Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Villa no ha venido al Madrid porque el presidente del Valencia se ha cerrado en banda.....es una pena

Шпанските навивачи бараат шпанци во екипата
españolizacion la del Madrid
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Според мене подобро би било да дојде Виља а не Бензема.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Гласав за Бензема на марка, ама Виља би сакал повеќе. АМа во моментов Бензема е далеку поефтин, и далеку поблиску да дојде кај нас. Овие од Валенсија тераат некој си инает, незнам што им е филмот. А знам дека на крај пак ќе им го дадат на Барса, затоа нека го земат Бензема.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Villa 27 год
Benzema 21 год
Уште еден факт зошто би било подобро да го земеме Бензема. Плус и Бензема да седи неколку утакмици на клупа нема да се буни, а Виља ајде стај го на клупа, одма ќе се побуни :)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Иако еспањолизацијата на Реал е нормално барање, објективно Бензема Е подобар пазар од Виља, пред се поради разлика во години, цена, а и мене лично повеќе ми се допаѓа неговиот стил на игра.
Со оглед на тоа дека Ето го потпишал новиот договор со Барселона(според некои сајтови), може и таа работа јалова да излезе, па да си остане невротичниот претседател на Валенсија со кур во рака...освен Мане ако не сака да ги собере трошките.:)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Епа значи ја сум нов фан на РЕАЛ и можда единственото женско на овој ван клуб али нвм. Иначе топ засилувања а за пречекот на кака вчера no comment!!!!!:)
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Епа значи ја сум нов фан на РЕАЛ и можда единственото женско на овој ван клуб али нвм. Иначе топ засилувања а за пречекот на кака вчера no comment!!!!!:)
Добредојде во семејството.:)
HALA MADRID !
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Епа значи ја сум нов фан на РЕАЛ и можда единственото женско на овој ван клуб али нвм. Иначе топ засилувања а за пречекот на кака вчера no comment!!!!!:)
Добредојде!!! Пишувај што почесто. Hala Madrid !

Се знаеме ние и у живо ке си праиме муабет.:pipi:
Иначе за Бензема уште ништо не се знае има најверојатно конкретни понуди али каде ке отиде уште ништо не се знае.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.933
Поени од реакции
1.341
Едно прашање.

Нели Реал пред неколку недели кога сите мислеа дека Виља ќе потпиша за Реал,Marca и AS го донесоа веќе,Реал одби да плати повеќе од 35милиони евра и сега одеднаш Реал даваат 35 милиони фунти за Бензема,кој е помалце искусен и докажан,нема играно во Ла Лига,а Реал даваат повеќе за него.Зашто би давале Реал повеќе пари за таков играч,кој не е ни шпанец а Перез изјави или некој од бордот на Реал дека сакаат шпански играчи?Или само сакаат да му ја кренат цената или да го ослабнат Јунајтед?Something fishy is going on here :)
 
F

FilipMacedon

Гостин
Едно прашање.

Нели Реал пред неколку недели кога сите мислеа дека Виља ќе потпиша за Реал,Marca и AS го донесоа веќе,Реал одби да плати повеќе од 35милиони евра и сега одеднаш Реал даваат 35 милиони фунти за Бензема,кој е помалце искусен и докажан,нема играно во Ла Лига,а Реал даваат повеќе за него.Зашто би давале Реал повеќе пари за таков играч,кој не е ни шпанец а Перез изјави или некој од бордот на Реал дека сакаат шпански играчи?Или само сакаат да му ја кренат цената или да го ослабнат Јунајтед?Something fishy is going on here :)
Реал не ја повторува истата грешка како пред некоја година кога купуваше играчи од по 30 год,сега купува играчи со подолг рок на траење,односно однапред предвидени ѕвезди.
А Јунајтед доволно го ослабнаа со тоа што им го одзедоа К.Роналдо,нема потреба уште да ве слабеат:wink:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Епа значи ја сум нов фан на РЕАЛ и можда единственото женско на овој ван клуб али нвм. Иначе топ засилувања а за пречекот на кака вчера no comment!!!!!:)
WELCOME :smir: Hala Madrid!!!
Едно прашање.

Нели Реал пред неколку недели кога сите мислеа дека Виља ќе потпиша за Реал,Marca и AS го донесоа веќе,Реал одби да плати повеќе од 35милиони евра и сега одеднаш Реал даваат 35 милиони фунти за Бензема,кој е помалце искусен и докажан,нема играно во Ла Лига,а Реал даваат повеќе за него.Зашто би давале Реал повеќе пари за таков играч,кој не е ни шпанец а Перез изјави или некој од бордот на Реал дека сакаат шпански играчи?Или само сакаат да му ја кренат цената или да го ослабнат Јунајтед?Something fishy is going on here :)
Валенсија сакат 35м€ + Негредо за Виља a 35м€ + Негредо и 35м€ не е мала разлика :nenene:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Welcome Мони :)

Официјално парите за Кристијано се платени, така да уште презентацијата ни остана..
 
F

FilipMacedon

Гостин
Епа значи ја сум нов фан на РЕАЛ и можда единственото женско на овој ван клуб али нвм. Иначе топ засилувања а за пречекот на кака вчера no comment!!!!!:)
Ај добредојде,и да се множат Реалките:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom