѓе не е ова Вардар па кој дојде го купува кој дојде го е.е и краде. Реал е невозможно да се продаде и крај.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.553
Поени од реакции
14.317
Преведи малце братче.
Валдано инсистира да биде доведен еден од Андре Сантош или Давид Луиз. Перез во овој момент повеќе преферира да биде внесен некој играч од кантерата, отколку да се купува.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Валдано инсистира да биде доведен еден од Андре Сантош или Давид Луиз. Перез во овој момент повеќе би преферирал некој играч од кантерата, отколку некој играч да биде купен.
Фала многу.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па Сантош се покажа многу добро на купов на конфедерации, го исфрли и Марсело од репрезентација. Не би било лошо да го земат, ама само на позајмица! А Пелегрини ако е сигурен дека има некој квалитетен од кантерата, зошто па да не...
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Е што кажа и ти сега :tapp:
Не бил трговско друштво Хаха :)

Него статутот може и да се промени ...тоа право најверојатно го има претседателот/борд на директори/ акционери (ама кај вас во шпанскиот фудбал не постои нешто такво) Значи сакам да кажам дека уствари продажба на Реал е можна ама верувам дека нема да се случи!

Да со ебеш ова со спортско-тговско ме изнасмеа :pos::pos::pos:
Секој што малце се разбира од ПРАВО или пак имал искуство со акционерско друшто знае дека има ОГРОМНА РАЗЛИКА.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Актуелни се периодов изборите за најдобри фудбалери на деценијата.
Што мислите кој е дрим-тимот на Реал од 2000-2009?
Еве го мојот.
Касиљас
Рамос-----Иеро-----Пепе-----Р.Карлос
Макелеле
Фиго------ Раул------Зидан
Роналдо-----Мориентес​

Клупа: Елгера, Салгадо, Бекам, Мекманаман, Ван Нистерлој
Менаџер: Фабио Капело:pipi:

Значи ова е од коа сум го гледал Реал некаде од 2002/03.
Касиљас е неприкосновен на голот, нема дилема овде.
За десен бек дилемата е меѓу Рамос и Салгадо, двајцата одлични играчи, Рамос го ставив само затоа што повеќе ми се допагаѓа неговиот начин на игра. Карлос и Иеро неприкосновени а Пепе го ставив пред Елгера поради истите причини како Рамос.
Средината.... овде за Макелеле и Зидан нема потреба од објаснување, а место Фиго би можеле да бидат и Бекам и Мекманаман.
Раул е икона.... а времето кога “Дебелиот“ играше со него во напад, ми се омилени сезони. За останатото место во нападот се мислев меѓу Руд и Мориентес, Руд има подобар просек, но Мориентес ја има стигнато 100тката па затоа тој прв.
Има играчи кои играле многу сезони во Реал, но не се наметнале како Солари, Раул Браво, Павон и во преден план Гути... кои можеби заслужуваат место овде. :salut::smir:​
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Касиљас
Салгадо - Иеро - Пепе - Карлос
Макелеле
Фиго - Раул - Зидан
Роналдо - Мориентес

Касиљас: Едноставно...НЕЗАМЕНЛИВ!
Салгадо:
Предност му давам зошто многу има покажано за Реал, за да го стигне Рамос треба уште да работи. Сепак Рамос сеуште неможе да се спореди со Салгадо, во поглед на пруженото за Реал.
Иеро: Исто како и Касиљас, НЕЗАМЕНЛИВ!
Пепе: Со оглед на тоа дека одбрана немаме никаква последниве 10 години, Пепе ни е еден од најдобрите за ова време.Елгера не го земам в предвид, зошто увек сум сметал дека не е играч за во Реал, киксер невиден!
Карлос: Нема потреба да се трошат зборови...Добро кажа еден дечко во друга тема, ДЕФИНИЦИЈА ЗА ЛЕВ БЕК!
Макелеле: Најдобриот дефанзивец од средина што сме го имале до сега, Лас е на добар пат да го наследи.
Фиго: Сјаен играч, крило во вистинска смисла на зборот...Ама никогаш нема да му го забраем промашениот пенал против Јуве, кога го изведе онака како на заебанција :( На негово место би можеле да бидат МекМанаман или пак Савио.
Зидан: Ехх Зидан...ако почнам за него да пишувам треба да останем до утре на PC, затоа поарно не пишуем :)
Раул: Легенда на РЕАЛ МАДРИД! Незаменлив човек, капитен во секоја смисла на зборот. Фер играч, мотиватор, срце на терен...едноставно NO COMMENT!!!
Мориентес: Заедно со Касиљас и Раул, еден од моите омилен играчи што некогаш играле во Реал. Кога ќе ми текне како само ја силуваа Валенсија во ЛШ заедно со Раул...ЅВЕРОТИЊА!
Роналдо: Исто како и за Зидан, немам време за нив :)

Онака како замени би ги ставил: Рамос, Каранка, Камбјасо, Мекманам, Редондо (не го стаев у прв тим зошто има играно до 2000 год, т.е на почетокот на оваа деценија, иначе у прв тим ќе ми беше 100%), Савио и Игуаин :)

 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Секој што малце се разбира од ПРАВО или пак имал искуство со акционерско друшто знае дека има ОГРОМНА РАЗЛИКА.
абе дечки доста филозофирате веќе, како да знаете што се случува стварно ц ц ц...ме здоболе глава веке од тоа спотрско и акционерско друштво дај оладете малце:tapp:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Дефинитивно тој е составот отприлика и не мора да одиме понатаму,а инаку овој Сантош мислам дека е супер.Позајмица може,не сум за уште трошење,ќе ни требаат и на лето за некоја ѕвезда.Треба да се види овој состав да каде ќе догура,не да се прави измени во сред сезона.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.553
Поени од реакции
14.317
Има нешто за Кака на официјална ? Почнал да тренира ? Бавен ми е нетот, не можам да отворам.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Дефинитивно тој е составот отприлика и не мора да одиме понатаму,а инаку овој Сантош мислам дека е супер.Позајмица може,не сум за уште трошење,ќе ни требаат и на лето за некоја ѕвезда.Треба да се види овој состав да каде ќе догура,не да се прави измени во сред сезона.
Немора ѕвезди да купуваме...сега за сега еден плац на месечината ќе биде и повеќе од доволен :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom