СДСМ Отворено против Македонија

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Епа ајде патриотското ВМРО нека ги деалбанизира градовиве и нека ја врати Струга во старите општински граници.Тие се пасивни во врска со овие прашања и ми тврдиш дека многу ги заболе за Македонците од западна
Еве го влаа, одма ги брани неговите од СДС...:pos2::pos2::pos2::pos2:

Законот за општинските граници се носи со бадентерово гласање, значи треба да гласаат повеќето од пола пратеници албанци во Собранието за било каква промена на општинските граници. А никој од Албанците нема да гласа за враќање на старата територијална поделба. Сега никој не може нешто да направи, по направената штета од СДС.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
[

Nepopravliv si .
2001 god.3 god.od vladeenjeto na vmro vo Makedonija izbi vojna za toa bese razgovorot.Se drugo e samozalazuvanje na vmrovcite.Nesposobnosta vasa se dokazuva so fakti a ne so nekakvi misticnosti.
I ti rekov li pred nekoj den deka Grujo pregovara .Znaci ednostavno Grujo e predavnik plus nesposben politicar koj nekogas se pojavil na Makedonskata politicka scena.Znaci sepak predavstvo, kako i da go krstis.E za ova Branko ne ti e kriv pak.Sto ke vi dadat sega da progoltate kako bi mozele pak da imate amnezija.Ako ovaa drzava nesto ja unistuvalo vo ovie 189 godini toa e dpmne.

Во право си копга ВМРО е на власт секогаш се јавуваат кризи и секогаш е тука спасителот Бранко.АСДСМ и нивните идеолошки татковски кои владеа по 1945 се уништувачи на Македонија и ке треба многу време за да се лекуваме.

Nepopravliv si .
2001 god.3 god.od vladeenjeto na vmro vo Makedonija izbi vojna za toa bese razgovorot.Se drugo e samozalazuvanje na vmrovcite.Nesposobnosta vasa se dokazuva so fakti a ne so nekakvi misticnosti.
I ti rekov li pred nekoj den deka Grujo pregovara .Znaci ednostavno Grujo e predavnik plus nesposben politicar koj nekogas se pojavil na Makedonskata politicka scena.Znaci sepak predavstvo, kako i da go krstis.E za ova Branko ne ti e kriv pak.Sto ke vi dadat sega da progoltate kako bi mozele pak da imate amnezija.Ako ovaa drzava nesto ja unistuvalo vo ovie 189 godini toa e dpmne.
[/QUOTE]

Pa ako sakas fakti toa e vistinata.Ako sakas da si igrame ti kazav mi kaza ke si naogame izgovori deka nekoj drug e kriv za vojnata vo Makedonija 2001 god.
Toa e kako edna firma imas sposoben menadzer i nesposoben.
Znaci menadzer vo 2001 godina bese vmro.
Ponatamu se e pretpostavka i lazenje na samite dpmnevcinja deka krizata im ja smislija masonite od sdsm,sepak gledate premnogu emisii za masonite.Ako vi e branko mason togas i ne e taka loso.Sepak toe e kompliment.
A kako rece Baroso vcera za Makedonija.
Nekoj rabotel i prekuvremeno denovive.Ova po onaa 24/7,ke mora da mu se plati i dopolnitelna rabota predavanje na imeto Makedonija.Eh sto ti e kompromis .
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
СДСМ очекува предвремени наесен, социјални немири .. се закануваат одмана ...
Караманлис вчера изјави (неможам да најдам линк на А1 чув) дека очекува предвремени избори наесен во Македонија.

Прашањето е: Дали мислите дека БЦ има договор со грчка влада за куткање на моменталната власт во Македонија ... сепак премногу случајности не се случајни нели ...
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
12
Поени од реакции
4
Се додека СДСМ е со вакви мислења и понатаму че тоне и че тоне
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
СДСМ очекува предвремени наесен, социјални немири .. се закануваат одмана ...
Караманлис вчера изјави (неможам да најдам линк на А1 чув) дека очекува предвремени избори наесен во Македонија.

Прашањето е: Дали мислите дека БЦ има договор со грчка влада за куткање на моменталната власт во Македонија ... сепак премногу случајности не се случајни нели ...
Dokolku dojde do toa odgovornosta ke ja baras kaj partijata na vlast.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
СДСМ очекува предвремени наесен, социјални немири .. се закануваат одмана ...
Караманлис вчера изјави (неможам да најдам линк на А1 чув) дека очекува предвремени избори наесен во Македонија.

Прашањето е: Дали мислите дека БЦ има договор со грчка влада за куткање на моменталната власт во Македонија ... сепак премногу случајности не се случајни нели ...


Како може Грција да ни смени влада?!! Доколку воопшто има предвремени избори и доколку воопшто не победи ВМРО, тоа ќе биде затоа што народот во Македонија така би изгласал, а не оти им п*днало на Грците :toe:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Прашањето е: Дали мислите дека БЦ има договор со грчка влада за куткање на моменталната власт во Македонија ... сепак премногу случајности не се случајни нели ...
Буахахахааааа :vozbud:

Али искрено.........досега твоите коментари ги сметав за сериозни.

Биди фер и кажи ми дека се зафркаваш :)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ЕЕЕЕ, кај отидовте?!?!? БЦ договор со грчка влада?!?!? Па добро бре, луѓе до вчера ни беше претседател, ваљда не сме толку поган народ со непријателот да се ујдисуваме!

Многу сме станале маштовити...
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Не директно со Грција то е чиста глупост.На Бранислав наредбите му идат од друго место.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Буахахахааааа :vozbud:

Али искрено.........досега твоите коментари ги сметав за сериозни.

Биди фер и кажи ми дека се зафркаваш :)
па види ...
од пред изборите а и после тоа се најавуваат некои турбуленции за наесен од страна на сдсм ... факт.
вчера на А1 изјавија дека Караманлис очекувал предвремени избори во Македонија - (погоди кога) наесен ...

како да ги поврзам работиве ... помогни :toe:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
па види ...
од пред изборите а и после тоа се најавуваат некои турбуленции за наесен од страна на сдсм ... факт.
вчера на А1 изјавија дека Караманлис очекувал предвремени избори во Македонија - (погоди кога) наесен ...

како да ги поврзам работиве ... помогни :toe:
Извини....неможам.
Премногу си забегал :toe:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Извини....неможам.
Премногу си забегал :toe:
ок ако така мислиш ...
но есен ќе дојде ...
сепак анализава има поткрепа после изјавата на Караманлис и изјавите на сдсм :toe: џабе е да игнорираш некои работи ...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
па види ...
од пред изборите а и после тоа се најавуваат некои турбуленции за наесен од страна на сдсм ... факт.
вчера на А1 изјавија дека Караманлис очекувал предвремени избори во Македонија - (погоди кога) наесен ...

како да ги поврзам работиве ... помогни :toe:
Караманлис следи македонски сателитски вести? Импликација?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
ок ако така мислиш ...
но есен ќе дојде ...
сепак анализава има поткрепа после изјавата на Караманлис и изјавите на сдсм :toe: џабе е да игнорираш некои работи ...
Види сеа exlexmk.

Мене по се ми се чини дека Груевски намерно не сака да влеземе во НАТО, бидејќи со сите потези кои ги влече оди во свесно дестабилизирање на Македонија...со една единствена цел - понатамошно присоединување со Бугарија :toe:

Држи вода...нели ?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Види сеа exlexmk.

Мене по се ми се чини дека Груевски намерно не сака да влеземе во НАТО, бидејќи со сите потези кои ги влече оди во свесно дестабилизирање на Македонија...со една единствена цел - понатамошно присоединување со Бугарија :toe:

Држи вода...нели ?
дај боже да избалансираме малце и со истокот .. во смисла накај Русија ... и да им кажеме јасно и гласно на другиве на запад дека по цена на име и покрај уцените од гејците ќе скршнеме од патот кон ЕУ и НАТО .. НО бугарија ти се молам ,... не заебавај .. ако тоа држи вода ќе зеам сам да го превртам лончето да ја истурам водата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom