Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Абе да прашам , по шо гледам дека никој немат напишано.....како ви се бендиса Бензема?!?!:smir:Мене искрено чиста десетка.....тргнувајки од пробивот,па до центаршутот,па од цела утакмица....со Ихуаин и Ласс еден од најдобрите:smir::smir:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Абе да прашам , по шо гледам дека никој немат напишано.....како ви се бендиса Бензема?!?!:smir:Мене искрено чиста десетка.....тргнувајки од пробивот,па до центаршутот,па од цела утакмица....со Ихуаин и Ласс еден од најдобрите:smir::smir:
Конечно Бензема да покаже добра партија, стварно добро изигра. Само нека продолжи така и ке израсне во врвен фудбалер
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Конечно Бензема да покаже добра партија, стварно добро изигра. Само нека продолжи така и ке израсне во врвен фудбалер
Бензема може и пред тоа играл добро, но бил во сенка на Роналдо, Кака и Игуаин :smir: Во саботата му беше денот на докажување.. поздрав
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
alexsr напиша:
Браво Laksap. Прво, ми олесни што не тепавме пацерски. Второ, пацерите пак тепаа пацерски (Мата излезе сам, судијата свиреше непостоечки офсајд...а првиот гол на пацерите беше од офсајд...ас јужуал), а јадеа г**на за Чави и за победата на Барса.
За кој прв гол од офсајд збориш бе чуек? :toe: Гледам спомињаш нешто Мата изгегол сам а овој му судел непостоечки офсајд. Имаш да кажеш нешто за пасот кон Игуаин, каде беше суден непостоечки офсајд? Или гледаш само тоа што ти одговара? Еднаш барем реалност да ти видев у твоиве постови...

И да сликата што беше ставена кај вас од “пеналот“! Му викаш браво на тој што ја ставил :pos2::pos2::pos2: И тоа според тебе беше пенал, па ти олеснило а? Ццццц...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.227
За кој прв гол од офсајд збориш бе чуек? :toe: Гледам спомињаш нешто Мата изгегол сам а овој му судел непостоечки офсајд. Имаш да кажеш нешто за пасот кон Игуаин, каде беше суден непостоечки офсајд? Или гледаш само тоа што ти одговара? Еднаш барем реалност да ти видев у твоиве постови...

И да сликата што беше ставена кај вас од “пеналот“! Му викаш браво на тој што ја ставил :pos2::pos2::pos2: И тоа според тебе беше пенал, па ти олеснило а? Ццццц...
Првиот гол, Чаби кога му ја додаде на Бензема, Бензема беше во офсајд, меѓутоа тоа не се забележуваше. Тоа за Игуаин е точно, го гледав првото полувреме, и исто така Игуаин испадна сам, а судијата досуди офсајд, а офсајд немаше. Мислам дека за истата ситуација мислиме.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Првиот гол, Чаби кога му ја додаде на Бензема, Бензема беше во офсајд, меѓутоа тоа не се забележуваше. Тоа за Игуаин е точно, го гледав првото полувреме, и исто така Игуаин испадна сам, а судијата досуди офсајд, а офсајд немаше. Мислам дека за истата ситуација мислиме.
Ај ако можеш ти или некој друг нека најде слика од таа акција, мислим дека беше во линија Бензема со играчот на Валенсија.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.227
Ај ако можеш ти или некој друг нека најде слика од таа акција, мислим дека беше во линија Бензема со играчот на Валенсија.


Па и двоглед да имал судијата, тешко дека ќе процени дали е офсајд или не.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Бензема постигна реугларен гол Пепе кога ја удри со глава.

А сликиве ич не се веродостојни, фрејмови се у прашање, агол и слично.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе читам и ви се чудам зашо толку сте запнале да се купи некој место Пепе, зашто едноставно не игра Гарај? Дечкото е топ, има супер игра и може да се снајде у дадени ситуации...а доколку се донесе некој и се праат измени не мислите дека ќе им биде и на нив потешко доека да се прилагодат? Едноставно сеа за сеа нека тераат вака, има топ разбирање меѓу играчите и мислам ако се праат некои измени нема да биде тоа тоа зашо и за нив ќе биде мн. потешко....:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе читам и ви се чудам зашо толку сте запнале да се купи некој место Пепе, зашто едноставно не игра Гарај? Дечкото е топ, има супер игра и може да се снајде у дадени ситуации...а доколку се донесе некој и се праат измени не мислите дека ќе им биде и на нив потешко доека да се прилагодат? Едноставно сеа за сеа нека тераат вака, има топ разбирање меѓу играчите и мислам ако се праат некои измени нема да биде тоа тоа зашо и за нив ќе биде мн. потешко....:toe:
Според мене ќе се бара некој што ќе дојде на позајмица и што ќе биде замена за Гарај и Албиол. Тоа ми е најлогично...секакво друго засилување за кое ќе се фрлат многу пари уште зимоска, би било глупо според мене.
А ако како што викаш ти не се земе никој, тешко нас ако се повреди некој од овие двајца (каков малер сме може и двајца од одбранава да ни се повредат у пичку матер). Што е сигурно - сигурно...:)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Според мене ќе се бара некој што ќе дојде на позајмица и што ќе биде замена за Гарај и Албиол. Тоа ми е најлогично...секакво друго засилување за кое ќе се фрлат многу пари уште зимоска, би било глупо според мене.
А ако како што викаш ти не се земе никој, тешко нас ако се повреди некој од овие двајца (каков малер сме може и двајца од одбранава да ни се повредат у пичку матер). Што е сигурно - сигурно...:)
Абе ако е финтата за позајмица ОК ќе пројде некако али да се глеа на нешо асално, а не шо им дое 1во при рака...и боље така, него да лупнат незз колкава сума на пари па да се смеат ко зелени после нема логика...абе не спомињај сеа повреди доста се сеа за сеа...хахаха:):back:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Според мене ќе се бара некој што ќе дојде на позајмица и што ќе биде замена за Гарај и Албиол. Тоа ми е најлогично...секакво друго засилување за кое ќе се фрлат многу пари уште зимоска, би било глупо според мене.
А ако како што викаш ти не се земе никој, тешко нас ако се повреди некој од овие двајца (каков малер сме може и двајца од одбранава да ни се повредат у пичку матер). Што е сигурно - сигурно...:)
Па не би било лошо да земат некој на позајмица.Ама според мене не би требало да земе никого зашто имаат тројца дефанзивци и плус Рамос може и тој да игра централен дефанзивец ете ти 4-ца што според мене може да го издржат притисокот и во домашно првенство и во ЛШ:toe:Друго читам дека им понудиле на Челзи трампа Руд за Карваљо што според мене доколку го дојде до оваа реализација сме добиле играч и пол во замена за играч кој додека се врати во онаа форма кога дојде во Реал ќе му дојде време да се пензионира:toe:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Конечно Бензема да покаже добра партија, стварно добро изигра. Само нека продолжи така и ке израсне во врвен фудбалер
Зарем минатите утакмици не играше добро? Или дека утна(му ја блокираа) со барса една топка па не го бива... Човекот си е звер. Иначе треба да се најде некој играч што ке биде замена или па евентуално да се даде убава пара за добар играч а не без врска. Ајде Чичко Перез одмотај го ќесето. Хаха:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom