Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Снајдер , Робен и Рафаел се одлични класа играчишта но поради слабата состојба во тимот што ќе се дешава сега со нив?
Дали мисли овој Перез да ги пушти да си заминат? :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Перез ќе ги купи сите шо ги сака, и ќе ми рече на Пелегрини, ај сеа избери си кој сакаш да ти биде во тие 25 играчи. И пелегрини ќе си избере, и другите на продажба.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Снајдер , Робен и Рафаел се одлични класа играчишта но поради слабата состојба во тимот што ќе се дешава сега со нив?
Дали мисли овој Перез да ги пушти да си заминат? :toe:
Снајдер ќе си оди само ако за него стигне голема понуда, за Робен изгледа чекаат да видат што ќе направат со Рибери. Рафа уште сега е вишок според мене.

Ако би прифатил да игра како резерва, да го ставаат на местото одма зад напаѓачите(полушпиц) ми се чини дека ке се снајде одлично. Ги гледав натпреварите кога играше во Ајакс и блескаше. Некој ке рече ова е Реал не е Ајакс, ама ми се чини дека може да понуди перфектни игри.
Абе снајд си е играчиште, нема збор тука, немора за Ајакс, сети се како играше на ЕП лани за Холандија, еден од најдобрите беше, веројатно ќе ја задржеше формата да не беше она едноклеточното створење Диаби кој му ја откина ногата на пријателска утакмица. А и кога се врати не беше доволно фит, го префорсираа а башка и надвор од позиција, мада тоа за мене не е некое оправдување. Треба да се напомене дека и жена му го остави :icon_lol:

Ја сум за негово останување, би бил повеќе од добра замена за Кака.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.025
Снајдер ќе си оди само ако за него стигне голема понуда, за Робен изгледа чекаат да видат што ќе направат со Рибери. Рафа уште сега е вишок според мене.



Абе снајд си е играчиште, нема збор тука, немора за Ајакс, сети се како играше на ЕП лани за Холандија, еден од најдобрите беше, веројатно ќе ја задржеше формата да не беше она едноклеточното створење Диаби кој му ја откина ногата на пријателска утакмица. А и кога се врати не беше доволно фит, го префорсираа а башка и надвор од позиција, мада тоа за мене не е некое оправдување. Треба да се напомене дека и жена му го остави :icon_lol:

Ја сум за негово останување, би бил повеќе од добра замена за Кака.


Ве гледам дискутирате за средината.
Само имајте во ум дека наредната година е Светското Фудбалско Првентство. Незнам дали Снајдер и ВДВ би останале во Реал , за да греат клупа, кога настапите на клупско ниво ќе им бидат и те како потребни во наредната сезона , се со цел да одржат една солидна форма.

Незнам како ќе одлучат.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ве гледам дискутирате за средината.
Само имајте во ум дека наредната година е Светското Фудбалско Првентство. Незнам дали Снајдер и ВДВ би останале во Реал , за да греат клупа, кога настапите на клупско ниво ќе им бидат и те како потребни во наредната сезона , се со цел да одржат една солидна форма.

Незнам како ќе одлучат.
Ако планираме сезонава да ја играме до крај т.е. во купот и ЛШ да стигнеме бар до полуфинале, мислам дека ќе ни требаат бар 15 играчи кои се со квалитет за прв состав, Снајдер (со надеж дека ќе ја врати добрата форма) го гледам како таков, исто и Робен, е сеа штосот е колку овие ќе профатат улога на резерви, што е дополнителен проблем, ама се надевам ќе ја сфатат ситуацијата, а двајцата имаат дадено изјави дека сакат да останат во Реал.

За ВДВ пак, уште сега нема место, да претпоставиме дека Роналдо и Робен ќе играат десно, Кака и Снајдер лево, нападот е онака е пребукиран, како офанзивен ДМ не може да игра, едноставно не глеам место у тимов за него.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.230
Абе има некој сајт/линк кај да ја гледаме презентацијата на Албиол ? Гледам на официјалната страна, и никаде не можам да го најдам тоа чудо...
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Raul Albiol Presentation FromReal Madrid TV :smir:

Малку потсетување од презентацијата на Кака и да очекуваме нешто слично(можеби не толку фанови но барем половина) да биде и за Албиол да се почувствува и тој сакан :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom