Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Јас мислам најарно е да се потпише со Карлос шестмесечен договор, па на лето да се стабилизира одбраната, а за купување мислам оти многу пари дадовме летово, па не би било пожелно да се расфрла Перез и зимава
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Јас мислам најарно е да се потпише со Карлос шестмесечен договор, па на лето да се стабилизира одбраната, а за купување мислам оти многу пари дадовме летово, па не би било пожелно да се расфрла Перез и зимава
Карлос потпиша за Коринтијас.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Ондак некоја поефтина опција, до 7-8мил. :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Најверојатно Иванович ке го продолжи договорот со Челзи.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
А да си го земеме пак Faubert па да го трансформираме во некој лев/десен бек? Има потенцијал во детето. Мислам дека ќе се снајде на која било позиција. :eek:jea:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
А да си го земеме пак Faubert па да го трансформираме во некој лев/десен бек? Има потенцијал во детето. Мислам дека ќе се снајде на која било позиција. :eek:jea:
Да ви беше Калдерон претседател ништо чудно :icon_lol:
 
Член од
23 ноември 2009
Мислења
88
Поени од реакции
3
Појма неам зашто ама многу ми праи мерак Таиво... Цврст, доволно брз колку што го иам глеано, а неколку пати имам глеано утакмици на Марсеј само заради него, ретко греши не е киксер, после солиден центаршут има, јас би му го препорачал на Перез него, ваљда и нема мнг пари да биде а би завршил доста работа....
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Знае ли некој шо се дешава со Опаре!?

На википедија гледам има изиграно само 2 утакмици:nesum:а викат голем талент бил. Се надевам еден ден ке го замени Рамос.

 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Бензема повторно направил сообраќајка. За среќа пак без повреди.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Појма неам зашто ама многу ми праи мерак Таиво... Цврст, доволно брз колку што го иам глеано, а неколку пати имам глеано утакмици на Марсеј само заради него, ретко греши не е киксер, после солиден центаршут има, јас би му го препорачал на Перез него, ваљда и нема мнг пари да биде а би завршил доста работа....
Абе све е ок, ама треба некој што ќе може да се рачуна на него и во ЛШ. Позајмица на некој аргентинец или бразилец до крај на сезона, да биде резерва на Гарај и Албиол, а кога ќе му се даде шанса ако се покаже ќе го купат, ако не назад од кај што дошол. Нема потрба од фрлање на пари.

Бензема повторно направил сообраќајка. За среќа пак без повреди.
Под итно да му го земат аудито и да му дадат фиќо...не е за него брза кола. Претера...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
30.419
Бензема повторно направил сообраќајка. За среќа пак без повреди.
Ахахахха, овој нека си плати возач поарно вака парите ќе ги дава за поправка а и срамот го јаде само:pos2:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Играчот за врска на Реал Мадрид, Чаби Алонсо го пофали својот клубски колега Кака во интервју за весникот Марка.


„Кака го тера Реал Мадрид да игра многу подобро. Тој е движечка сила во тимот“, убедено изјави 30-милионското засилување од Ливерпул.

„Ја започнавме сезоната многу добро. После Ел Класико започнавме да ја развивате играта и да твориме на теренот“, призна баскискиот играч во Реал Мадрид.

„Многу пати ни се случува да ја комплицираме играта, но тоа е нормално“, довери уште Алонсо. „Недостигот на Пепе е факт, сепак треба да го прифатиме. Тежок е тој факт, но факт е. Морама да продолжиме со тоа кое што го имаме“, сигурен е европскиот шампион со Шпанија.
За сите скептици во врска со Кака, ова е признание од еден од соиграчите
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.891
Хахах Бензема не е салам,само сообраќајки прај,сигурно нема возачка...:pos2:

Интересна изјава
Ивановиќ: Реал Мадрид е сон за секој фудбалер.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Хахах Бензема не е салам,само сообраќајки прај,сигурно нема возачка...:pos2:

Интересна изјава
Ивановиќ: Реал Мадрид е сон за секој фудбалер.
Овој Бензема стварно не е нормален не размислуива на последиците ц ц ц:)
За изјавава на Ивановиќ знаеме сите дека е СОН НА СЕКОЈ ФУДБАЛЕР ДА ИГРА ВО РЕАЛ МАДРИД :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom