Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Епа многу пишувате, не виов :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Флорентино Перез: Можно е да го објавиме трансферот на Кака во текот на ноќта

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез вели дека е можно клубот во текот на ноќта да го соопштат ангажманот на Кака
Бразилскиот интернационалец веќе ги помина лекарските прегледи кои се потребни за трансфер во Реал Мадрид и сега недостасуваат само уште официјалните соопштенија на сите засегнати страни за трансферот да биде реализиран.
Се очекува Кака, на прес-конференција од Бразил да соопшти за својата преселба на Сантијаго Бернабе.
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез не сакаше да го потврди трансферот и само рече дека е можно во текот на ноќта тие да соопштат дека стигнеле до услугите на плејмејкерот.
“Доколку тој реши да замине од Милан, Реал Мадрид е идеалниот клуб за него.” – рече Перез за Sky Italia.
“Можно е во текот на ноќта да соопштиме дека тој е наш фудбалер.”
“Роналдо? Би било убаво доколку го донесеме во Мадрид, но најпрво треба да разговараме со Јунајтед.”
“Ибра? Тој е голем шампион но не можат сите да пристигнат во Реал Мадрид.“
Според последните извештаи Кака ќе одржи прес-конференција за медиумите во Бразил околу 2 часот по полноќ по Македонско време.

Мислев дека во 12 ќе била прес-конференцијата, а она да ти била во 2. Кој ќе седи до тогаш да чека резултати. Одам да спијам јас, па се надевам дека утер кога ќе се пробудам ќе бидам задоволен од прес-конференцијата. :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ај сите на спиење, побрзо ќе ви помине времето :)))
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ај бе нека ни ги скрати макиве, ДА или НЕ и завршена работа!
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Искрено у последно време ми е ептен страв и све ме нервира помислата што се деси зимото со Сити:nesvest: Ц ц ц. Ја нема да можам да слушнам што ке каже Кака, или ке пукнам од радост или ке рипам од 4ти, така да идам да спијам и посакувам голема среќа за да го доведеме! Сепак не одете растажени да спиете, не заборавајте дека Перез е наш претседател!:vozbud: Поздрав момци се гледаме утре насабајле!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ја нема да можам да слушнам што ке каже Кака, или ке пукнам од радост или ке рипам од 4ти, така да идам да спијам и посакувам голема среќа за да го доведеме!
Зошто се нервираш, вие не губите ништо можете само да добиете.:)
Несакате да сте моментално "во кожа" на росоњерите:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Земете учете како мене алоо, да видете ама брзо минуе времето :icon_lol:

И гледам некои се чудат на формацијата која навидум има 12 играчи, ама се лажат

:pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
The Real Madrid president, Florentino Perez, said in Onda Cero that Kaka has already signed for Madrid: "I have never said that he had signed for Real Madrid today." The Brazilian has been compromised for six seasons. Madrid paid 64.5 million euros to Milan to Sao Paulo and 2.7 per rights training. Nine million net win annually.


:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Мене ми е сеедно дали ќе дојде или не, само нека каже да или не и крај, шо кој к*р го дрви вака.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Kaka is now officially the Real Madrid player.....ае нека ни е честито и официјално:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Зошто се нервираш, вие не губите ништо можете само да добиете.:)
Несакате да сте моментално "во кожа" на росоњерите:)
Не ни сакам да помислам како е да сум во ваша кожа, али ај му верувам и на Зидан, рече дека веке е купен, тоа сигурно не е шпекулација зашто го видов на клип, али ова шпекулацииве сите ги зборат, на кој како му текне, ретки се оние кој кажуваат точно, затоа сум нервозен. Али ајде брат, јебеш живот, не е ни прв ни последен трансвер на некоја звезда, имало многу а ке има уште повеке:toe:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
ASÍ LO ANUNCIÓ FLORENTINO PÉREZ
Kaká ya es oficialmente jugador del Real Madrid


http://www.marca.com/2009/06/09/futbol/equipos/real_madrid/1244499037.html
http://www.as.com/futbol/articulo/futbol-florentino-kaka-jugador-madrid/dasftb/20090608dasdaiftb_31/Tes

COMUNICADO OFICIAL

Ricardo Izecson dos Santos Leite, Kaká, es ya jugador del Real Madrid tras el acuerdo alcanzado con el A.C. Milan. El futbolista brasileño ha pasado hoy satisfactoriamente todas las pruebas del reconocimiento médico. Kaká ha firmado con el Real Madrid un contrato para las próximas seis temporadas.

I love you all.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom