Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
А ќе има некаде пренос (дека дома сум па мора да се гледа)
Pa ako imas kabllovska, i gi imas kanalite Supersport 1 i Supersport 2 od Albanija, mozes da go gledas natprevarot. Do sega gi prenesol site natprevari od Svetskiot Kup. Nie vo Tetova gi imame i dvete kanali vo kabllovska.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Pa ako imas kabllovska, i gi imas kanalite Supersport 1 i Supersport 2 od Albanija, mozes da go gledas natprevarot. Do sega gi prenesol site natprevari od Svetskiot Kup. Nie vo Tetova gi imame i dvete kanali vo kabllovska.
Имам бе каблоска ...
И би било убаво да ги викаш по има точно градовите не да ги прекрстуваш , ако незнаеш тоа е ТЕТОВО а на ка ти што пиша ...


:eek:ntopic:
Мурињо ги одбил Англија дека сакал од следната сезона да го замени Анчелоти - линк
Играчите на Милан со подршка кон Роналдо -линк

пс.
Четврток Урава-Милан 11-30ч.


:milan1:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Eh uste fali Gurkuf da si zamine c c c ne treba mladite talentirani fudbaleri Milan da gi prodava, no od druga strana na Gurkuf ne mu se davase dovolna minutaza vo AC Milan i razbirlivo e ako saka da si zamine eh ke si bide dobar tandem so Fabregas :(
Spored najavite Ronaldo se oporavuva od povredata i sigurno utre nema da nastapi protiv Urawa, no vo slucaj na uspeh i pobeda na Milan togas najverojatno Ronaldo ke nastapi na finaleto.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
The 30-year-old has told the Bavarian giants that he wants to leave the club during the January transfer window, and his representatives are said to have made positive contact with the Milan hierarchy.
Клучни зборови во извадокот.

Не верувам да го пуштат Гуркуф редок примерок на млад член е во МИлан.Ама се повеќе се најавува тоа
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не ми се верува дека ке се откажат од Гуркуф така лесно... Поарно нека го дадат џила-дрвото, бар се гледа дека од него не бива ништо во Милан. А Гуркуф нека го ставаат да игра, па ако не бива нека го дадат, а не вака...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
1.Ако го земе Арсенал Гуркуф така ќе биде најубаво за него ама не и за Милан
2.Нема тој старецот што сака нека си седи во Баерн
3.Роналдињо стара приказна

Eh uste fali Gurkuf da si zamine c c c ne treba mladite talentirani fudbaleri Milan da gi prodava, no od druga strana na Gurkuf ne mu se davase dovolna minutaza vo AC Milan i razbirlivo e ako saka da si zamine eh ke si bide dobar tandem so Fabregas :(
Spored najavite Ronaldo se oporavuva od povredata i sigurno utre nema da nastapi protiv Urawa, no vo slucaj na uspeh i pobeda na Milan togas najverojatno Ronaldo ke nastapi na finaleto.
Да се надеваме дека ова ќе му биде последна повреда сезонава

Клучни зборови во извадокот.

Не верувам да го пуштат Гуркуф редок примерок на млад член е во МИлан.Ама се повеќе се најавува тоа
И Пато е туе кој го купија за 25м.

Не ми се верува дека ке се откажат од Гуркуф така лесно... Поарно нека го дадат џила-дрвото, бар се гледа дека од него не бива ништо во Милан. А Гуркуф нека го ставаат да игра, па ако не бива нека го дадат, а не вака...
Точно , Милан мн. се мучеше да го доведе во своите редови па дури го земаа и БА за да има кој да му помогне со италијанскиот јазик.


:milan:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Да се деси, го добивме полуфиналистот Урава.
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Клучни зборови во извадокот.

Не верувам да го пуштат Гуркуф редок примерок на млад член е во МИлан.Ама се повеќе се најавува тоа
мали очигледно ептен го мрзиш клубов, почни да гледаш фудбал, а не да играш менаџер ор ватевер

еве ти една клучна слика, па сери после пак

 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Имам бе каблоска ...
И би било убаво да ги викаш по има точно градовите не да ги прекрстуваш , ако незнаеш тоа е ТЕТОVA а на ка ти што пиша ...





:milan1:
vidi mali, ke go vikam kao ke sakam jas. a ti ako imas nekoj problem, obrati mi se po Privat MSG, i kazi koga i kade da se sretneme, ili daj broj na tel, i posle pokazi mi patriotizam.:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom