Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Најефикасни по дадени голови на натпревар, они имаат изиграно повеќе утакмици па можно е да имаат повеќе голови дадено.
Лига Шампиони:
По 6 утакмици...Реал 15 гола, Челзи 11 а Арсенал 12 гола.
Примера:
Реал во 15 утакмици има дадено 40 гола.
Премиер:
По 17 утакмици имаат изиграно и Челзи и Арсенал...Челзи има 42 гола а Арсенал 44.

Што значи:
Реал во 21 утакмица има постигнато 55 гола, Челзи во 23 утакмици има дадено 53 гола а Арсенал во 23 утакмици има дадено 56 гола.

Што значи сега за сега Арсенал е најефикасен со 56 па после Реал со 55...но со напомена дека Арсенал има изиграно 2 утакмици повеќе.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Лига Шампиони:
По 6 утакмици...Реал 15 гола, Челзи 11 а Арсенал 12 гола.
Примера:
Реал во 15 утакмици има дадено 40 гола.
Премиер:
По 17 утакмици имаат изиграно и Челзи и Арсенал...Челзи има 42 гола а Арсенал 44.

Што значи:
Реал во 21 утакмица има постигнато 55 гола, Челзи во 23 утакмици има дадено 53 гола а Арсенал во 23 утакмици има дадено 56 гола.

Што значи сега за сега Арсенал е најефикасен со 56 па после Реал со 55.
Ако е вака, Реал е процентуално најефикасен. Поголем процент на реализација имаме од било кој. Одлично, не очекував вакво нешто.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Другари браво ги згазивте секоја чест. :toe:
Еве ви неколку слики од натпреварот :toe:








опа-иха :pos2:



















 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Според статистикава на голови сме најефикасни во Европа.....
И честита нека ни е победата....
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Можи некој да ја најди прославата на голот на Роналдо ?
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Real Madrid Interested In Manchester United Stopper Jonny Evans

:tv:

Иначе Кастиља пак победија, 2 - 0 со првопласираниот. Наредно коло играат со Алкоркон. :)
Кастиља 3-1 Алкоркон. Пази шо сум рекол. Иначе Еванс... Гарај ми е одличен.

Можи некој да ја најди прославата на голот на Роналдо ?
Ејјј како ме мрзи иначе и јас сакам да ја глеам. Како праеше хахахха :tv::tv::tv:
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Eve i do mene cestito pobeda mnogu kasnam ama nema veza:helou: inaku super igra od natprevar vo natprevar dokazuvame deka za kratko vreme uspeaa igracite da se uigrat,me raduva Van der vaart sto povtorno eksplodia a za Higuain da ne pravam muabet,sega koga ke se vrati i Kaka ke bideme uste po ubistveni:vozbud::vozbud: pozz do site :smir:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
така е каков evans бе да не му ебам све garay мозе да му предаба часови 3 пати дневно:smir:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ако им го зееме и тој у одбрана ке играат со Валенсија и Бербатов.:pipi:
:pos2::pos2::pos2: Не бе таман сеа Харгривс им се враќа, а и Обертан бек може да го стават.

Него честито победа нека ни е, одлично играа вчера. Супер што ВдВ успеа да постигне два гола, тоа ќе му даде самодоверба. Мислам дека јасно е сега дека моментално е скалило погоре од Гранеро.
Друг заклучок од вчера е дека и средината е подобра со Диаревците отколку со Алонсо, треба и наредниот натпревар така да се игра. Hala Madrid!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom